SOS 2018 EXTREME začne za týden

SOS 2018 EXTREME začne za týden

Od příštího pátku do neděle (27. – 29. 4. 2018) bude Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra (ZZMV) součástí jednoho z největších a nejnáročnějších metodických cvičení pořádaných na území České republiky.

Páteční noční etapa se uskuteční v bývalém vojenském prostotu Na Klondajku (Dobříšsko). Denní etapa na trase Řevnice – Mníšek pod Brdy – Kytín – Na Klondajku.

Kromě záštity ředitele ZZMV, Mgr. Jana Loušky, se jej budou přímo v terénu účastnit naši zkušení zdravotníci a záchranáři. Našim úkolem bude za pomoci sanitních vozů zajistit zdravotnický dozor a součinnost při noční etapě. Podílet se ale budeme i na práci rozhodčích.

Považuji za důležité podporovat akci, která je významná svým důrazem na vzdělání, při které nejde jen o soutěžení jako takové. Každý, kdo se SOS 2018 EXTREME zúčastní, odejde rozhodně bohatší o zkušenosti, které ve školní lavici nebo ve své běžné praxi nezažije. O to větší je pak pro soutěžní týmy přidaná hodnota v zapojení složek IZS. V takovém rozsahu a v takové intenzitě jde o akci skutečně jedinečnou.

Ředitel ZZMV, Mgr. Jan Louška

O chystaném cvičení se můžete dočíst i v dnešním vydání Deníků, např. Deník Příbramsko.

Informace pro média, akreditace

Média se mohou účastnit noční i denní části SOS EXTREME 2018. Z důvodů zajištění bezpečných podmínek a průběhu akce je nutná akreditace. Jedna z podmínek akreditace a pohybu v místech konání cvičení je vybavení reflexní vestou nebo jiným ochranným oděvem s reflexními prvky.

Žádosti, prosíme, pošlete do 26. 4. 2018 do 13:00 hodin na e-mail: milos.navratil@zzmv.cz. Konzultace a podrobnosti k časům a místům získáte i na telefonu 730 546 895 – Miloš Navrátil, ZZMV.

V žádosti o akreditaci, prosím, uveďte:

  • jméno a příjmení
  • redakci, název média
  • mobilní telefonický kontakt a e-mail
  • SPZ automobilu, kterým přijedete na místo
 

Foto: SOS 2017 EXTREME, Petr Šedivý a ZZMV 
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky III. odborná konference ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS)