ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bezpečná Šumava 2020

Bezpečná Šumava 2020

Prášily | V sobotu 15. srpna 2020 se konal další ročník akce zaměřené na představení práce IZS na Šumavě.

Přijali jsme pozvání a spolu s přáteli z PČR, HZS ČR, Leteckou záchrannou službou, Horskou službou, Pojišťovnou 211 a dalšími partnery jsme se ptaké prezentovali na akci Bezpečná Šumava.

Smyslem akce Bezpečná Šumava je ukázat, že všichni záchranáři, kteří se podílí na záchraně života a zvýšení bezpečnosti v území, jsou sehraný tým. A obzvlášť to platí v Národním parku Šumava. Na rozsáhlém a členitém území, které se rozprostírá přes tři státy a v České republice přes dva kraje, jeden záchranářský tým neznamená nic.

Životně důležitá je spolupráce.

Už počtvrté se akce účastnilo i ZZMV. Zdravotníci z ObZZ Plzeň, společně se  zdravotnickými záchranáři z odboru mobilní a terénní péče, předvedli tři naše sanitky, z toho jednu z nejmodernějších - VW AMAROK, ukázky zdravovědy a první pomoci. Nezapomněli jsme ani na edukaci samovyšetření varlat, jako prevenci rakovinového onemocnění, které provádíme v rámci projektu STK pro chlapy.

Organizátorem Bezpečné Šumavy je Správa NP Šumava společně s Odborem záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR a HZS Plzeňského kraje.

Foto: ©ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19