Aktuality

Aktuality

Fotogalerie: Slavnost vyhlášení a udílení cen ZZMV

Praha, 8. 11. 2018 | Soutěž o nejlepšího zdravotníka resortu Ministerstva vnitra vyhrála Martina Vondráková, staniční sestra z Karlových Varů. Titul Anděl v modrém, mimořádné ocenění za záchranu života, si převzala Jiřina Volinová z Františkových Lázní.
 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Aktuální zástupy ordinací

Upozorňujeme naše pacienty a klienty na zástupy ordinací. Zde najdete odkazy na kontakty a ordinační hodiny zastupujících ambulancí.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MEDICON 2018 nabitý přednáškami

Na pozvání kolegů ze Slovenska jsme se ve dnech 9. – 10. listopadu 2018 zúčastnili Celoslovenské odborné konferencie zdravotnických pracovníkov MEDICON 2018, kterou připravili kolegové z odboru zdravotníctva Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Konala se v Kúpeľno – rehabilitačnom ústave MV SR Bystrá v Liptovském Jánu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Blahopřejeme Martině Vondrákové a Jiřině Volinové

Soutěž o nejlepšího zdravotníka resortu Ministerstva vnitra vyhrála Martina Vondráková, staniční sestra z Karlových Varů. Titul Anděl v modrém, mimořádné ocenění za záchranu života, si převzala Jiřina Volinová z Františkových Lázní. Blahopřejeme také všem dalším finalistkám. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Slavností okamžik za dveřmi

Zítřek bude jedním z dalších velkých dnů historie ZZMV. Ve čtvrtek 8. listopadu ve 13:00 hodin totiž slavnostně udělíme titul Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV pro rok 2018.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 19 | 31. října 2018

Náš Newsletter ZZMV je určen především pro naše klienty a pacienty - tedy policisty, hasiče a další pracovníky Ministerstva vnitra České republiky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Opět s Martinou Kociánovou

Moderátorka a mezzosopranistka Martina Kociánová je opět jednou z hlavních tváří slavnostního vyhodnocení soutěže Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2018.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Světový den mrtvice

Věděli jste, že mrtvice je třetí nejčastější příčinou úmrtí v České republice? To je alarmující, a právě proto se lékaři snaží proti této nemoci, které se dá dobře předcházet, informovat rizikové skupiny obyvatel. Jednou z takových příležitostí je Světový den mrtvice, který si připomínáme 29. října.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Společné století

Všechno nejlepší, republiko. Také Ministerstvo vnitra České republiky se připojuje k oslavám vzniku samostatného Československého státu. Jedním z vrcholů oslav 100. výročí bude slavnostní vojenská přehlídka, která se uskuteční v neděli 28. října na Evropské třídě.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Neuvěřitelných víc jak půl milionu prohlédnutých stránek webu ZZMV

Na začátku září 2016 jsme spustili novou webovou stránku instituce na adrese www.zzmv.cz. K dnešnímu dni nám analytika hlásí více jak 80 tisíc uživatelů. To ale není vše.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Atraktivní nabídka pro lékaře v České lípě nebo Děčíně

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra poskytuje zdravotní péči příslušníkům Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a zaměstnancům Ministerstva vnitra. Jsme akreditované zdravotnické zařízení pro obor všeobecné praktické lékařství. Do našeho týmu v České Lípě a Děčíně hledáme pečlivé a spolehlivé osobnosti.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naši záchranáři s policejními potápěči na Balkáně

Ve dnech 12. - 21. října 2018 tým českých policejních potápěčů/pyrotechniků školí své kolegy z Bosny a Hercegoviny v oblasti zneškodňovaní nevybuchlé munice. O policisty během výcviku opět pečoval tým našich zkušených záchranářů. 

Výcvik probíhá na území Chorvatské republiky a je zaměřen na pátrací metody, používání hlasové komunikace a práci se speciální technikou, která má bosenským kolegům pomoci při detekci a likvidaci nevybuchlé munice. Ta se na území Bosny a Hercegoviny nachází z období válečného konfliktu v 90. letech a pro bosenské obyvatelstvo představuje značné nebezpečí.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 018 | 17. října 2018 

Připravili jsme pro Vás další zpravodaj roku 2018 - Newsletter ZZMV 018|2018, abychom Vám předali informace o všem novém a zajímavém. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Světový den úrazů

Organizace spojených národů v roce 1992 vyhlásila 17. říjen Světovým dnem úrazů. Smyslem je upozornit na úrazy, a hlavně předcházení úrazům. K těm můžeme přijít velice snadno jak v zaměstnání, tak i v běžném životě. V naprosté většině zcela zbytečně, z nedbalosti nebo podceněním. A právě proto je tak důležitá prevence.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Druhá a opět úspěšná odborná konference ZZMV

Ve středu 10. října 2018 se v TOP HOTEL Praha konala II. odborná konference Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Téma nemohlo být příhodnější – Pracovně lékařská služba (PLS).

Konference byla rozdělena do dvou sekcí, pro lékaře a pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Program tvořily tři bloky. První a druhý blok byl společný jak pro sestry a zdravotníky, tak i pro lékaře. Odpolední třetí blok pak posluchači absolvovali rozděleni dle sekcí.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Známe finalistky soutěže Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2018

Speciální komise pro vyhodnocení nominací zasedla ve čtvrtek 4. října 2018 a několik hodin se radila, projednávala a vybírala ze záplavy nominací, které jste nám letos poslali. Dost jsme se u rozhodování zapotili, protože vybrat z tolika skvělých nominací, to rozhodně nebylo snadné. Nakonec ale bylo za účasti partnerů z STK pro chlapy a Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR přece jen vybráno deset finalistek.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Konference – upozornění na omezení ordinací

Ve středu 10. 10. 2018 se bude celá řada našich lékařů a zdravotníků účastnit celostátní odborné konference v Praze. Doporučujeme našim pacientům a klientům, aby v případě potřeby návštěvy lékaře v tento den, ověřili telefonicky jeho přítomnost v ordinaci.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Konference? Máme plno

Přesně za týden, ve středu 10. 10. 2018, se bude konat naše druhá odborná konference. Celý den budeme věnovat tématům, která jsou pro nás nejbližší, nejvíce souvisí s pracovně lékařskou službou a vůbec s péčí o naše pacienty a klienty.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Opět rekordní nominace

Díky Vám všem, kteří jste se zapojili do naší celostátní resortní soutěže „Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2018“. Poslali jste nám neuvěřitelných 84 nominací. I díky Vám nabývá soutěž na své prestiži a důležitosti.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Každé poděkování je i dalším závazkem

Velmi si vážíme každého ocenění a každého poděkování za naši práci. Zvláště pak, když jej obdržíme z Policejního prezidia. Velmi nás to těší a bereme to jako závazek k dalšímu úsilí. Vždyť právě příští rok oslavíme už deset let vzájemné spolupráce ZZMV a Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru České republiky.
 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Přihlášky už jen do neděle

Pouze několik dnů Vám zbývá k přihlášení se na druhou odbornou konferenci ZZMV, věnovanou problematice pracovně lékařské služby (PLS), kterou naše zdravotnické zařízení pořádá ve spolupráci s respektovanými odborníky a přednášejícími nejen ze ZZMV, ale i z jiných špičkových pracovišť.

Konference se koná pod záštitou Jana Hamáčka, ministra vnitra a dalších osobností resortu MVČR.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Bezpečná Šumava - ZZMV podruhé

Slunečná u Prášil se už poněkolikáté stala setkání složek IZS při akci nazvané Bezpečná Šumava. V sobotu 22. září 2018 se předvedly všechny záchranné složky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Úspěšně na Hradě v Ostravě

​Další z náročných, ale současně úspěšných a krásných dnů, kdy jsme mohli reprezentovat naši instituci, prezentovat naši činnost a současně podpořit dobrou věc a skvělou myšlenku.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V sobotu na Hrad žije první pomocí

Ostrava - Záchranný tým OS ČČK Ostrava pořádá akci HRAD ŽIJE PRVNÍ POMOCÍ, která je zaměřena zejména na poskytování první pomoci. ZZMV je už druhým rokem oficiálním partnerem akce. V pořadí už 11. ročník se uskuteční v sobotu 22. 9. 2018 již tradičně na Slezskoostravském hradě. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV na Dnech NATO 2018 v číslech

Největší přehlídku leteckých, branných a bezpečnostních sil v Evropě si nenechal ujít obrovský počet malých i velkých návštěvníků. Tomuto enormnímu zájmu odpovídalo i nasazení a činnost všech, kteří se podíleli na všech prezentacích a statických i dynamických ukázkách. Nás nevyjímaje.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Bezpečná Šumava 2018

Zveme vás na akci Bezpečná Šumava, která se koná 22. září 2018 ve Slunečné u Prášil v době od 10:00 do 15:00 hodin. Smyslem akce Bezpečná Šumava je ukázat, že všichni záchranáři, kteří se podílí na záchraně života a zvýšení bezpečnosti v území, jsou sehraný tým. A obzvlášť to platí v Národním parku Šumava. Na rozsáhlém a členitém území, které se rozprostírá přes tři státy a v České republice přes dva kraje, jeden záchranářský tým neznamená nic. Životně důležitá je spolupráce.


 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V kolonách jinak. Už v říjnu

Od prvního října platí nová pravidla pro kolony. Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moct použít kombinaci modrého a červeného majáčku. I u nás se tedy sladí pravidla tak, jako už platí v okolních zemích, např. v Německu, Rakousku.Stejné pravidlo začne brzy platit na Slovensku.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Už popáté

V sobotu 15. září 2018 se v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra konal pátý ročník Dětského dne Ministerstva vnitra.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV opět na NATO DAYS 2018

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra se bude už podruhé prezentovat na jedné z nejvýznamnějších tématických akcí a největší bezpečnostní přehlídce v Evropě - DNY NATO | NATO DAYS 2018.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Miss Tatra 2018 mají hasiči z Duchcova

Zbirožské hasičské tatrování se konalo 8. září 2018 a jak jinak, než za velkého zájmu odborné i laické veřejnosti. Organizátoři připravili bohatý program, který se skládal ze dvou hlavních soutěží. Porota i veřejnost vybírali tu nej hasičskou Tatru a současně dvoučlenné týmy hasičů pak soupeřili v Mistrovství České republiky ve výměně předního kola Tatry 815.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Fotogalerie z prestižního klání psovodů

Podívejte se na pár fotek z Policejního mistrovství ČR psovodů a služebních psů Solenice 2018, které se konalo minulý týden.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zbirožského hasičského tatrování

Osmý ročník volby nejkrásnější hasičské tatrovky je za dveřmi. Naši záchranáři z odboru mobilní a terénní péče zajisté zdravotnické zabezpečení.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Konference PLS: formuláře k přihlášení

Děkujeme za Váš zájem účastnit se naší II. odborné konference ZZMV a děkujeme všem partnerům a podporovatelům. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nominace končí už 1. října 2018

Zapojte se i Vy do celostátní resortní soutěže „Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2018“, kterou pořádá naše instituce.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Sirény se rozezní k uctění památky příslušníka HZS ČR

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba rozhodl o uctění památky tragicky zesnulého příslušníka Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, nprap. Jiřího Rýznara, který zemřel při plnění služebních povinností v pátek 24. srpna 2018 cestou k zásahu. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Máš odvahu?

Policie ČR - Máš odvahu stát aktivně na té správné straně? Přidej se k nám!

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naše soutěž ve 112

Partnerský časopis 112 zveřejnil naši výzvu všem hasičům a pracovníkům HZS, aby nominovali své nejoblíbenější nelékařské zdravotnice a zdravotníky v naší vlastní resortní soutěži.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Proč se přihlásit na konferenci ZZMV?

II. odborná konference nese název Pracovně lékařská služba (PLS) a koná se 10. 10. 2018 v TOP HOTEL Praha.

V několika bodech uvádíme výhody a přednosti, pro které byste měli zvážit svou účast. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pieta: sirény a smuteční akt

Praha - Vojenský speciál ve středu do České republiky přepraví ostatky padlých vojáků, kteří zemřeli po sebevražedném útoku atentátníka v Afghánistánu. Účast na pietě přislíbili vrcholní politici včetně premiéra a prezidenta republiky. Ten den se zároveň na počest vojáků rozezní po celé zemi sirény. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Skvělí táborníci v TDPR Budislav

Díky pozvání vedoucích pracovníků TDPR Budislav a Krajského ředitelství PČR v Hradci Králové, jsme mohli přijet za dětmi táborníky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

O záludnostech pitného režimu

V těchto dnech jsme doslova v zajetí horkého, dusného a tropického počasí. Nikoho proto jistě není třeba přesvědčovat o tom, že voda je jednou z nejdůležitějších součástí lidského těla. Už ve starém Římě se říkalo:Sine aqua vita esse non potest“, neboli: „Bez vody není života“.

Voda tvoří téměř 80 % hmotnosti novorozence. Dospělý člověk má váhový podíl vody sice nižší, ale i tak tvoří 65 % z jeho celkové hmotnosti.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Konference PLS - program

Program II. odborné konference ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS) rozhodně stojí za Vaši pozornost. Stejně tak jako 6 kreditních bodů, které konferenci udělila Česká lékařská komora.

 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Praha: Bubenečská 20a v srpnu mimo provoz

V celém objektu budou v srpnu prováděny hned dvě investiční akce. První je výstavba strukturované kabeláže. Druhá akce je výstavba a rekonstrukce kotelny a plynového vedení. Plynule navážeme malováním a kompletním úklidem objektu. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Přihlaste se na II. odbornou konferenci ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS)

Vážení kolegové a kolegyně,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na druhou odbornou konferenci, věnovanou problematice pracovně lékařské služby, kterou naše zdravotnické zařízení pořádá ve spolupráci s respektovanými odborníky a přednášejícími nejen ze ZZMV, ale i z jiných špičkových pracovišť

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Výzva pro skvělé manažery

Vyhlašujeme výběrové řízení na pozici vedoucí/ho Oblastního zdravotnického zařízení Praha, které zahrnuje území hl. m. Prahy a Středočeského kraje. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Časopis Policista o soutěži ZZMV

V novém červencovém vydání časopisu Policista najdete spoustu zajímavých textů. Jedním z nich je také informační upoutávka s výzvou všem našim pacientům a klientům, aby nominovali do naší soutěže svou nej nej sestřičku, záchranáře, fyzioterapeutku, masérku nebo třeba řidiče sanitky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Fyzioterapeutem v Českých Budějovicích chce být každý

Do našeho týmu v Českých Budějovicích hledáme pečlivou a spolehlivou osobnost. Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra, akreditované zdravotnické zařízení, hledá do ObZZ České Budějovice uchazeče o pracovní pozici: ODBORNÝ FYZIOTERAPEUT

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Dostalo se k nám z řad hasičů

"Váš lékař pracovně lékařské služby je prvním partnerem našeho zdraví, které nám, srdcařům, umožňuje naplno vykonávat naši náročnou profesi. Děkujeme."

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Za dětmi v LDT Nové Hrady

Přijali jsme pozvání KŘ PČR Středočeského kraje a společně s policisty ze zásahové jednotky jsme pro táborníky z LT Nové Hrady připravili ukázky z naší práce.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V Trutnově odstávka elektřiny

Ve čtvrtek 12. července 2018 bude omezen provoz ordinace MUDr. Dity Hornychové, ObZZ Hradec Králové, Roty Nazdar 497, 541 01 Trutnov.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV za dětmi na LDT Mladotice

Na pozvání NOS PČR jsme přijeli za dětmi a vedoucími na Letní dětský tábor v Mladoticích. Dětem jsme dovezli na ukázku nejen naše dvě sanitky se záchranáři, ale i rozšířený tým pracovníků ZZMV ObZZ Plzeň pod vedením Mgr. Jana Matouše.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vpravo a vlevo aneb Vytvořme uličku pro IZS

Nouzový pruh, záchranná ulička, jízdní pruh pro záchranáře, bezpečnostní koridor, pás života, emergency koridor.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Prázdniny. Relax, odpočinek, ale i nebezpečí

V pátek 29. června 2018 dostanou děti vysvědčení a začínají prázdniny. To současně znamená i čas dovolených pro dospělé. Všichni se těšíme na tolik potřebný odpočinek a relax, ať už budeme kdekoliv. Nechceme strašit, ale kromě samotného těšení se na aktivní či pasivní dovolenu bychom měli myslet i na možná rizika, která nás mohou potkat.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 13 | 27. 6. 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

BAHNA 2018

Největší událost pro příznivce vojenské pozemní techniky v České republice. Téměř 50 tisíc příznivců vojenské historie a fanoušků Armády České republiky přijalo pozvání na 29. ročník Dne pozemního vojska Bahna 2018.

Tato tradiční akce se letos uskutečnila v sobotu 23. června od 9.00 do 17.00 hodin v prostoru Zadní Bahna u Strašic na Rokycansku v bývalém Vojenském újezdu Brdy. Armáda České republiky zde představila široké spektrum činností vojenských profesionálů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV na Bahna 2018 - fotogalerie

Bahna 2018 jsou monstrózní akcí pořádanou Pozemním vojskem Armády ČR a několika nadacemi vojenské historie.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Poděkování kolegyním do LD Luna

Dobrý den pane řediteli, ve dnech 23. 4. - 6. 5. 2018 jsem byla ve Vašem lázeňském zařízení Luna na léčebném ozdravném pobytu. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Příbramský deník píše o Bahnech 2018

Redaktorka deníku si povšimla nejen naší společné prezentace s projektem STK pro chlapy, ale také spolupráce ZZMV s armádními mediky na zdravotnickém zajištění akce.

Rádi jsme kolegům z Armády České republiky pomohli vytvořením jednoho z "Medical Point".

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV na BAHNA 2018

Přijali jsme nabídku partnerů z řad Policie České republiky ke společné účasti na akci BAHNA 2018 - každoroční prezentaci Armády České republiky a klubů vojenské historie. Celodenní přehlídka se bude konat 23. června 2018 v lokalitě Zadní Bahna u Strašic, okres Rokycany. Vstup pro veřejnost je zcela volný a akce je vhodná i pro děti.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Další část vzdělávacího cyklu na téma Neodkladná péče

Brno – Lékaři a zdravotníci ZZMV se dnes v Brně sešli na školení s hlavním tématem Neodkladná péče. Nezůstalo ale jen u ní.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Drsní hasiči soutěžili v TFA v Plzni

Plzeň - Pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje v disciplíně TFA se konal v pátek 15. června 2018 na náměstí Republiky v Plzni. A jak jinak, přivítal ty nejtvrdší a nejodvážnější hasiče z celé republiky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od 18. 6. ordinace ve Frýdku - Místku opět v provozu

ObZZ Ostrava - Pacienty ambulance MUDr. Antonína Staňka, Beskydská 2061, 738 01 Frýdek – Místek, informujeme, že od pondělí 18. června 2018 bude ordinace opět v plném provozu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nejtvrdší hasiči z celé republiky se sjíždí do Plzně

Opět po roce se na náměstí Republiky vrací Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje v disciplíně TFA.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Tragédii připomenul pietní akt a memoriál

Dnes, ve čtvrtek 13. června 2018, je to přesně 20 let, kdy se dva policisté dostali u Letkova na Plzeňsku do přestřelky se dvěma Srby. Strážmistra Jiřího Hrubého (23) tehdy zasáhly čtyři střely Fehima Hanuši. Kulka vystřelená z pistole přímo do srdce mu bohužel nedala šanci přežít.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletteru ZZMV č. 12 | 13. 6. 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Svět očima dětí - vyhodnocení

Přijali jsme pozvání na slavnostní vyhodnocení "Svět očima dětí", soutěže pořádané MVČR. Do areálu Muzea Policie ČR se sjely děti z celé republiky. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zdravotníci ObZZ Hradec Králové na výcviku s potápěči

Hradecko- Ve dnech 5. – 7. 6. 2018 se konalo potápěčské soustředění KŘP KHK, které se konalo v lomu Leštinka u Skutče a v lomu Borek.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Stáhněte si plakát naší soutěže

Nominace v naší vlastní resortní soutěži Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2018 se rozbíhají.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vltava u Vltavy

Praha – Hasičská pocta k výročí 100. let od založení Československa a současně největší hasičská fontána na světě. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ve Frýdku - Místku spolu s hasiči

Frýdek – Místek | V areálu Školního a výcvikového zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky ve Frýdků – Místku se konal Den s ŠVZ HZS a integrovaným záchranným systémem.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

XI. DEN S POLICIÍ

Praha | Pražská policie dnes uspořádala další ročník oblíbené akce zaměřené zejména na policii a integrovaný záchranný systém.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Získali jsme záštitu ministra vnitra a dalších osobností resortu

U příležitosti Mezinárodního dne sester, který je oslavován 12. května, jsme vyhlásili nový ročník naší resortní soutěže: Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2018.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 011 | 30. května 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V sobotu zveme na XI. DEN S POLICIÍ

Praha | Pražská policie Vás zve na další ročník oblíbené akce zaměřené zejména na policii a integrovaný záchranný systém. Tentokrát se bude konat na novém místě a v trochu jiném duchu. Kde? V sobotu 2. června od 10:00 do 16:00 hodin v Praze na Letenské pláni.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

4. Medicínské diskuzní fórum lékařů ZZMV

Brno | Už čtvrté medicínské diskuzní fórum ZZMV na téma: Nová legislativa a její dopad na práci v ordinaci všeobecného praktického lékaře při poskytování pracovně lékařské služby, se právě nyní koná v Brně.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví 2018

Brno | Slunečné počasí, napínavé závody a doprovodný program si v sobotu 26. května 2018 užili milovníci koní v brněnském jezdeckém areálu Panská Lícha. Mezinárodní mistrovství Policie ČR v jízdě na koni se konalo již po 21.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Obrazem: Policejní pochod Brdy 2018

Benefiční pochod věnovaný veteránům z řad policie a hasičů přilákal na tisíc chodců. Dorazili i zahraniční účastníci ze Slovenska a Španělska. Za myšlenkou a organizací pochodu stojí členové Policejního klubu Příbram.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mezinárodní policejní mistrovství České republiky 2018 v jezdectví

Poslední květnový víkend se v Brně uskuteční jubilejní 21. ročník Mezinárodního Policejního mistrovství České republiky 2018 v jezdectví. Jedná se o již tradiční dvoudenní akci, která je spojená také s bohatým doprovodným programem, který poprvé doplní i ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Příbramský deník: Policejní pochod přilákal téměř tisíc lidí

Než pro Vás připravíme naši zprávu a fotogalerii ze sobotního Policejního pochodu Brdy, podívejte se zatím na článek z Příbramského deníku. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 010 | 16. května 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Policejní pochod Brdy 2018 s podporou ZZMV

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra se i letos stalo oficiálním partnerem Policejního pochodu Brdy, který pořádá Policejní klub Příbram. Po celou dobu konání akce se postaráme o zdravotnické zajištění, na místě budeme mít záchranáře, zdravotníky a vzhledem k náročnému terénu i dva sanitní vozy.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Titul ŠUMAMAN 2018 putuje do Hradce

Horní Výtoň – Jednadvacátého ročníku vytrvalostního závodu Šumaman 2018 se účastnilo 17 týmů složených především ze zásahových jednotek Policie ČR, hasičů nebo jiných zapálených nadšenců.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Florence nositelka světla v ošetřovatelství

Milé kolegyně, milí kolegové, dovolte mi, abych Vám popřála k našemu významnému svátku. Mezinárodní den sester je oslavován na celém světě vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nominace zahájeny

Milí pacienti a klienti, milé kolegyně, milí kolegové, dnes 12. května 2018, u příležitosti Mezinárodního dne sester, který je oslavován na celém světě u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale, vyhlašuji nový ročník naší resortní soutěže: NEJLEPŠÍ NELÉKAŘSKÝ ZDRAVOTNICKÝ PRACOVNÍK ZZMV 2018.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ŠUMAMAN 2018

ZZMV nebude chybět u XXI. ročníku sportovního závodu zásahových jednotek o pohár ředitele Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, který se koná v sobotu 12. května 2018 v Přední Výtoni.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Setkání v Mariánkách

Mariánské Lázně – Už druhý den probíhá v Mariánských Lázních setkání zdravotníků ze všech lázeňských a rehabilitačních provozů ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Další STK vzorňáci v Novém Bydžově

Nový Bydžov | V loňském roce jsme uzavřeli Memorandum o spolupráci s Nadačním fondem Petra Koukala, projekt STK pro chlapy.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MVČR: Svět očima dětí 2018

Ministerstvo vnitra pořádá už 15. ročník výtvarné a audiovizuální soutěže pro školy - Svět očima dětí 2018. Soutěž je určena pro děti ve věku 5 - 16 let. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Sv. Florián s láskou hasí i oheň zloby

Dnes, 4. května, slaví svátek sv. Florián. Známe jej především jako patrona všech hasičů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Média s velkým zájmem o SOS 2018 EXTREME

Tak velké, náročné a výjimečné metodické cvičení nemohlo pochopitelně ujít ani velkému zájmu médií. Připravili jsme takový malý stručný souhrn odkazů na ty články nebo vysílání, které jsou něčím jiné než ostatní.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 009 | 2. května 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Fotogalerie SOS 2018 EXTREME

Ke každé významné události, a metodické cvičení SOS 2018 EXTREM k nim bezesporu náleží, patří emoce a napětí. Fotograf Petr Šedivý je skvělým dokumentaristou, který se specializuje právě na zásahy bezpečnostních složek a záchranářů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Frýdecko-Místecká ordinace má zástup

Vážení a milí pacienti, dovolujeme si Vás upozornit na dlohodobější zástup ordinace MUDr. Antonína Staňka. praktického lékaře v ordinace ve Frýdku - Místku. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Metodické cvičení v Příbramském deníku

Autory článku a fotografií jsou přímí účastníci noční i denní etapy SOS 2018 EXTREME: redaktorka Příbramského deníku Šárka Spáčilová a fotograf Radek Velebil, fotograf.
 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

SOS 2018 EXTREME - známe vítěze

Zvítězila všechna záchranářská družstva, protože dojít do konce, nevzdat se, ale vydat ze sebe to nejlepší, to chce odvahu, odhodlání zatnout zuby a touhu dojít do cíle. Všem 18 družstvům se to podařilo i přes mnohdy skutečně extrémní a náročné podmínky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zdravotníci ze ZZC a PřS společně

Bělá – Jezová | Už druhý den probíhá v ZZC Bělá – Jezová výjezdní pracovní setkání zdravotníků z ordinací umístěných v zařízeních pro zajištění cizinců a přijímacích středisek. Setkání navazuje na podobné jednání, které se uskutečnilo v ZZC Balková a ve Vyšních Lhotách.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Akreditace médií | SOS 2018 EXTREME

Média se mohou účastnit noční i denní části SOS EXTREME 2018. Z důvodů zajištění bezpečných podmínek a průběhu akce je nutná akreditace.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

SOS 2018 bude skutečně extrémně náročné

Už v pátek odpoledne bude zahájen jubilejní 10. ročník metodického cvičení záchranářských družstev, které patří k těm nejnáročnějším a současně nejrespektovanějším soutěžím u nás.

Nad SOS EXTREME ​podruhé v řadě převzalo záštitu Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra (ZZMV). 
Kromě samotné podpory budou záchranáři a zdravotníci ZZMV spolupracovat přímo na místě noční etapy a zapojí se také do rozhodcovské role. Vypomáhat bude i speciální sanitní vůz AMAROK, který se již několikrát účastnil misí pyrotechniků např. v Bosně a Hercegovině.
 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Česko s nadváhou. A co náš resort?

Průměrný Čech má podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) mírnou nadváhu. Trpí jí 47 procent mužů a třetina žen, obézní je každý pátý muž a 18 procent žen. Muži více hodin týdně sportují, ženy jedí více ovoce a zeleniny, vyplývá ze zjišťování ČSÚ o životních podmínkách domácností.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Sedm skleněných přileb vítězům Hasič roku 2017

Blahopřejeme kpt. PhDr. Evě Biedermannové, psycholožce z HZS Středočeského kraje, která se stala vítězkou profesní ankety Hasič roku 2017.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Poděkování MUDr. Jelínkové a proměnám

Pokaždé, když nám od pacientů přijde poděkování, tak jsme velice rádi. Tentokrát máme radost několikanásobnou. Proměny, kterými ZZMV prochází, prostě pacienti a klienti vidí a vnímají je pozitivně. Neobyčejně nás to těší.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

SOS 2018 EXTREME začne za týden

Od příštího pátku do neděle (27. – 29. 4. 2018) bude Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra (ZZMV) součástí jednoho z největších a nejnáročnějších metodických cvičení pořádaných na území České republiky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Do dvou nejkrásnějších lázeňských měst hledáme masérku nebo maséra

Lázeňský dům Luna ve Františkových Lázních a Lázeňský dům Mercur v Mariánských Lázních nabízí uplatnění aktivním profesionálům, spolehlivým a pečlivým osobnostem.

Společně můžeme pečovat o ty, kteří nám pomáhají a chrání nás, zejména o policisty a hasiče.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Změny v ordinacích

Upozorňujeme na zástupy v ordinací v Karlových Varech, v Praze na Kongresové, Lodžské a Bubenečské.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Poděkování na Polikliniku Praha a RHB

Také děkujeme. Každá odezva, reakce nebo zpětná vazba našich klientů a pacientů je pro nás významná. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Den požární bezpečnosti

Třináctého v pátek nešťastný to den? Jistěže ne, pověry. Ale také dobrá příležitost, jak se aktivně takové případné smůle postavit čelem.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Více jak 120 zdravotníků ZZMV na semináři Zdravotnické právo v praxi 2018

Praha – Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se v jedné z učeben v areálu Policejní akademie v Praze uskutečnilo školení zaměřené na zdravotnické právo.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od 9. května v Hodoníně na nové adrese

V Hodoníně pro Vás, naše pacienty a klienty, připravujeme novou ordinaci. Najdete ji na adrese Seifertova 3895, 695 01 Hodonín.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Volná pozice v týmu na ředitelství

Nabízíme skvělou a zajímavou práci na pozici referenta/referentku majetkové správy.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zapište si změnu - Bruntál a Karviná

Upozorňujeme na zástup v ordinaci MUDr. Radovana Staňka v Bruntálu a MUDr. Xenie Zatloukalové v Karviné.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Policisté děkují kolegům z ObZZ Ústí nad Labem

Touto cestou bychom rádi poděkovali a udělili pochvalu za dosavadní bezproblémovou odbornou spolupráci při provádění zdravotních prohlídek a následných stanovení závěrů uchazečů a zájemců do služebního poměru k Policii ČR.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MUDr. Jan Slezáček na nové adrese

Chrudim | Upozorňujeme všechny pacienty a klienty chrudimské ordinace MUDr. Jana Slezáčka, že jej najdete na nové adrese Palackého třída 183, 537 01 Chrudim.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Světový den zdraví

Byl vyhlášen 7. 4. 1950, kdy také vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization).

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Výzva nejen pro hasiče

V loňském roce jsme uzavřeli Memorandum o spolupráci s Nadačním fondem Petra Koukala.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V Brně bude omezen provoz

Vážené kolegyně a kolegové, milí pacienti, z důvodu další etapy výměny oken v sídle ObZZ Brno, Kounicova ulice, bude v době od 9. 4. do 13. 4. 2018 omezen provoz ordinací. Z provozních důvodů se budeme moci věnovat pouze objednaným pacientům a ošetření akutních stavů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 007 | 4. dubna 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

SOS 2018 EXTREME: Chcete zažít pohled z druhé strany?

Rádi vyhovujeme prosbě Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika a jako partneři zveřejňujeme informaci o možnosti stát se figurantem při jednom z nejnáročnějších metodických cvičení záchranářských družstev.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MODRÝ DEN ZZMV

Dnes si (nejen) v ZZMV připomínáme Světový den porozumění autismu. Cílem této akce je přivést k problematice autismu, pervazivní poruše postihující desítky miliónů lidí, celosvětovou pozornost.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Krásné Velikonoce

Vážení a milí pacienti a klienti, kolegyně a kolegové, přátelé, přejeme Vám klidné a snad už skutečně i jarní Velikonoce.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV se připojuje k Modrému dni

Víte, že se blíží Světový den porozumění autismu? Cílem této akce je přivést k problematice autismu, pervazivní poruše postihující desítky miliónů lidí, celosvětovou pozornost.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Omezení ordinací v Českých Budějovicích

Z důvodu nepřítomnosti dvou lékařů bude v době od 26. 3. do 4. 4. 2018 omezen provoz ordinací v budově na adrese Nová 32, 370 01 České Budějovice

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Atestanti pod vedením zkušených lékařů ZZMV

Už jste se v našich ordinacích setkali s našimi lékaři atestanty? 

Všechny tyto mladé lékařky a lékaři pracují, tak jak to ukládá zákon, pod odborným dozorem nebo odborným dohledem našich zkušených a respektovaných lékařů, kteří mají za sebou mnohaletou praxi. A právě za pomoci těchto skvělých mentorů budujeme novou generaci lékařů ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 6. | 21. 3. 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Díky za špičkovou péči

Pan Vávra, pacient našeho RHB oddělení, je spokojený s péčí, které se mu dostalo u kolegyň na balneo. Rádi jeho dopis zveřejňujeme a také děkujeme. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pilotní projekce spotů

Naši pacienti a pacientky ordinace v areálu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Praze se už v čekárně rozhodně nudit nebudou.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Poděkování na Balneo

S radostí zveřejňujeme poděkování kolegyním, které na balneo oddělení Polikliniky Praha pečují o naše klienty. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naši záchranáři jistili potápěče na Orlíku

Brněnští policejní potápěči a jejich kolegové z jihočeské zásahovky a poříčního oddělení Slapy při společné akci na vodní nádrži Orlík.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Delegace ZZMV za kolegy na Slovensko

Bratislava - ZZMV obdrželo pozvání kolegů Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na dvoudenní pracovní návštěvu do Bratislavy. Delegaci tvoří Mgr. Jan Louška, ředitel ZZMV, MUDr. Soňa Musilová, vedoucí odboru zdravotní péče a zástupkyně ředitele, Mgr. Růžena Tichá, hlavní sestra ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 5. | 7. 3. 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rekord v registraci posádek

Během 48 hodin od zahájení registrace posádek se do soutěže přihlásilo 18 týmů. Tím se v podstatě naplnila kapacita. V historii SOS Extreme se tak jedná o další rekord v rychlosti přihlašování. Ještě stále se ale mohou hlásit po adrenalinu toužící figuranti a figurantky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Prohlubujeme znalosti

V prosinci jsme pro celé ZZMV nově zavedli jednotný ambulantní informační systém Fons GALEN.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Jsme atraktivní zaměstnavatel

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra poskytuje zdravotní péči příslušníkům Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a zaměstnancům Ministerstva vnitra.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Informace ObZZ České Budějovice

Vážení pacienti a klienti, dovoluji si Vás informovat o několika provozních změnách v rámci Oblastního zdravotnického zařízení České Budějovice.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Sestra roku 2017

Titul Sestra roku 2018 sice letos nevyhrála sestřička ZZMV, ale i tak jsme rádi, že si Martina Dostálová, vítězka resortní soutěže a držitelka titulu Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV, vedla v hodnocení skvěle a mezi stovkami nominovaných rozhodně nezapadla.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

II. diskuzní fórum lékařů ZZMV

Praha, POLAC – Druhé diskuzní fórum ZZMV na téma: Nová legislativa a její dopad na práci v ordinaci všeobecného praktického lékaře při poskytování pracovně lékařské služby, se právě nyní koná v Praze na půdě Policejní akademie.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zástup ordinací v Plzni

Upozorňujeme naše pacienty a klienty na zástup ordinací MUDr. Jitky Varvařovské a MUDr. Karla Bláhy v Plzni.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zapište si změnu - Opava a Bartolomějská v Praze

Upozorňujeme na zástup v ordinaci MUDr. Jana Petkova z Opavy a MUDr. Ireny Špelinové v ordinaci Bartolomějská 8 v Praze. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 4.| 21. 02. 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Odborné diskuzní fórum

Brno – První letošní diskuzní fórum ZZMV na téma: Nová legislativa a její dopad na práci v ordinaci všeobecného praktického lékaře při poskytování pracovně lékařské služby.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zapište si změnu - Teplice a Plzeň

Upozorňujeme na zástupy v ordinací MUDr. Hany Rážové v Teplicích a MUDr. Jitky Varvařovské v Plzni.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Tempora heroica!

Čas hrdinů. Držíme palce sportovcům (nejen) z Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Modernizace všech RHB a balneo provozů ZZMV

O naše pacienty a klienty pečujeme nejen v ordinacích praktických a odborných lékařů, ale i ve čtyřech lázeňských domech (LD) a kromě toho i na několika rehabilitačních a fyzioterapeutických pracovištích.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zapište si změnu - Chomutov

Upozorňujeme na zástup v ordinaci MUDr. Jany Šilerové z Chomutova, ObZZ Ústí nad Labem.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Oprava a údržba objektů ZZMV

Jedním z dalších cílů ZZMV je řádně pečovat a starat se také o naše objekty, ve kterých máme ordinace, laboratoře nebo jiná pracoviště. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 3.| 07. 02. 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové číslo Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Záštita nad SOS 2018 EXTREME

ZZMV převzalo záštitu nad jubilejním desátým ročníkem metodického cvičení záchranářských družstev SOS 2018 Extreme, které se uskuteční ve dnech 27. – 29. 4. 2018. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Chřipka. Můžeme se jí vyhnout?

V celém Česku je chřipková epidemie a podle předpokladů potrvá zhruba šest až osm týdnů. Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s vyšším podílem chřipky typu B.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zástupy ordinací v Holešově, Zlíně, Českých Budějovicích a dvou ordinací v Brně

Upozorňujeme na změnu a zástup v ordinaci MUDr. Libora Jirouška ve Zlíně a Holešově, MUDr. Veroniky Wolfové a MUDr. Ludmily Záhorové v Brně.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Modernizace medicínských přístrojů a vybavení

Prioritou ZZMV je i modernizace přístrojového vybavení. V současnosti dochází k neustálému vývoji lékařské techniky, která má nezastupitelný význam pro ochranu a péči o zdraví, potažmo o samotný lidský život.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nabídka práce pro lékaře v Jihlavě

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra poskytuje zdravotní péči příslušníkům Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a zaměstnancům Ministerstva vnitra. Jsme akreditované zdravotnické zařízení pro obor všeobecné praktické lékařství. Do našeho týmu hledáme pečlivou a spolehlivou osobnost. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vzdělávání ZZMV

Smyslem vzdělávání pracovníků ZZMV je dosáhnout vyšší připravenosti na měnící se potřeby v oblasti zdravotní péče o pacienty a klienty, a tím docílení vyšší efektivnosti při poskytování zdravotnických služeb

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zapište si změnu - Poliklinika Praha a Kolín

Upozorňujeme na změnu a zástup v ordinaci MUDr. Svatopluka Škody na RHB pracovišti Polikliniky Praha a MUDr. Heleny Jurkové z Kolína.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Novinky na rehabilitaci Polikliniky Praha

Oddělení fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace Polikliniky Praha je od ledna 2018 nově vybaveno přístroji, které plně odpovídají nejmodernějším trendům v oblasti péče o klienty.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 2.| 24. 01. 2018

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nové vydání Newsletteru ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

eRecept – Desatero pro pacienta

Česká lékárnická komora (ČLnK) hezky přehledně shrnula základní informace, které se týkají problematiky vydávání a používání elektronických receptů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MUDr. Jiří Zetocha - nový vedoucí ObZZ Hradec Králové

V říjnu loňského roku bylo vyhlášeno otevřené výběrové řízení na pozici vedoucího oblastního zdravotnického zařízení se sídlem v Hradci Králové, které má ve své správě celé území hned dvou krajů – Kralovéhradeckého a Pardubického kraje.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ulička pro IZS může zachránit i váš život

Nouzový pruh, záchranná ulička, jízdní pruh pro záchranáře, bezpečnostní koridor, pás života, emergency koridor.

Je jedno, jak jej pojmenujeme, ale význam by měl být pro všechny stejný. Priorita. Přednostně vytvořit kdekoliv v koloně, zácpě nebo nehodě volně průjezdný pruh, kterým se jakékoliv vozidlo integrovaného záchranného systému dostane na místo nehody nebo neštěstí. Na to by měl myslet každý řidič, který vyjede kamkoliv. Na hory, na dovolenou, nebo jen  na nákup nebo návštěvu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nová moderní pracoviště Polikliniky Praha

V současnosti dochází k neustálému vývoji lékařské techniky, která má nezastupitelný význam pro ochranu a péči o zdraví, potažmo o samotný lidský život. Moderní technologie usnadňují diagnostiku a napomáhají tak lékařům stanovit včasnou a efektivní léčbu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naše AED v Aplikaci Záchranka

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra je partnerem Aplikace Záchranka.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

První letošní Newsletter ZZMV

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás nový a hlavně první Newsletter ZZMV v roce 2018. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nejen lékaři pozor - nabízíme atraktivní pracovní pozice

Jsme přitažlivý a perspektivní zaměstnavatel se zajímavou a nevšední náplní činností pro resort ministerstva vnitra. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Balneo opět v provozu

BALNEO oddělení Polikliniky Praha je po vánoční odstávce opět v plném provozu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZaM: rozhovor s Jitkou Fikarovou

V prosincovém vydání časopisu Zdravotnictví a medicína si můžete přečíst dvoustránkový rozhovor s Jitkou Fikarovou, vrchní sestrou ObZZ v Brně. Najdete jej na straně 24. a 25.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zástup ordinace v Praze - Bubenči

Upozorňujeme naše pacienty a klienty na zástup ordinace MUDr. Ivo Macely (ObZZ Praha).

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pomáháme pomáhat a chránit

Patříme k sobě. S velkou radostí zveřejňujeme děkovný dopis, který jsme obdrželi od kpt. Mgr. Františka Polanského a kpt. Mgr. Jaromíra Ungra, vrchních komisařů Služby kriminální policie a vyšetřování z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MUDr. Lubomír Bartoška obdržel medaili HZS Kraje Vysočina

Ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, plk. Ing. Petr Beneš, se rozhodl ocenit vedoucího Oblastního zdravotnického zařízení České Budějovice, MUDr. Lubomíra Bartošku, medailí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. MUDr. Bartoška ocenění osobně převzal 7. 12. 2017 na krajském ředitelství HZS Kraje Vysočina.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Omezení provozu ordinací v Brně - mění se okna

Vážení pacienti a klienti, z důvodu další etapy postupné výměny oken v ordinacích v Brně, Kounicova ulice (ObZZ Brno), budou v době od 12. 12. 2017 do 20. 12. 2017 ordinace MUDr. Milana Hubla, MUDr. Hany Havlové a MUDr. Jany Szökeové mimo provoz.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Balneo provoz bude mít odstávku

Poliklinika Praha upozorňuje klienty a pacienty na odstávku balneo provozu v době vánočních svátků.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Martina Dostálová je nominována na Sestru roku

Ocenění Sestra roku je tradiční a prestižní událostí, která je koncipována jako poděkování sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra do této celostátní ankety nominovalo Martinu Dostálovou, DiS.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V Ústí nad Labem nepůjde proud

Z důvodu plánovaného výpadku elektřiny budou v úterý 12. 12. 2017 od 12:00 do 15:30 hodin zcela mimo provoz ordinace ObZZ Ústí nad Labem na adrese Lidické náměstí 2.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Úspěch lékaře ZZMV v anketě Karlovarského kraje

První ročník ankety Zdravotník Karlovarského kraje má své vítěze. Uspěl i MUDr. Marek Veinfurt, lékař ZZMV v Karlových Varech. V sobotu 2. prosince se v prostorách Městského domu kultury v Sokolově uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety „Zdravotník Karlovarského kraje 2017“.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 21| listopad 2017

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás další Newsletter ZZMV, informační zpravodaj s pořadovým číslem 021| listopad 2017. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Finalistky v časopise POLICISTA

Sestřičky Martinu Dostálovou, Ditu Závodovou a další úžasné finalistky soutěže o NEJ nelékařského zdravotnického pracovníka ZZMV, najdete i v listopadovém vydání časopisu Policista. Kde? Hned na druhé straně!

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Na Kounicově v Brně mění okna

Důležité upozornění na omezení pro pacienty a klienty Oblastního zdravotnického zařízení v Brně (ObZZ Brno).

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Hledáme nového lékaře do Českých Budějovic

Chcete být v týmu lékařů a lékařek, kteří pečují o policisty a hasiče? Máte jedinou možnost právě u nás. Aktuálně třeba v Českých Budějovicích.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 20| listopad 2017

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás další Newsletter ZZMV, informační zpravodaj s pořadovým číslem 020| listopad 2017. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Web? Říjen opět rekordní

Na začátku září 2016 jsme spustili novou webovou stránku instituce na adrese www.zzmv.cz. K dnešnímu dni nám analytika hlásí více jak 32 000 uživatelů. To ale není vše.
Celkový počet návštěv je bez mála 80 tisíc a počet prohlédnutých stránek webu se vyšplhal na číslo 283 tisíc!

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Medici společně s námi

Za jednu z velkých výhod námi organizované konference, byla bezesporu její otevřenost pro všechny zájemce. Přivítali jsme tak nejen již hotové a zkušené lékaře, zdravotní sestry a další zdravotníky, ale ty, kteří teprve zkušenosti a vědomosti získávají. Studenty a studentky mediky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rozhovor: MUDr. Mária Gvozdjaková, MPH

První odborné konference Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra, která se konala 1. 11. 2017 v TOP HOTEL Praha, se kromě jiných dalších odborníků účastnila také zástupkyně Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, paní MUDr. Mária Gvozdjaková, MPH, ředitelka Odboru zdravotníctva MVSR.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MEDICA 2017 - první den

Delegace deseti lékařů a zdravotníků ZZMV se vydala na cestu za novinkami a aktuálními trendy na největší mezinárodní veletrh medicíny v Evropě.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MEDICA 2017 - Na začátku cesty

MEDICA 2017, Düsseldorf - Výprava za poznáním a novými zkušenostmi právě začíná. Delegace deseti lékařů a zdravotníků ze všech oblastních zdravotnických zařízení je na cestě na největší medicínský veletrh v Evropě.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vyznáte se v IT?

Jste komunikativní a rádi děláte věci správně a s jasnou vizí? Pak si nenechte ujít tuto nabídku.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Za zkušenostmi do Vyšních Lhot

Pravě v tuto chvíli skončilo dvoudenní koordinační setkání pracovníků ZZC a PřS ve Vyšních Lhotách.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

První a úspěšná konference PLS

Ve středu 1. listopadu 2017 se v TOP  HOTEL Praha konala první odborná konference Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Téma nemohlo být příhodnější - Pracovně lékařská služba (PLS).

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rehabilitace v Ústí nad Labem je opět v plném provozu

Nová kolegyně, fyzioterapeutka Mgr. Veronika Sýkorová, se na rehabilitačním oddělení v ObZZ Ústí nad Labem pustila do práce s velkou vervou.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Odborná konference k PLS už příští týden

Už jen pár dnů máte na přihlášení na odbornou konferenci Pracovně lékařská služba, pořádanou Zdravotnickým zařízením Ministerstva vnitra.

Celodenní konference se koná ve středu 1. 11. 2017 v TOP HOTELu Praha. Díky nejvyšší akreditaci ČLK získá každý účastník, lékař, zdravotní sestra nebo jiný nelékařský zdravotnický pracovník, plných 6 bodů v programu celoživotního vzdělávání.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vymalováno a otevřeno

Balneo pracoviště ObZZ Poliklinika Praha, je po malování znovu otevřeno a v plném provozu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 19| říjen 2017

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás další Newsletter ZZMV, informační zpravodaj s pořadovým číslem 019| říjen 2017. ,

Čerstvý newsletter má dvě hlavní témata - vyhodnocení naší jedinečné soutěže o nejlepšího zdravotníka nelékaře a I. odbornou konferenci ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS).

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Program I. odborné konference ZZMV

Konference ZZMV s názvem "PRACOVNĚ LÉKAŘSKÁ SLUŽBA (PLS)", se uskuteční ve středu 1. 11. 2017 v TOP HOTEL Praha, Blažimská 1781/4, 149 00 Praha 4. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Konference za dveřmi. Jste už přihlášeni?

I. ročník odborné konference ZZMV: Pracovnělékařská služba (PLS), kterou jsme se rozhodli uspořádat 1. listopadu 2017 v konferenčních sálech TOP HOTEL Praha, se nezadržitelně blíží.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naše konference má 6, tedy nejvíc kreditů od ČLK

I. odborná konference ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS), s mezinárodní účastí, se bude konat 1. 11. 2017 v TOP HOTEL Praha.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Dita Závodová - Anděl v modrém

Blahopřejeme! Toto výjimečné ocenění a titul obdržela Dita Závodová za rychlou, okamžitou a efektivní pomoc a zásah, který ochránil zdraví a život pacientovi přímo na ulici.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Martina Dostálová - vítězka soutěže

Blahopřejeme Martině Dostálové, sestřičce z Frýdku - Místku, držitelce titulu Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV roku 2017.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Martina Dostálová a Dita Závodová

To jsou nejvíce skloňovaná jména dnešního slavnostního dne. Martina Dostálová, sestřička z Frýdku – Místku získala titul Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2017.
Dita Závodová obdržela čestný a výjimečný titul Anděl v modrém, který ZZMV uděluje za mimořádný čin záchranu života a zdraví.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Den D se blíží

Už zítra, v úterý 10. 10. 2017, odpoledne se dozvíme, kdo je Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV roku 2017. Z rekordních 48 nominací vybrala speciální komise 15 finalistek a z nich je jedna celková vítězka. I když, jak se shodla komise, vybrat z tolika skvělých kolegyň jen jednu, je skoro nemožné a vítězkami by si zasloužily být všechny finalistky.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Balneo provoz na Poliklinice - malování

Připravujeme pro Vás pěkné a hezké prostředí. Děkujeme proto za pochopení, že bude balneo provoz na Poliklinice Praha v době od 9. 10. do 20. 10. 2017 mimo provoz.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Memoranda o spolupráci na preventivních programech

Velký krok s STK pro chlapy a Ruce na prsa - společně na cestě preventivní péče o naše pacienty a klienty.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Newsletter ZZMV č. 18| říjen 2017

Milí čtenáři, klienti a pacienti, kolegové a kolegyně, vydali jsme pro Vás další Newsletter ZZMV, informační zpravodaj s pořadovým číslem 018| říjen 2017.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Známe 15 finalistek. Blahopřejeme

Srdečně a rádi Vám představujeme patnáct kolegyň, které byly speciální porotou vybrány do finále VII. ročníku rezortní soutěže Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV 2017“.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

O nej nej nejlepším nelékařském zdravotníku už dnes

Právě dnes od 10:00 hodin bude speciálně vytvořená komise vybírat 15 nejlepších a jednu vítězku či vítěze. Rozhodování bude více než složité! Nebude jednoduché vybrat ze všech rekordních 47 nominací.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zobrazit další novinky
Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV