Aktuality

Aktuality

Nová vládní opatření

Respirátory na hromadných akcích, na pracovištích a kratší platnost testů. S ohledem na aktuální epidemickou situaci dnes vláda schválila nová opatření. Od 25. října dojde k mírnému rozšíření situací, za jakých je nutné používat respirátor. Týkat se bude hromadných akcí i částečně pracovišť. Od listopadu se změní platnost PCR testů ze 7 dní na 72 hodin, u antigenních testů pak ze 72 hodin na 24. Preventivní testování bude nově hrazeno omezeným skupinám obyvatel.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Školení první pomoci s Markem Hylebrantem

Pracovníci ZZMV, lékaři, nelékaři, ale i nezdravotníci, se v úterý 19. 10. 2021 zúčastnili pravidelného školení první pomoci. Bc. Martina Borůvková, hlavní sestra ZZMV a organizátorka školení, oslovila Bc. Marka Hylebranta, vedoucího výcviku ZZS SČK a vedoucího školicího střediska Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Souhrn 5 klíčových sdělení KPR 2021

Česká resuscitační rada vydala aktuální doporučení v postupech pro KPR 2021.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rozhovor pro SUZ

"Vždy jsem nadšený z toho, kolik výborných kolegů na SUZ MV pracuje."

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pátá odborná konference ZZMV

V pořadí už V. odborná konference ZZMV proběhla ve čtvrtek 7. 10. 2021. Začala v 8:30 hodin a poslední příspěvek, závěrečné slovo Ing. Miroslava Červenky, ředitele ZZMV, skončilo v 17:20 hodin. A jaká byla hlavní témata konference? Pracovně lékařská služba a druhé téma, covid-19 – práce zdravotníků v nouzovém stavu. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Kolegové z Plzně v akci

PLZEŇSKÝ KRAJ | Ve dnech 4. - 8. 10. proběhl společný výcvik českých a německých policistů, rozsáhlé cvičení pořádkových a zásahových jednotek.  Jednalo se o společný srovnávací výcvik policistů pořádkových a zásahových jednotek Policie České republiky, bavorské a spolkové policie. Toto rozsáhlé cvičení se konalo na základě Smlouvy mezi Českou republikou a Spolkovou republiku Německo o policejní spolupráci -  v rámci Projektu 263, jehož cílem je rozšiřování odborných znalostí a vzájemné spolupráce policistů. Obsahem cvičení bylo několik tematických bloků, které byly rozděleny do jednotlivých dnů. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Představujeme: MUDr. Milan Trojánek

Skvělý MUDr. Milan Trojánek, Ph.D., infektolog z Kliniky infekčních nemocí pražské Fakultní nemocnice Bulovka a vedoucí Katedry infekčního lékařství 2. lékařské fakulty, je dalším z expertů, kteří vystoupí na čtvrteční odborné konferenci ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Představujeme: prof. Marek Šusta

Na odborné konferenci vystoupí celá řada skvělých odborníků a vědeckých kapacit. Jedním z nich je i profesor Marek Šusta, který přednese přednášku na téma „Dynamika pandemie a její modelování“.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Odborná konference ZZMV už ve čtvrtek

Praha | Ve čtvrtek 7. října 2021 bude v 9:30 hodin zahájena už V. odborná konference ZZMV. Zaměří se na dvě hlavní témata:  PLS, tedy na pracovně lékařskou službu a na druhé téma, covid-19 – práce zdravotníků v nouzovém stavu. Pevně věříme, že nám ji zhoršující se epidemická situace opět nezhatí, ale prosíme, počítejte všichni s důsledným dodržováním protiepidemických opatření.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nečekané a smutné oznámení

V Praze dne 2. října 2021   Vážené kolegyně, vážení kolegové,   s hlubokým zármutkem jsem v sobotu po poledni přijal zprávu o skonu naší dlouholeté kolegyně, paní Marie Krausové. Pracovala jako všeobecná sestra v ordinaci v budově Kongresová, pod ObZZ Praha. Pro resort Ministerstva vnitra pracovala úctyhodných 45 let. Patří jí za to veliké poděkování a úcta nejen od nás, ale od všech pacientů, kteří jí za tu dlouhou dobu prošli ordinací. Dovoluji si její rodině a blízkým, stejně jako všem jejím kolegyním a kolegům v ObZZ Praha, vyslovit hlubokou účast a zármutek.  Není snadné se vyrovnat s  odchodem blízkého člověka, kolegyně, se kterou mnozí ze ZZMV prožili většinu svého profesního života. Přesto se o to musíme pokusit, navzájem se podpořit a nalézt útěchu i v tak smutném čase. Čest její památce. Ing. Miroslav Červenka ředitel ZZMV

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Skončilo cvičení „JIH“

Policie České republiky a ostatní složky, včetně ZZMV, prověřily nové postupy stanovené operačním plánem na úseku státní hranice na teritoriu Jihomoravského kraje.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Den české státnosti

Toto datum je zároveň svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Záštita ministra Jana Hamáčka

Děkujeme Janu Hamáčkovi, I. místopředsedovi Vlády ČR a ministru vnitra, za udělenou záštitu naší V. odborné konferenci ZZMV, kterou pořádáme 7. 10. 2021 v Praze.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Záštita RNDr. Josefa Postráneckého

Děkujeme RNDr. Josefu Postráneckému, státnímu tajemníkovi v ministerstvu vnitra, za udělenou záštitu naší V. odborné konferenci, kterou pořádáme 7. 10. 2021 v Praze.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Dnes je Světový den fyzioterapie

I všichni naši kolegové a kolegyně – fyzioterapeutky a fyzioterapeuti – dnes slaví svůj světový den.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Podporujeme projekt ČČK Ostrava

S našimi kolegy a přáteli z Českého červeného kříže (ČČK) Ostrava jsme prožili několik skvělých akcí, které pořádali. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Certifikáty? Připraveny!

Certifikáty o absolvování naší V. odborné konference, kterými prokážete zisk 6 kreditních bodů ČLK, máme připraveny. ID vzdělávací akce je 103032.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V Plzni z Podmostní do Železniční 12

Plzeň | Od 1. září 2021 zahájí plzeňské ordinace ObZZ Plzeň svou činnost v nových rekonstruovaných prostorách v Železniční ulici čp. 12.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Jaká opatření platí od 1. 9. 2021?

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nová opatření platná od prvního září 2021. Vzhledem ke zvyšujícícm se počtům pozitivních pacientů s covid-19 se dá očekávat i další postupné zpřísňování opatření.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ordinace MUDr. Korbelové od 6. 9. dočasně na jiné adrese

ObZZ Praha | Z důvodu částečné rekonstrukce budovy – zbudování výtahu v Bartolomějská 8, Praha 1, bude od 6. září 2021 ordinace MUDr. Heleny Korbelové dočasně přesunuta na adresu Nádražní 16/B, Praha 5 – Smíchov. Spojení například metrem „B“, stanici Smíchovské nádraží, případně tramvají na stanice Na Knížecí nebo Plzeňka.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Prevence je v léčbě rakoviny děložního čípku klíčová

Včasná diagnóza pomáhá k úspěchům v léčbě rakoviny děložního čípku. Umožňují ji i speciální testy. U žen v pětatřiceti a v pětačtyřiceti letech je nově hradí pojišťovny, u starších ale ne. Gynekologové přitom upozorňují, že právě po padesátce přestávají pacientky na prevenci chodit. Nádor tak odhalí až v pokročilé fázi.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naše konference má 6, tedy nejvíc kreditů od ČLK

​V. odborná konference ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS) a práce zdravotníků v nouzovém stavu, se bude konat 7. 10. 2021 v aule Policejní akademie ČR v Praze.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ŠUMAMAN 2021

Přední Výtoň | ZZMV nebude chybět u XXIV. ročníku sportovního závodu zásahových jednotek o pohár ředitele Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, který se koná v sobotu 11. září 2021 v Přední Výtoni.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

České Budějovice - informace o změně lékařů

Vážení pacienti a klienti, oznamujeme, že ke dni 31. 7. 2021 ukončil svůj pracovní poměr lékař a vedoucí ObZZ České Budějovice MUDr. Lubomír Bartoška. MUDr. Bartoškovi děkujeme za dlouholetou spolupráci a do dalších let přejeme hodně štěstí a zdraví.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rozloučení s MUDr. Ludmilou Čonkovou

Vážené kolegyně, vážení kolegové, zveřejňujeme parte naší dlouholeté kolegyně, skvělé lékařky, MUDr. Ludmily Čonkové, kmenové lékařky ObZZ Praha, která pracovala v ordinaci v budově Centrotex. Pro resort Ministerstva vnitra pracovala úctyhodných 25 let. Patří jí za to veliké poděkování a úcta. Dovoluji si ještě jednou její rodině a blízkým, stejně jako jejím kolegyním a kolegům, vyslovit hlubokou účast a zármutek.  Čest její památce. Ing. Miroslav Červenka ředitel ZZMV

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV na Olympijském festivalu TOKYO v Praze

Týmy zdravotníků ZZMV na Olympijském festivalu Tokyo ve sportovním areálu Olymp Praha. Den -1: Díky skvělým kolegům z SOZ HZS ČR máme vybudován parádní Medical point ZZMV. Děkujeme

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Registrace zahájena!

Vážené kolegyně, vážení kolegové, připravujeme další odbornou konferenci ZZMV. Bude v pořadí již pátá a zaměří se na dvě hlavní témata:  PLS, tedy na pracovně lékařskou službu a na druhé téma, covid-19 – práce zdravotníků v nouzovém stavu. Konference se uskuteční 7.  října 2021 a pevně věříme, že nám ji zhoršující se epidemická situace opět nezhatí. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nový generální ředitel HZS ČR

Hasičský záchranný sbor České republiky má nového generálního ředitele. První místopředseda vlády a ministr vnitra ČR, Jan Hamáček, dnes uvedl do funkce nového generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR). Tím se stal generálmajor Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA, dosavadní krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.  „Hasiči byli vystaveni, zejména v poslední době, řadě nelehkých výzev, ve kterých vždy obstáli se ctí. Přeji novému generálnímu řediteli, aby navázal na své velmi úspěšné působení v Moravskoslezském kraji. Věřím, že pod jeho vedením se celý Hasičský záchranný sbor posune opět významně dopředu, aby dokázal ještě lépe zajišťovat bezpečí našich obyvatel“, řekl ministr vnitra Jan Hamáček. „Být v čele hasičů je pro mne čest, přijímám tento úkol s pokorou, ale zároveň ho vnímám i jako závazek. Rád bych v této souvislosti navázal na kontinuitu vedení HZS ČR. Nicméně je nutno říci, že v současné době před námi stojí nemálo úkolů, přičemž mezi nejpodstatnější bych zařadil, mimo naší tzv. „běžnou činnost“ u požárů a jiných mimořádných událostí, úkoly spojené s pandemií Covid-19, a dále přípravu a realizaci koncepce rozvoje HZS ČR, včetně revize tzv. plošného pokrytí jednotkami požární ochrany. Nemalým úkolem je také přesvědčit politickou reprezentaci, že ani v těchto současných obtížných ekonomických podmínkách není prostor pro jakékoli škrty v rozpočtu či v platech, a to nejen pro hasiče, ale i všechny složky IZS. Naopak si zasluhujeme masívní podporu, neboť v krizi – a to se ukázalo mimo jiné i v průběhu pandemie či po tornádu na Jižní Moravě, se na nás stát, kraje, obce a občané mohou jednoznačně spolehnout“, dodal nový generální ředitel HZS ČR, generálmajor Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nečekané a smutné oznámení

V Praze dne 14. července 2021   Vážené kolegyně, vážení kolegové,   s hlubokým zármutkem jsem dnes po poledni přijal zprávu o skonu dlouholeté kolegyně, skvělé lékařky, MUDr. Ludmily Čonkové, kmenové lékařky ObZZ Praha, která pracovala v ordinaci v budově Centrotex. Pro resort Ministerstva vnitra pracovala úctyhodných 25 let. Patří jí za to veliké poděkování a úcta.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V. odborná konference ZZMV

Připravujeme další odbornou konferenci ZZMV. Bude v pořadí již pátá a zaměří se na dvě hlavní témata:  PLS, tedy na pracovně lékařskou službu a na druhé téma, covid-19 – práce zdravotníků v nouzovém stavu. Konference se uskuteční 7.  října 2021 a pevně věříme, že nám ji zhoršující se epidemická situace opět nezhatí.  Tímto spouštíme elektronické přihlašování.   

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Dnes nastupují covid aplikace Tečka a čTečka

Aplikace Tečka a aplikace čTečka. Dva mobilní nástroje, za kterými stojí Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci projektu Chytré karantény proti šíření nemoci Covid-19. Aplikace Tečka a čTečka mají obyvatelům naší země v digitální formě usnadnit “návrat do normálu”. A to jak při trávení času v tuzemsku, tak i v zahraničí. Oficiálně od 1. července 2021 a v rámci pravidel nastavených pro celou EU.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Setkání vedoucích ZZC a PřS

Praha - Spiritka | Práce s cizinci je velmi náročná. Každá sdílená zkušenost a příklady dobré praxe jsou více než vítány.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Sváteční den pro ZZMV

Pracovníci Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra obdrželi významná ocenění. 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, policejní prezident genmjr. Jan Švejdar a prezident sdružení Veterán Policie České republiky JUDr. Jaroslav Zeman, předali ocenění pěti kolegům za péči o policejní veterány a spolupráci se sdružením veteránů: Ing. Miroslavu Červenkovi, řediteli ZZMV MUDr. Antonínu Dvořákovi, vedoucímu ObZZ Praha MUDr. Igoru Krivosudskému, vedoucímu lékaři ObZZ Praha Mileně Hyskové, vrchní sestře ObZZ Praha MUDr. Zdeňku Krejčíkovi, CSc., členu lékařského expertního týmu ředitele ZZMV

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Výpadky ISIN

Už čtvrtý den dochází k celostátního výpadku Informačního systému infekčních nemocí (ISIN). Nejde o potíže zaviněné ZZMV. Do systému se zaznamenávají data o provedení očkování. Prosíme proto o trpelivost všechny naše pacienty a klienty, které jsme od 10. 6. 2021 očkovali v Očkovacím centru ZZMV | Hrdlořezy, i jinde v republice. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Studium policistů na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany

Státní tajemník v MV Josef Postránecký ve středu, 9. června 2021, podepsal prováděcí ujednání mezi Ministerstvem obrany České republiky a Ministerstvem vnitra České republiky, které umožní vybraným policistům studovat v oboru všeobecné lékařství a v oboru zdravotnické záchranářství na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pardubice | volná pozice praktický lékař

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra Akreditované zdravotnické zařízení   ZZMV - Oblastní zdravotnické zařízení Hradec Králové hledá uchazeče o pracovní pozici   VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ   Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra poskytuje zdravotní péči příslušníkům Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a zaměstnancům Ministerstva vnitra. Jsme akreditované zdravotnické zařízení pro obor všeobecné praktické lékařství. Do našeho týmu v Pardubicích hledáme pečlivou a spolehlivou osobnost.    Nabízíme: pracovní prostředí v Pardubicích jistotu stabilního zaměstnání žádné noční služby, žádné nucené přesčasy - pracovní doba 7:00 - 15:45 hodin 5 týdnů dovolené a 5 dnů indispozičního volna příspěvek na penzijní připojištění  příspěvek na stravování možnost dalšího vzdělávání Místo výkonu práce:  Pardubice Pracovní poměr: na dobu neurčitou  Pracovní doba: úvazek 1,0 Nástupní termín: 1.7.2021 nebo dle dohody   Náplň práce:  Poskytování zdravotních služeb příslušníkům a zaměstnancům bezpečnostních sborů, ostatním zaměstnancům MV a důchodcům. Poskytování pracovně lékařských služeb a vydávání posudků podle zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách. Posuzování zdravotní způsobilosti uchazečů o přijetí do služebního poměru a zdravotní způsobilosti příslušníků bezpečnostních sborů v rozsahu vyhlášky č. 393/2006, o zdravotní způsobilosti. Výkon dalších odborných činností nesledující léčebný účel pro potřeby bezpečnostních sborů. Platové zařazení: ve 14. platové třídě podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (platový tarif + osobní příplatek + možnost odměn založených na vlastním výkonu).   Kvalifikační požadavky: VŠ lékařská fakulta specializovaná způsobilost podle zákona č. 95/2004 Sb.- všeobecné praktické lékařství   Další předpoklady: praxe v oboru  řidičský průkaz B samostatnost, pečlivost, dobré komunikační schopnosti - uživatelská znalost práce s PC trestní bezúhonnost (doloženo výpisem z rejstříku trestů) zdravotní způsobilost Nabídku se strukturovaným životopisem je možné zaslat na e-mailovou adresu personálního oddělení: personalni@zzmv.cz s předmětem „Přijímací řízení-Pardubice“ nejpozději do 20. 6. 2021.  Více informací získáte také u MUDr. Jiřího Zetochy, Ph.D., vedoucího ObZZ Hradec Králové na tel. 730 163 080, 974 521 245.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Simultánní aplikace jiných očkovacích látek

V průběhu procesu očkování se čím dál častěji objevují otázky k aplikaci dalších očkovacích látek, např. proti klíšťové encefalitidě, tetanu, žloutence apod. Jak to tedy je?  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Florence nositelka světla v ošetřovatelství

Milé kolegyně, milí kolegové, dovolte mi, abych Vám popřál k vašemu významnému svátku. Mezinárodní den sester je oslavován na celém světě vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale. Letos si připomínáme 201. let od narození Florence.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Hledáme sestřičku do Ústí nad Labem

Do našeho týmu v Ústí nad Labem hledáme pečlivou, samostatnou a spolehlivou osobnost. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Doporučujeme praktický nástroj - Očkovací portál občana

Za účelem jednoduchého ověření provedených očkování vytvořil Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR na pokyn Ministerstva zdravotnictví, očkovací portál občana, kde si každý občan může ověřit svá zaznamenaná očkování.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Sv. Florián s láskou hasí i oheň zloby

​Dnes, v úterý 4. května 2021, slaví svátek sv. Florián. Známe jej především jako patrona všech hasičů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Blahopřejeme všem sestrám

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost získaly všechny sestry za boj proti covid-19.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Díky hasičům z Kytína

Tyto velmi užitečné a praktické speciální stojánky pro přípravu vakcín nám darovali dobrovolní hasiči z Kytína. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Očkujeme!

Zdravotnické týmy ZZMV v Hradci Králové, Plzni, Ústí nad Labem, Brně a velkokapacitním Očkovacím středisku ZZMV | Hrdlořezy naočkovaly jen za čtvrtek 1 158 našich pacientů z řad Policie ČR a HZS ČR.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

V neděli o půlnoci skončí nouzový stav

V neděli o půlnoci skončí v České republice vyhlášený nouzový stav. Vláda ČR na jednání v pondělí 6. dubna 2021 schválila sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavede protiepidemická opatření na základě pandemického zákona. Zároveň v opatřeních dojde k řadě změn – do školských zařízení se budou moci vrátit mimo jiné dětí s povinností předškolního vzdělávání a děti 1. stupně základních škol, ovšem za podmínky pravidelného testování, skončí zákazy pohybu a dojde k dílčím změnám v pravidlech pro maloobchod a služby.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Závěry Výboru pro bezpečnost agentury EMA k vakcíně AstraZeneca

18. 03. 2021 | Vakcína COVID-19 AstraZeneca: přínosy stále převažují nad riziky navzdory možnému spojení se vzácnými krevními sraženinami s nízkými krevními destičkami.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mezinárodní den zdravého spánku

Na první jarní den, tedy na 21. března, připadá Mezinárodní den zdravého spánku. V dřívějších dobách se zdravý spánek příliš neřešil, náš denní rytmus byl mnohem jednodušší.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Aktuální informace o bezpečnosti vakcíny COVID-19 Vaccine AstraZeneca

Řada zemí Evropské unie v posledních dnech pozastavila očkování proti covidu-19 látkou od firmy AstraZeneca. Česko mezi nimi není. Čeho se úřady v souvislosti s vakcínou obávají? Kdo podezřelé případy krevních sraženin prošetřuje a co o nich zatím víme?

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ústřední krizový štáb dohlédne na dostatek kyslíku v nemocnicích

Dnes opět zasedal pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka Ústřední krizový štáb (ÚKŠ). Ten uložil Ministerstvu zdravotnictví zpracování přehledu zásob medicinálního kyslíku a plánu dalšího postupu pro uvolňování. ÚKŠ jednal i o prodloužení omezení pohybu mezi okresy či plošném testování zaměstnanců. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Prohlášení WHO k bezpečnostním signálům vakcíny AstraZeneca COVID-19

17. března 2021 | Některé země Evropské unie dočasně pozastavily používání vakcíny AstraZeneca COVID-19 jako preventivní opatření na základě hlášení vzácných poruch srážení krve u osob, které vakcínu dostaly. Ostatní země v EU – po zvážení stejných informací – se rozhodly vakcínu ve svých imunizačních programech používat i nadále. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Smutné oznámení

Vážené kolegyně, vážení kolegové, přátelé ZZMV, s hlubokým zármutkem jsme v sobotu odpoledne přijali zprávu o skonu jedné z našich kolegyň, paní Ivaně Kudelové, administrativní a spisové pracovnice, která pracovala na vedení ObZZ Ostrava.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

EMA doporučuje vakcínu COVID-19 Janssen

EMA doporučila udělit podmíněné rozhodnutí o registraci vakcíny COVID-19 Janssen k prevenci COVID-19 u lidí od 18 let.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Jak se nenakazit hoaxy

V souvislosti s pandemií koronaviru SARS-CoV-2 se v České republice, stejně jako jinde v Evropě a ve světě, objevila řada dezinformací, hoaxů, fabulací či manipulací ve snaze tuto situaci zneužít v souladu se zájmy nejrůznějších aktérů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vakcína AstraZeneca je 100% účinná proti těžkému průběhu covid-19

MZČR | Všechny registrované vakcíny proti covid-19 jsou účinné a bezpečné, stejně tak vakcína od společnosti AstraZeneca.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zákaz pohybu mezi okresy

Vláda na tři týdny zakázala pohyb mezi okresy. Omezení má zabránit šíření agresivních mutací koronaviru.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Karanténa nově 14 dnů

V Česku se ode dneška prodlužuje z deseti na 14 dnů povinná karanténa pro lidi s pozitivním testem na koronavirus i pro ty, kteří s nimi přišli do styku. Důvodem je šíření nakažlivějších mutací koronaviru. Nově také ode dneška do karantény po kontaktu s nakaženým nemusejí lidé, kteří už dostali obě dávky očkování proti nemoci covid-19.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nová opatření od 1. 3. přehledně

Vláda schválila sedm klíčových opatření, aby na příští tři týdny výrazně omezila pohyb lidí. Veškerá opatření začnou platit od pondělí 1. března.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

„Zůstaňte doma, zachraňte životy“

Ministerstvo vnitra spouští kampaň „Zůstaňte doma, zachraňte životy“. Jde o kampaň Ministerstva vnitra (MV) apelující na dodržování proticovidových opatření.  Po celém Česku se o víkendu objeví 10 tisíc plakátů s heslem „Pomozte našim zdravotníkům“, které doplní slogany „Zůstaňte doma, zachraňte životy“ nebo „Noste respirátory, zachraňte životy“.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nouzový stav do 28. března

Vláda ČR na svém večerním zasedání schválila vyhlášení nového nouzového stavu. Začne 27. února a potrvá 30 dní, tj. do 28. března 2021. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky zase schválila pandemický zákon ve znění tak, jak jej dalšímu projednání vrátil Senát. Prezident republiky zákon obratem podepsal.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od dnešní půlnoci hlavně respirátory

Kvalitnější ochranu dýchacích cest stanovuje od půlnoci ze středy na čtvrtek 25. února nařízení ministerstva zdravotnictví. Kde budou od čtvrtka povinné respirátory nebo jiná kvalitnější ochrana dýchacích cest? V některých případech stanovuje ochranu minimálně respirátorem, nanorouškou nebo dvěma přes sebe nasazenými zdravotnickými rouškami, v jiných případech bude stačit jen jedna zdravotnická maska. Minimálně chirurgickou roušku budou muset nasadit i děti. Od konce února tak podle nařízení nebudou dostatečné podomácku vyrobené roušky. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vakcína CureVac

SÚKL | Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zahajuje průběžné hodnocení vakcíny proti COVID-19 od společnosti CureVac.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Znovu v nouzovém stavu

Vláda vyhlásila nový nouzový stav na 14 dní, platí od půlnoci. Potrvá do 28. února.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Evropský den tísňové linky 112

Nejen záchranáři, ale i bezpečnostní složky a odborná veřejnost, si každoročně 11.2. připomínají Evropský den tísňové linky 112. Pomocí tohoto výročí si připomínají a upozorňují všechny obyvatele na vznik a možnosti využití jednotného evropského čísla tísňového volání.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vláda ČR rozhodla uzavřít 3 okresy

Vláda uzavře okresy Cheb, Trutnov a Sokolov, cestování bude jen na výjimky.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mezinárodní den epilepsie

Epilepsie není jedna nemoc. Jedná se o rozsáhlou skupinu neurologických onemocnění, jejichž společným rysem je výskyt opakovaných nevyprovokovaných epileptických záchvatů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mutace koronaviru

Koronavirus mutuje mnohem pomaleji než např. virus chřipky. Je ale pravda, že vznikají i mutace, které mohou být odolné vůči doposud schváleným vakcínám, což je vážný problém.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Světlo na konci tunelu

Na jaře loňského roku volal celý svět po vakcíně, která by zamezila pandemickému šíření nemoci covid-19. Nyní, když máme hned několik účinných preparátů, objevují se nechtěné nepřesnosti, nebezpečné a cílené hoaxy, dezinformace a strašení. Tématu se začali věnovat respektovaní vědci, skuteční odborníci, lidé z praxe. Základem vyvracení mýtů a dezinformací je pak uvádění zdrojů, ověřených faktů a dat, které byli veřejně publikovány a podrobeny kritickým a oponentním procesům. Pokusíme se souhrně přinést odpovědi na řadu otázek a  současně vyvrátit některé mýty a vnést trochu světla. Tím světlem na konci tunelu totiž není jen samotné očkování, ale i prevence, ohleduplnost jeden k druhému, vzájemný názorový respekt, úcta k práci druhých, společné úsilí dosáhnout úspěchů v boji s pandemií a to vše na základě rozumu, vědění, odbornosti, výzkůmu a ověřitelných dat.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

O vakcíně AstraZeneca přehledně

Důležitá fakta o v pořadí již třetí podmínečně registrované vakcíně proti COVID-19 ve státech Evropské unie. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) o vakcíně od AstraZeneca a Oxfordské univerzity připravil přehled podrobností.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Brněnský tým opět v akci

Od pondělí do pátku je náš brněnský lékařský tým opět součástí velkokapacitního očkovacího centra na BVV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

O vakcíně Moderna přehledně

Důležitá fakta o další podmínečně registrované vakcíně proti COVID-19 ve státech Evropské unie. Vakcína Moderna: mRNA vakcína (modifikovaný nukleosid) proti onemocnění COVID-19.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vláda schválila přechodné zrušení DPH pro respirátory

Vláda schválila dvouměsíční zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Opatření by mělo platit od středy. Ke snížení nebo zrušení 21procentní DPH na ochranné pomůcky proti šíření koronaviru vyzvali vládu výrobci respirátorů. Zástupci vlády dříve uváděli, že zvažují po vzoru Německa a Rakouska užívání respirátorů třídy FFP2 na rizikových místech, například v městské hromadné dopravě.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Jak na postcovidový syndrom?

Postcovidové zdravotní potíže se mohou týkat přibližně deseti procent pacientů, kteří covid-19 prodělali. Jak se může onemocnění covid-19 projevit na plicích? Kdy vyhledat pneumologa? Kam se múžete se svými potížemi obrátit?

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Darujte anti-covidovou rekonvalescentní plazmu

V průběhu infekce covid-19 se v těle nemocného vytvářejí specifické protilátky proti viru, který je původcem nemoci (SARS-CoV-2). Tyto protilátky v krvi vyléčené osoby přetrvávají delší dobu po uzdravení. Podání plazmy odebrané osobě, která onemocnění prodělala (tzv. rekonvalescentní plazmy), je jednou z možností, jak nemocné s infekcí covid-19 léčit.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Suchej únor 2021

Začíná již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké – československé veřejnosti, prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 % dospělé populace.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vláda přijala nová opatření

Vláda přistoupila k úpravám opatření, od soboty bude nařízeno další omezení využívání hotelových služeb či kontaktů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Doporučení ÚKŠ: respirátory ne povinně

Nošení respirátorů v MHD i obchodních centrech by dle Ústředního krizového štábu nemělo být povinné. Ve středu 27. ledna 2021 opět jednal Ústřední krizový štáb (ÚKŠ). Tématem bylo mj. nošení respirátorů v místech s vysokou koncentrací obyvatel, zásoby zdravotnického materiálu nebo diskuse o možném uvolňování opatření. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rok s covidem

Dnes je to přesně rok, co se ZZMV začalo intenzivně zabývat šířením koronaviru nového typu. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nečekaná a bolestivá zpráva

Dnes nás zastihla další nečekaná, smutná a skličující zpráva. Náhle zemřel náš výtečný kolega, MUDr. Ladislav Šerák, úžasný lékař, jenž díky osobitému humoru, empatii a vysoké odbornosti a nasazení, pomáhal všem svým pacientům překonávat potíže a nemoci.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nouzový stav prodloužen

Od pondělí 5. října 2020 0.00 hodin platí na území České republiky nouzový stav z důvodu zhoršené epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2. V současné době je nouzový stav vyhlášen až do 14. února 2021. O jeho vyhlášení podle čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky rozhodla vláda. Na základě předchozích souhlasů udělených Poslaneckou sněmovnou vláda opakovaně rozhodla o jeho prodloužení.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

První velkokapacitní očkovací centrum na BVV testovali i zdravotníci ZZMV

Brno | V záložní nemocnici v pavilonu G2 na brněnském výstavišti (BVV) celý minulý týden probíhali zátěžové testy velkokapacitního očkovacího centra. To bylo zbudováno za odborné gesce zdravotníků Fakultní nemocnice Brno – Bohunice.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vědecky potvrzeno - roušky pomáhají

PNAS: Nošení roušek na veřejnosti snižuje reprodukční číslo pod hodnotu 1. Mezinárodní kolektiv autorů, ke kterým patří i Vladimír Ždímal z Ústavu chemických procesů AV ČR, v rozsáhlém článku podrobně informuje, že nošení roušek na veřejnosti v kombinaci s dalšími opatřeními přispívá ke snížení reprodukčního faktoru Re pod hodnotu 1.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Všeobecná sestra | Vyšní Lhoty

Oblastní zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra hledá uchazeče o pracovní pozici: VŠEOBECNÁ SESTRA 

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Radiologický asistent | Vyšní Lhoty

Oblastní zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra hledá uchazeče o pracovní pozici: RADIOLOGICKÝ ASISTENT - dohoda o provedení práce

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Další vakcína schválena

Léková agentura EU schválila použití vakcíny od společnosti Moderna.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ÚKŠ dnes jednal také o vakcinaci pracovníků resortu MV

Dnes, ve středu 6. ledna 2021, jednal pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ÚKŠ. Zabýval se především současnou situací, přípravou očkování proti covidu-19 a přeplněností krematorií.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

O vakcíně Comirnaty přehledně

Důležitá fakta o první podmínečně registrované vakcíně proti COVID-19 ve státech Evropské unie. Vakcína Comirnaty: mRNA vakcína (modifikovaný nukleosid) proti onemocnění COVID-19.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od 27. 12. zpřísnění opatření

Od 27. prosince bude v celém Česku platit stupeň 5 PES. Týká se to jak maloobchodu, tak služeb, tak změny zákazu vycházení od 21:00 do 5:00.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mzdová účetní

Přijmeme mzdovou účetní na Ředitelství ZZMV v Praze

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Vakcína Comirnaty ve finálním procesu schválení v EU

Evropská agentura pro léčivé přípravky doporučila udělit vakcíně Comirnaty podmínečnou registraci.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Informace o testování

V České republice jsou nyní k dispozici dva druhy testů. První - PCR test - provádějí laboratoře a vycházejí z výtěru z nosohltanu a následné analýzy RNA koronaviru – tzv. přímý průkaz viru. Druhé antigenní testy prokazují protilátky, a to buď v laboratoři nebo rychlotesty. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Lékařské fakulty UK: Očkování je jedinou cestou k normálu

Lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF, 2. LF, 3. LF, LF Plzeň a LF Hradec Králové) jednoznačně podporují názor, že očkování je jedinou cestou, jak dosáhnout návratu k normálnímu životu společnosti – tedy k životu bez roušek, k normálnímu společenskému, kulturnímu a sportovnímu životu, k cestování bez omezení. Kromě toho je očkování a tím potlačení nemoci v populaci cestou, jak vrátit normální pracovní rytmus i do nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Krásné Vánoce a Pour Féliciter 2021

Všem pacientům, klientům, přátelům, podporovatelům, kolegům, spolupracovníkům, partnerům a spolupracujícím společnostem, přeji jménem Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra klidně prožité Vánoce a štěstí, úspěchy, a hlavně zdraví v novém roce 2021.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Gratulujeme!

Další čtyři roky zřejmě povede Akademii věd ČR její dosavadní šéfka Eva Zažímalová. Dnes ji jako kandidátku na budoucí předsedkyni drtivou většinou zvolili členové Akademického sněmu AV ČR. Volbu akademiků ještě projedná vláda, poté kandidátku jmenuje prezident Miloš Zeman.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Andula má 50 let

Figurína, které všichni už od školy říkáme "Andula", slaví padesát let. Za nápad vytvořit funkční vzdělávací model pro laickou veřejnost, můžeme poděkovat prof. Peteru Safarovi ze Spojených států a dr. Bjornu Lindemu a Asmund Laerdalovi z Norska.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Všeobecná sestra - pracoviště Jihlava

Pro tým v Jihlavě hledáme sestřičku

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Všeobecná sestra | Poliklinika Praha

Posilujeme zdravotnický tým Polikliniky Praha a nabízíme pozici všeobecná sestra v ordinaci.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

PES na trojce - přehled uvolněných opatření

Od dnešního dne se mění stupnice PES. Ze čtvrtého stupně na stupeň třetí, což znamená i postupné rozvolňování opatření.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Shrňme si to. Jaké jsou příznaky nemoci COVID-19?

Každý z nás je jedinečný, a proto se u každého pacienta onemocnění COVID-19 může projevit jinak a má i jiný průběh. Jaké příznaky patří mezi nejčastější a jaké mezi méně obvyklé?

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vláda ČR: Ve čtvrtek z červené na oranžovou

Vláda dnes ráno na mimořádném jednání jednomyslně rozhodla o uvolnění protiepidemických opatření. Země se ve čtvrtek přesune ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními budou moci otevřít obchody, služby i restaurace. Skončí noční zákaz vycházení, znovu se bude moci prodávat i v neděli.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

PES pod kontrolou simulátoru

AV ČR vyvíjí simulátor, který bude kontrolovat účinnost systému PES. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Domácí karanténa | rady a doporučení

Pokud je vám nařízena domácí karanténa, je nutné být doma, v klidu a vždy o tom informovat svého praktického lékaře. Je potřeba zůstat v domácím prostředí, nevycházet a dodržovat režim, který je dán hygieniky. Je třeba se primárně zdržet úzkého kontaktu s dalšími lidmi. Pro zajištění nákupu využijte pomoc jiné osoby, případně donáškové služby. V případě zhoršení zdravotního stavu kontaktovat hygienické stanice a linku 112.  Karanténu ukončuje praktický lékař, který ji vystavil, popř. pokud to byl epidemiolog nebo infekcionista.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Lékař stomatolog - pracoviště Poliklinika

Přijmeme zubního lékaře na Polikliniku Praha

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Všeobecná sestra - pracoviště Poliklinika

Přijmeme všeobecnou sestru na Polikliniku Praha

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

PES na čtvrtém stupni

Skóre v protiepidemickém systému PES, podle kterého se v Česku mění opatření proti onemocnění covidem-19, kleslo na 57 bodů, to znamená třetí stupeň. V předchozích čtyřech dnech bylo 62. Za neděli laboratoře prokázaly 1509 nových případů, nejméně od 28. září.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu

Nouzový stav bude v České republice kvůli epidemii nového koronaviru trvat do 24:00 hodin dne 12. prosince 2020.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nečekaná a bolestivá zpráva

Dnes nás zastihla nečekaná a zcela šokující zpráva. Zemřela naše skvělá kolegyně, MUDr. Monika Vališová, báječná lékařka, žena s výjimečným kouzlem a humorem, kterým pomáhala všem svým pacientům překonávat bolesti a potíže.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Protiepidemický systém (PES)

Nové rizikové skóre pod názvem Protiepidemický systém (PES) bude od 16. listopadu zveřejňovat ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Stále se mluví o R-číslu. Víme ale přesně, o co jde?

R-číslo je základní reprodukční číslo. Pomáhá odhadnout, jak se budou epidemie šířit. Platí základní věc: čím vyšší je reprodukční číslo, tím se nemoc rychleji šíří. R-číslo je jedním z faktorů, kterými se řídíme.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Věčné a vděčné téma vakcinace

Naše instituce měla a má ve svých řadách mnoho naprosto špičkových odborníků z mnoha různých oborů. Jednou z takových osobností je MUDr. František Beňa, který je velmi respektovanou autoritou v oblasti vakcinace.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nabízíme stáž studentům práv

ZZMV vůbec poprvé ve své historii nabízí možnost absolvování stáže v segmentu práva. A nejen to, ale stáž placenou. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Karanténa a izolace. Co je co?

Stále se to dost plete a výklad pojmů karanténa a izolace se mnohdy nepoužívá správně nebo bohužel zcela opačně. Pojďme si to tedy upřesnit.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Den válečných veteránů

Připojujeme se k celosvětovému Dnu válečných veteránů. Připnutím symbolického květu, jako krev rudého vlčího máku, si lidé po celém světě připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu. Je to připomínka padlých, zmrzačených i přeživších.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nový Covid Portál zahájil pilotní provoz

Praha | V pilotní verzi začaly fungovat webové stránky, které mají srozumitelně informovat o všech vládních opatřeních proti koronaviru a životních situacích v době epidemie.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Policejní srdce bije pro zdravotníky!

Vzájemný respekt a společná touha být prospěšní celé společnosti. To jsou základní hodnoty, na kterých stojí spolupráce všech, kteří jsou v první linii v boji s pandemií covid-19. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rušíme listopadovou slavnost ZZMV

Vážené kolegyně, vážení kolegové, je nám to velmi líto, ale vzhledem k událostem, nelepšící se epidemické situaci a dalším přijímaným vládním, resortním i vnitřním opatřením, jsme nuceni zrušit slavnostní vyhodnocení a vyhlášení výsledků naší resortní soutěže Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ordinace MUDr. Raka - dočasná změna telefonů

Milí pacienti, prosíme poznačte si změnu. Tato dvě zavedená telefonní čísla do ordinace MUDr. Raka, tedy 974 845 332 (lékař) a 974 845 330 (sestra), v současné době bohužel nefungují.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naše krásná země dnes slaví

Dnes, 28. října, 102 let od vzniku samostatného státu, se naše republika, Evropa a celý svět potýká s pandemií. Překonáme to stejně, jako jsme překonali i jiné krajní a dramatické události naší historie. Nakonec budeme úspěšní. Ani na okamžik však nesmíme zapomenout na to nejpodstatnější. Na svornost, solidaritu a sounáležitost.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

REFERENT MAJETKOVÉ SPRÁVY - České Budějovice

REFERENT MAJETKOVÉ SPRÁVY - České Budějovice

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Přetížené ordinace i telefonní linky

Milí pacienti, chtěli bychom vás informovat, že všechny ordinace ZZMV i v těchto krizových stavech pracují na 150 %. Chtěli bychom vás také požádat, abyste měli trpělivost při telefonování lékařům a sestřičkám a volali opravdu jen v případě objednání na vyšetření, prohlídku nebo při dalších závažných stavech, případně ohledně dotazů, na které nenajdete odpověď na našich webových stránkách.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Aktuálně platná opatření Vlády ČR

V Česku se na základě usnesení Vlády ČR dále zpřísňují opatření, kterými chce vláda zpomalit šíření koronaviru. Od čtvrtečních (22. 10. 2020) 6:00 hodin zůstaly otevřeny jen obchody se základním sortimentem (potraviny, drogerie, lékárny) či prodejny s domácími potřebami nebo krmivem. Ostatní maloobchod i provozovny služeb jsou zavřené, stejně tak školy, divadla či restaurace. Níže je celkový souhrn všech platných opatření.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od středy roušky i venku nebo v autě

Od pondělí platí omezení vztahující se na svatby a pohřby. Od středy pak bude povinné nosit roušky i venku.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Světový den záchrany života

Každý člověk na světě může zachránit život. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vláda od středy zpřísní preventivní opatření

Vláda ČR | Od středy 14. října dojde na území České republiky k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Jejich rozsah schválila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 12. října 2020. Rozhodla rovněž, že ze státních rezerv uvolní 190 000 respirátorů typu FFP2 a milion roušek pro těžce hendikepované osoby, a schválila také uvolnění až 205 milionů korun na nákup remdesiviru.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Výzva kolegů z ÚVN Praha

Uzdravení z covid-19, pomozte nemocným! Prosíme vyléčené pacienty z infekce COVID-19, aby kontaktovali transfuzní oddělení Ústřední Vojenské Nemocnice v Praze 6. Vaše plazma pomůže v léčbě pacientů s vážným průběhem onemocnění covid-19 v celé České republice!  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vládní opatření | 8. 10. 2020

Vláda ČR kvůli šíření epidemie covid-19 omezí sportovní, kulturní a společenské akce, činnost úřadů i škol, rodičům prodlouží ošetřovné.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Co dělat když mám příznaky na Covid-19?

Jednoduché shrnutí základních opatření a postupů pro všechny, kteří mají příznaky nemoci Covid-19. Dokument MZČR si můžete i stáhnout pro vlastní potřebu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pravidlo 3R zvládne každý

Pravidlo 3R jako mantra dnešních dnů. Prosíme nejen naše pacienty, ale celou širokou veřejnost - dodržujte pravidlo 3R!

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

eRouška. Novinka - ověření pomocí SMS kódu

Spouští se automatické odesílání ověřovacích SMS kódů pro uživatele eRoušky s pozitivním testem na COVID-19. Jako doplněk budou SMS kódy nadále odesílat pracovníci hygieny a podpora eRoušky na info@erouska.cz. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Podporujeme Výzvu z první linie

Vážené kolegyně, vážení kolegové,   rád bych Vás touto formou informoval, že vedení ZZMV a poradní sbor ředitele se plně ztotožňují s „Výzvou z první linie dne 5. října 2020“. Výzvu lékařů a zdravotníků z covidových oddělení a jednotek intenzivní péče považujeme za zcela autentickou a aktuální.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Harvey J. Alter, Michael Houghton a Charles M. Rice

Nobelovu cenu za lékařství dostali lékaři za pochopení a léčbu hepatitidy typu C. Švédský Karolínský institut oznámil jména nových laureátů Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství. Letos ji obdrželi Harvey J. Alter, Michael Houghton a Charles M. Rice za pochopení principů hepatitidy typu C, jejího virového původu a vývoje léčebných postupů proti ní.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pacienti, senioři, veteráni - nechoďte, prosím, napřed nám zavolejte

Prosíme naléhavě naše klienty a pacienty, zejména však seniory a veterány, aby nechodili do našich ordinací bez předchozí telefonické dohody.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rušíme říjnový termín IV. odborné konference ZZMV

Vážené kolegyně, vážení kolegové, je nám to velmi líto, ale vzhledem k událostem, zhoršující se epidemické situaci a dalším přijímaným vládním, resortním i vnitřním opatřením, jsme nuceni zrušit řádný termín plánované odborné konference ZZMV a přesunout ji z 20. října 2020 na jiný, pravděpodobně jarní termín.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Policisté pomohou hygienikům s trasováním

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) | Hygienickým stanicím pomůže s trasováním kontaktů až 250 policistů. V případě schválení vládou zajistí rozvoz respirátorů učitelům Ministerstvo vnitra spolu s hasiči. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Co dělat kdy jsem byl v kontaktu s pozitivním?

Jednoduché shrnutí základních opatření a postupů pro všechny, kteří byli v kontaktu s osobami s nemocí Covid-19. Dokument MZČR si můžete i stáhnout pro vlastní potřebu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od pondělí nouzový stav

Vláda ČR vyhlásila na území České republiky od pondělí nouzový stav na 30 dnů, do 18. října omezila hromadné akce.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zdravotníci ZZMV s policejními potápěči v Bosně a Hercegovině

Mostar | Policejní potápěči odboru speciálních potápěčských činností a výcviku Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky pomáhali na břehu Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině s vyzdvižením munice a odminováním rozlehlého prostoru.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Všeobecná sestra | Ústí nad Labem

Ústí nad Labem | Do našeho týmu v ObZZ Ústí nad Labem hledáme kolegyni nebo kolegu na pozici Všeobecná sestra do ordinace praktického lékaře. Pečujeme o jedinečné a atraktivní pacienty a klienty. Pokud jste samostatná, pečlivá, dobře komunikující a přátelská osobnost, pošlete nám svůj profesní životopis.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ústřední krizový štáb opět aktivován

V pondělí se sešel Ústřední krizový štáb. Ministerstvo vnitra představilo revizi krizové legislativy. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Laboratoře budou informovat pacienta o pozitivním výsledku testu na covid-19 elektronicky

Ministerstvo zdravotnictví | Od 17. září 2020 mají všechny laboratoře zajišťující vyšetření vzorků za pomoci RT-PCR testu na přítomnost nového koronaviru SARS-CoV-2 informovat pacienta o pozitivním výsledku prostřednictvím textové zprávy nebo elektronickou poštou (e-mail). Ukládá jim to nové mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví. Doposud bylo možné takto sdělovat pouze negativní výsledek.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

eRouška 2.0 | Chráním sebe, chráním Tebe!

Chraňte sebe i své blízké s chytrou aplikací eRouška. Dnes ráno byla vydána nová verze aplikace - eRouška 2.0.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pravidlo 3R

Dodržujme všichni pravidlo 3R!  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Průzkum trhu: „Ambulantní informační systém“

Dobrý den, chtěli bychom Vás požádat o spolupráci na průzkumu trhu, kterým je Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra (dále jen „zadavatel“) povinen podložit plánovanou veřejnou zakázku „Ambulantní informační systém“ dle § 16 odst. 6 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ŠUMAMAN 2020 zná vítěze

Přední Výtoň | Sportovní závod zásahových jednotek ŠUMAMAN 2020 se konal v sobotu pod záštitou brig. gen. Mgr. Jana Švejdara, policejního prezidenta.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od čtvrtka jen s rouškou

MZČR | Od čtvrtka jsou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zpřísňujeme epidemická opatření

Praha | ZZMV od 1. 9. 2020 dále zpřísnilo již zavedená epidemická opatření proti COVID-19.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Astma a relevantní informace

V souvislosti s epidemickými opatřeními se nás často ptáte na astma.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Je 1. září. Nový školní rok a nová opatření

Jaká jsou nová omezující pravidla, která mají od 1. září 2020 bránit dalšímu šíření koronaviru?

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Naše konference má 6, tedy nejvíc kreditů od ČLK

IV. odborná konference ZZMV: Koronavirus – práce zdravotníků v nouzovém stavu, se bude konat 20. 10. 2020 v aule Policejní akademie ČR v Praze.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ŠUMAMAN 2020

Přední Výtoň | ZZMV nebude chybět u XXIII. ročníku sportovního závodu zásahových jednotek o pohár ředitele Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, který se koná v sobotu 12. září 2020 v Přední Výtoni. Sportovní závod zásahových jednotek se koná pod záštitou brig. gen. Mgr. Jana Švejdara, policejního prezidenta.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Přihlaste se na IV. odbornou konferenci ZZMV: Koronavirus – práce zdravotníků v nouzovém stavu

Vážení kolegové a kolegyně, dovolujeme si Vás srdečně pozvat na čtvrtou odbornou konferenci, věnovanou především práci zdravotníků v nouzovém stavu v pandemii koronaviru, kterou naše zdravotnické zařízení pořádá ve spolupráci s respektovanými odborníky a přednášejícími nejen ze ZZMV, ale i z jiných špičkových pracovišť. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Web ZZMV má více než milion zhlédnutí

Překonali jsme neuvěřitelný počet více jak milionu zobrazených stránek webu ZZMV.  Přesné číslo je 1 017 360! 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Časopis Florence - partner ZZMV

Náš několikaletý mediální partner, odborný časopis FLORENCE pro všeobecné sestry a ostatní nelékařské zdravotnické pracovníky, vyšel poprvé v říjnu 2005.  Od roku 2016 je pak tradičním a stálým společníkem ZZMV při vyhodnocení resortní soutěže Nejlepší nelékařský zdravotnický pracovník ZZMV, nebo při pořádání odborných konferencí ZZMV. Děkujeme.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Od 1. září opět v rouškách

Rady vlády pro zdravotní rizika rozhodla: Roušky se vracejí. Od 1. září budou povinné v MHD, ve veřejné dopravě i ve vnitřních prostorách – například v obchodech, ale i ve školách mimo třídy.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Bezpečná Šumava 2020

Prášily | V sobotu 15. srpna 2020 se konal další ročník akce zaměřené na představení práce IZS na Šumavě. Přijali jsme pozvání a spolu s přáteli z PČR, HZS ČR, Leteckou záchrannou službou, Horskou službou, Pojišťovnou 211 a dalšími partnery jsme se ptaké prezentovali na akci Bezpečná Šumava.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Aktuální zástupy ordinací

Upozorňujeme naše pacienty a klienty na zástupy ordinací.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rekonstrukce Bubenečské se chýlí ke konci | zástupy

Praha | Usilovně pracujeme na dokončení projektu rekonstrukce naší budovy v ulici Bubenečská 20, 160 00 Praha 6 – Bubeneč. Práce se chýlí ke konci a tak zveřejňujeme aktuální informace o dočasných zástupech našich zubních ordinacích.  Zapište si také datum 10. srpna 2020 kdy bude objekt znovu zcela otevřen a zahájen provoz ve všech našich ordinacích, které v objektu Bubenečská máme.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Covid SEMAFOR

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky připravilo systém čtyř stupňů pohotovosti (takzvaný semafor), na které jsou navázány rámcové postupy, činnosti a protiepidemická opatření orgánů ochrany veřejného zdraví.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nejlepší ze ZZMV? Nominace zahájeny

Milí pacienti a klienti, milé kolegyně, milí kolegové, 12. května 2020 jsme oslavili Mezinárodní den sester. Letos navíc v duchu mimořádného výročí 200 let od narozenin Florence Nightingale. Psali a přáli jsme zde.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rekonstruujeme objekt Bubenečská

Praha | Přepravili jsme projekt rekonstrukce naší budovy v ulici Bubenečská 20, 160 00 Praha 6 – Bubeneč. Práce nelze provádět za plného provozu, a tak jsme připravili zástupy a dočasné přesuny ordinací

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Prázdniny? Relax, odpočinek, ale i nebezpečí

Prázdniny a hlavní dovolenkový čas máme už v první čtvrtině za sebou. Všichni se těší na tolik potřebný odpočinek a relax, ať už budeme kdekoliv. Kromě samotného těšení se na aktivní či pasivní dovolenu bychom však měli myslet i na možná rizika, která nás mohou potkat.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nová informační linka MZČR

MZČR | Ministerstvo zdravotnictví spustilo novou linku pro veřejnost, zdravotnická část linky 1212 končila. Ministerstvo zdravotnictví zřizuje novou zdravotnickou linku pro veřejnost pod číslem 224 972 222. ​

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Právník | ředitelství Praha

Do našeho týmu na ředitelství ZZMV v Praze hledáme právníka nebo právničku - profesionální, aktivní a spolehlivou osobnost.

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Zpřísnění pravidel na severu Moravy

Praha | Ministerstvo zdravotnictví v pondělí ráno informovalo o opatřeních proti šíření nemoci COVID-19.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Blahopřejeme ke jmenování

Praha | Na pozici hlavní hygieničky ČR a také náměstkyně ministra zdravotnictví pro řízení sekce ochrany a podpory veřejného zdraví vláda jmenovala MUDr. Jarmilu Rážovou, Ph.D., která byla touto funkcí pověřena od 12. března letošního roku.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Další uvolňování opatření

Vláda ČR | Od pondělí 22. června se uvolňují další opatření zavedená kvůli koronavirové epidemii. Mohou se pořádat akce až pro 1000 osob, provoz koupališť, ZOO, hradů nebo galerií se vrací do normálu. Roušky v hromadné dopravě zůstávají povinností do konce června, pak by se ale i toto nařízení mohlo rozvolnit. Žáci si vysvědčení budou moci vyzvednout osobně.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ministr vnitra ocenil zdravotníky ZZMV

Vrcholní představitelé resortu Ministerstva vnitra ČR v čele s ministrem v úterý odpoledne poděkovali pracovníkům Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

REFERENT MAJETKOVÉ SPRÁVY - PRACOVIŠTĚ PRAHA

Volné pracovní místo | pracovník MTZ na ředitelství v Praze

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Právník | zkrácený úvazek | ředitelství Praha

Volné pracovní místo | právník ředitelství ZZMV

Pokračovat ve čtení

ZZMV.cz

Od pondělí další zmírnění opatření

Pondělí 25. 5. 2020 | Harmonogram uvolňování podnikatelských činností, opatření ve školách a v sociálních službách.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Končí nouzový stav, ne ale úsilí ZZMV

Dnešní půlnocí končí nouzový stav. Česká republika se nadechne.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Hledáme vrchní sestru

Brno | Nabízíme velmi zajímavou pozici a hledáme vrchní sestru do našeho krajského pracoviště v Brně.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Výzva k jednání v jednacím řízení bez uveřejnění | OOPP

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra vyhlašuje Jednací řízení bez uveřejnění na nákup osobních ochranných pracovních prostředků (JŘBÚ) z důvodu epidemie koronaviru.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Hasiči dnes oslavují svého patrona

Dnes, 4. května, slaví svátek sv. Florián. Známe jej především jako patrona všech hasičů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Dekontaminace - hlavní téma dne

Praha | Včera celý den na cvičení hasičů, společně s kolegyněmi ze Státního zdravotního ústavu, Policií ČR a dalšími experty. Téma? Účinnost různých forem a metod dekontaminace.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV pomáhá i ve Vrběticích

Posádky lékařů a zdravotnických záchranářů ZZMV mají nově k dispozici rozšířené zázemí na pracovišti Vrbětice. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Úzkost z úzkostných stavů

Úzkost nebo úzkostné stavy jsou do jisté míry přirozeným stavem. Úzkost nám pomáhá lépe se soustředit nebo čelit nebezpečné situaci, která nám hrozí. Je to stav, který nám umožňuje přežít. Skutečným problémem se stávají, pokud se objevují stále častěji a úzkost nepramení z konkrétní situace, ale z neurčité hrozby či dokonce obavy nemají vůbec reálný základ, jen všeobecný charakter. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Frýdek děkuje za podporu

Děkujeme milým lidem z Palkovic, kteří si na nás v ordinaci a testovacím místě ZZMV, ale také na kolegy z Policie ČR vzpomněli a zpříjemnili nám všem dnešní sváteční službu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Ve svátky jako ve všední den

Za brzkého rána další dekontaminační a desinfekční proces odběrových stanů. Rutina i ve sváteční dny.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Klidné a veselé Velikonoce

Velikonoce v karanténě. Takové ještě nikdo z nás nezažil. Vydržíme strpět všechna opatření? Věříme, že ano! Berme to jako výzvu. Jde přeci o to nejcennější – o zdraví nás a našich blízkých. I přes všechno kolem přejeme vám, našim pacientům, klientům a partnerům, krásné a veselé Velikonoce.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

České mozky a zlaté ruce

Skvělé masky z ČVUT už mají i zdravotníci ZZMV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Riziko přenosu COVID-19 pro zachránce během provádění KPR

Návrh konsenzuálního stanoviska a léčebného doporučení ILCOR k veřejné diskuzi ze dne 30. 3. 2020

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

S lítostí a zármutkem | kondolence Thomayerově nemocnici

Přesně tyto okamžiky jsou v našich profesích zdravotníků jedny z nejbolestivějších a netíživějších. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Slavíme 100 let české vlajky

Dne 30. března 1920 schválil československý parlament podobu vlajky nového státu. V ústavě tehdy byla schválena nová státní vlajka ČSR, kterou tvořil list o poměru 2:3 se dvěma vodorovnými pruhy, bílým a červeným. V žerďové části byl přidán modrý klín, sahající do poloviny délky vlajky. Za autora tohoto návrhu je považován Jaroslav Kursa.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Covid: Psychologická doporučení pro veřejnost

Kdy jindy, než právě v krizi je potřeba zachovat si chladnou hlavu a zdravý rozum. Zázračné rady neexistují, ale ověřené postupy ano.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Jsme v tom spolu. Pro vás.

Zdravotníci patří mezi nejohroženější profese v boji proti COVID-19. Uvědomují si to. Vědí, co se děje, znají vysoké riziko, které podstupují. A přesto jsou s vámi v ordinacích, v sanitkách, ambulancích nemocnic, u vašich lůžek, u vás doma. I přes vysoké riziko, že se sami nakazí, a že sami onemocní. V Itálii je infikováno už 8 % zdravotníků.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

MVČR a SUZ | přijímací středisko se zvláštním režimem

Kvůli pandemii koronaviru zřizujeme středisko pro nově zajištěné cizince a nové žadatele o mezinárodní ochranu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Vládní opatření | 17. - 19. 3. 2020

Uvádíme další krizová opatření Vlády České republiky zveřejněná ve Sbírce zákonů ve dnech 17. - 19. 3. 2020.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Rychlotesty letadlem

Za účasti 1. místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka, ministra obrany Lubomíra Metnara a ředitele ZZMV Miroslava Červenky, jsme na letišti Kbely převzali rychlo-testery na onemocnění Covid-19. Letadlo AČR přistálo po letu z Číny přesně ve 2:10 našeho času.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Jsme v tom společně!

Celosvětově se řadu týdnů řeší nákaza virem COVID-19. Ohnisko se bohužel přesunulo do Evropy a významně se dotýká naší země. Koronavirová pandemie se dostala do popředí společenské diskuze.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Krizová opatření Vlády ČR | 16. 3. 2020

Usnesení Vlády České republiky zveřejněná ve sbírce zákonů v částce č. 37 ze dne 16. března 2020.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nechoďte, zavolejte a dodržujte pravidla

Opakujeme nutná a základní pravidla chování. Jsou určena zejména našim pacientům a klientům, ale řídit by se jimi měli všichni. #spoluproticovid

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Nový web MZČR ke koronaviru

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice spouští od 12. března Ministerstvo zdravotnictví ČR nové stránky https://koronavirus.mzcr.cz. Široká veřejnost zde najde aktuální statistiky o laboratorních vyšetřeních, informace a opatření vydaná v souvislosti s koronavirem. Stránky jsou průběžně aktualizovány.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

NOUZOVÝ STAV | 12. 3. 2020 od 14:00 hod

Vláda ČR na návrh ministra vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od dnešních 14 hodin na dobu 30 dnů. 

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Co byste měli vědět o koronaviru?

Animované video Ministerstva zdravotnictví shrnuje základní pravidla, jak se chránit před nákazou koronavirem a také kontakty, kam se může člověk obrátit pro radu nebo pomoc.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mimořádná opatření | uzavření škol a omezení akcí

Ministerstvo zdravotnictví České republiky vydalo po dalším ranním jednání bezpečnostní rady státu v úterý 10. března 2020 další mimořádné opatření, kterým zakazuje od 10. 3. od 18:00 hodin kulturní, sportovní a společenské akce nad 100 osob a od zítřka, tj. 11. března, se zakazuje také přítomnost žáků na základních, středních a vyšších odborných školách a školních zařízeních.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

ZZMV ke COVID 19

Souhrn toho nejpodstatnějšího. Stručně a jasně CO, KDY a JAK.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mimořádné opatření - nařízení karantény pro osoby blízké

Ministerstvo zdravotnictví České republiky vydalo v neděli 8. března 2020 další mimořádné opatření, kterým nařídilo karanténu pro osoby blízké.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4 000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle našich informací je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Jak si správně mýt ruce

Věděli jste, že více jak 90 % lidí provádí mytí rukou chybně, málo nebo vůbec?

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

CORONAVIRUS-19 I informační leták ZZMV

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra od počátku vzniku epidemie COVID-19 přináší a také předává nové informace. Na základě nových a nových informací postupně aktualializujeme všechna doporučení, metodiku a opatření.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

První tři potvrzené případy COVID-19 v České republice

I přesto není důvod k panice, nemoci je třeba čelit s rozvahou a přesným dodržováním bezpečnostních a zdravotnických protokolů.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zpravodajský souhrn ZZMV| COVID-19

Zveřejňujeme základní informace Krizového štábu ZZMV o vývoji šířící se epidemie koronaviru – COVID-19. Zpravodajský souhrn vydáváme každý den od vzniku epidemie v Čínském Wu-chanu.  

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Pět nových sanitek pro klienty ZZMV

Pět nových a plně vybavených sanitních vozů dnes převzali lékaři a záchranáři ze Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Všechna vozidla byla dnešním dnem ihned zařazena do ostrého provozu.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Web ZZMV opět rekordní

Neuvěřitelný počet už téměř milion prohlédnutých stránek webu ZZMV.  Na začátku září 2016 jsme spustili novou webovou stránku našeho zdravotnického zařízení. A od té doby pečlivě sledujeme, jak sledujete vy nás.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Chcete být sestřičkou na zubním v Brně?

Přijmeme novou kolegyni - všeobecnou sestru do ordinace zubního lékaře v centru Brna. Jsme akreditovaná zdravotnická instituce, která pečuje o policisty a hasiče, hrdiny dnešní doby.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Chřipka. Můžeme se jí vyhnout? Prevence pomáhá

V celém Česku je klasická chřipková epidemie a podle předpokladů potrvá zhruba šest až osm týdnů. Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s vyšším podílem chřipky typu A.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Koronavirus | Doporučení ZZMV k přijetí opatření

Co je koronavir 2019nCoV a hlavně, jaké jsou před ním obecné zásady ochrany?

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Koronavirus 2019-nCoV. Jak se chránit?

Informace pro občany v souvislosti s aktuálním výskytem čínského koronaviru 2019-nCoV.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Aplikace Záchranka. Sok szerencsét!

Po roce plánů, příprav a práce vám můžeme s radostí oznámit, že Aplikace Záchranka od dnešního dne funguje i v Maďarsku.

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Výzva Suchej únor

V únoru proběhne osmý ročník tradiční akce, která pomáhá zapojeným účastníkům prověřit jejich vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo 6 % dospělé populace. ZZMV se připojuje.    

Pokračovat ve čtení

Miloš Navrátil

Zobrazit další novinky
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 V. odborná konference ZZMV