Rekord v registraci posádek

Rekord v registraci posádek

Během 48 hodin od zahájení registrace posádek se do soutěže přihlásilo 18 týmů. Tím se v podstatě naplnila kapacita. V historii SOS Extreme se tak jedná o další rekord v rychlosti přihlašování. Ještě stále se ale mohou hlásit po adrenalinu toužící figuranti a figurantky.

ZZMV je oficiálním partnerem metodického cvičení SOS 2018 EXTREME a převzalo záštitu nad jubilejním desátým ročníkem metodického cvičení záchranářských družstev SOS 2018 Extreme.

Soutěž se uskuteční ve dnech 27. – 29. 4. 2018 v atraktivní lokalitě Brdských hřebenů. Noční etapa, společná část metodického cvičení, bude mít centrum v bývalé vojenské základně "Klondajk". Akce se kromě Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra účastní také složky integrovaného záchranného systému - Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, Letecká záchranná služba, zdravotnické záchranné služby a další. 

Hlavním smyslem akce je vzdělávat záchranáře, a to profesionály i laiky napříč různými profesemi. Na trati složené z přibližně desítky stanovišť soutěží studenti medicíny vedle hasičů, policistů nebo zdravotníků z rychlé záchranné služby. Na závěr náročného dvoudenního maratonu jsou vyhlášeny nejúspěšnější týmy, ale zvítězit není nejdůležitější – jde především o to, něco se naučit a vzájemně se obohatit různými přístupy či zkušenostmi.

Cvičení pořádá nezisková organizace Asociace dobrovolných záchranářů ČR, ve spolupráci  a za velké podpory složek IZS.

Foto: ZZMV a Foto Petr Šedivý

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky III. odborná konference ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS)