Pilotní projekce spotů

Pilotní projekce spotů

Naši pacienti a pacientky ordinace v areálu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Praze se už v čekárně rozhodně nudit nebudou.

Z iniciativy sestřičky Jitky Bahenské z ordinace MUDr. Jindřicha Raka a také díky velké vstřícnosti plk. PhDr. Ing. Jiří Zlámal, Ph.D., MBA, ředitele policejní školy, byla v čekárně pro pacienty instalována velkoplošná televize.

Díky tomu jsme v úterý 20. 3. 2018 mohli poprvé spustit projekci vzdělávacích spotů a filmů našich partnerů v oblasti prevence a ochrany zdraví - STK pro chlapy a Ruce na prsa.

Jak to celé vzniklo?
Sestřička Jitka Bahenská se účastnila naší první odborné konference ZZMV, která se konala 1. listopadu 2017. Tam ji zaujala přednáška odpolední sesterské sekce, kterou vedla Mgr. Kamila Lukášková z Nadačního fondu Petra Koukala, projekt STK pro chlapy a Bc. Michaela Tůmová, ředitelka Dialog Jessenius, projekt Ruce na prsa.

Kromě jiného byly prezentovány velmi dobře natočené spoty, které se věnovaly např. životnímu příběhu Petra Koukala nebo samovyšetření prsou, ale především pak motivaci k jejímu provádění a vůbec k zájmu o zdraví.

„Spoty mě ihned zaujaly a napadlo mě, že by bylo skvělé je pouštět našim mladým pacientům na policejní škole. Právě jejich věková kategorie patří k těm nejohroženějším skupinám v případě karcinomu varlat. A jak pro chlapce, tak pro dívky je důležité, aby návyky směřující ke zdravému způsobu života a péče o vlastní zdraví, získávali co nejdříve a pokud možno formou, která je pro ně atraktivní. Díky spolupráci s vedením školy se to také podařilo.“

Jitka Bahenská, všeobecná sestra

Zejména na pacienty je zaměřen inspirující životní příběh olympionika Petra Koukala, který se potýkal s rakovinou varlat, dokázal nemoc překonat a nyní pomáhá v boji s touto strašlivou chorobou.

Především pak pro pacientky je určen velmi návodný spot se seriálovým dr. Housem, který přesně navede dívky a ženy k samovyšetření prsou.

Díky prevenci a za pomoci partnerů pomáháme chránit zdraví a životy

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV