Titul ŠUMAMAN 2018 putuje do Hradce

Titul ŠUMAMAN 2018 putuje do Hradce

Horní Výtoň – Jednadvacátého ročníku vytrvalostního závodu Šumaman 2018 se účastnilo 17 týmů složených především ze zásahových jednotek Policie ČR, hasičů nebo jiných zapálených nadšenců.

Po celou sobotu 12. května 2018 soutěžili o pohár Krajského ředitelství policie České republiky. Šumaman 2018 prověřil závodníky hned v několika disciplínách na zhruba 45 kilometrů dlouhé trati. Závod startoval už v 6 hodin ráno. Týmy musely absolvovat běh náročným a členitým šumavským terénem, jízdu na horském kole a plavby na raftu. K tomu všemu plnily úkoly na několika velmi náročných stanovištích. Čekalo je překonání traverzu, slaňování, střelba, přelezení sítě zavěšené v korunách stromů, překonání provazových žebříků a podobně. Pro každé stanoviště byl určen časový limit. 

Před polednem přiletěl policejní vrtulník. Posádka předvedla ukázky jeho spolupráce se zásahovými jednotkami. Svoji práci předvedli i policejní kynologové. Po celý den probíhali dětské závody a soutěže určené všem věkovým kategoriím. 

ZZMV se na akci podílelo hned ve dvou směrech. 

Naši zdravotníci, lékař MUDr. Milan Nešpol, sestřička Dagmar Juračková a řidič sanitky Petr Zajíc, po celou dobu závodu zajišťovali zdravotnický dozor. Tvoří zkušenou a sehranou záchranářskou posádku a bylo moc hezké slyšet slova uznání od pořadatelů i závodníků. Během celého dne ošetřili všechna zranění a utrpěné šrámy závodníků i návštěvníků.

Dále jsme měli pro všechny připraven náš prezentační stan. Děti si mohly vyzkoušet několik vědomostních zdravotnických her, složit kostru, popsat a správně umístit lidské orgány. Dětem i dospělým jsme po celý den ukazovali, jak poskytovat základní první pomoc, resuscitovat, jak používat AED a další. Zejména mužům, ale i jejich partnerkám jsme prezentovali program STK pro chlapy. Pomocí fantomu varlat jsme učili jejich samovyšetřování. Byli jsme opět potěšeni velkým zájmem o prezentaci ZZMV. Děkujeme organizátorům a všem malým i velkým návštěvníkům.

Na konci dne jsme byli společně s organizátory rádi, že se každý závodník dostal do cíle ve zdraví. Kromě několika drobných zranění jsme naštěstí nebyli nuceni řešit žádný komplikovaný případ nebo stav.

Z našeho pohledu vyhráli všichni. Jednoznačně. S ohledem na náročnost disciplín a klima jsme měli nemálo obav a starostí. Každému týmu proto ještě jednou blahopřejeme, máte náš obdiv.

Konečné pořadí:

  1. Zásahová jednotka Královéhradeckého kraje
  2. Zásahová jednotka Jihočeského kraje (Vaječňáci)
  3. Zásahová jednotka Praha

Vítězný hradecký tým od nás a partnerů z Nadačního fondu Petra Koukala dostal STK trenýrky.

Pomáháme rádi.

Pro zájemce o další informace ještě zveřejňujeme odkaz na článek a fotogalerii Radky DoležalovéDeníku.


Foto: Deník/Radka Doležalová + ZZMV


 
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV