Policejní pochod Brdy 2018 s podporou ZZMV

Policejní pochod Brdy 2018 s podporou ZZMV

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra se i letos stalo oficiálním partnerem Policejního pochodu Brdy, který pořádá Policejní klub Příbram. Po celou dobu konání akce se postaráme o zdravotnické zajištění, na místě budeme mít záchranáře, zdravotníky a vzhledem k náročnému terénu i dva sanitní vozy.

Pochod se koná v sobotu 19. května 2018. Startuje se hned ráno v obci Obecnice. Už nyní je přihlášeno 800 účastníků pochodu. V loňském roce jich bylo 500. 

Naplánovány jsou tři trasy:

  • pro náročnější a zdatnější turisty bude vhodná trať dlouhá 29 km. Provede poutníky odkazy na vojenskou historii Brd, např. bývalé letiště či Jordán a povede také okolo "pohádkové" lovecké chaty Carvánka;
  • krátká, vhodná například pro rodiny s dětmi a seniory, v délce 14 kilometrů.  Zhruba třetina trasy vede po asfaltových cestách. Trasa je však ve dvou částech zcela nesjízdná s kočárky. Provede Vás ale krásnou přírodou a nabídne úchvatný výhled na historické hornické město Příbram a jeho okolí;
  • novinkou je kočárková trasa v délce 11 km. Na ní se mohou bez obav vydat i rodiče s kočárky. 

Zdálo by se, že jde jen o jednu z mnoha turistických výprav do jednoho z nových a nejatraktivnějších míst České republiky – CHKO Brdy. Není tomu tak. 

Hlavním účelem a cílem pochodu je, v první řadě, pomoci druhým. 

Účastníci totiž podpoří Nadaci policistů a hasičů. Výtěžek ze zápisného bude věnován právě této nadaci. To je také jeden z hlavních důvodů, proč ZZMV podporuje právě tento pochod. 

Pochod pořádáme na podporu Nadace policistů a hasičů. Nejméně 100,- Kč z každého startovného je použito na podporu Nadace policistů a hasičů. Loni se nám díky účastníkům podařilo připravit dar pro nadaci ve výši 50.000,- Kč. Zároveň však chceme na existenci této nadace upozornit, jelikož se stará o sirotky a rodiny policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu své služby, tedy zemřeli, aby ostatní mohli žít. Současně se pak nadace stará i o policisty a hasiče, kteří jsou těžce tělesně postiženi následkem úrazu utrpěného v rámci jejich služby. Tito lidé obětovali hodně, někteří dokonce vše. Naší pomoc si rozhodně zaslouží. Využíváme tedy potenciál, který nám překrásné Brdy nabízí, abychom spojili příjemné s užitečným a mimo jiné i vyplnili pomyslnou mezeru, kdy většina obdobných pochodů, až na výjimky, se koná převážně na Moravě.

Jan Franc
spolupořadatel pochodu, člen Policejního klubu Příbram

Byť název pochodu nese označení „policejní“, pochod je otevřen všem zájemcům, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a pomoci druhým. Více informací o organizaci, trase a podmínkách, najdete na speciální webové stránce Policejního pochodu Brdy.

Těšíme se na všechny účastníky


Foto: PPB 2017 | ©ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV