Obrazem: Policejní pochod Brdy 2018

Obrazem: Policejní pochod Brdy 2018

Benefiční pochod věnovaný veteránům z řad policie a hasičů přilákal na tisíc chodců. Dorazili i zahraniční účastníci ze Slovenska a Španělska. Za myšlenkou a organizací pochodu stojí členové Policejního klubu Příbram.

Výtěžek z účastnických příspěvků, více jak 50 tisíc korun, byl věnován Nadaci policistů a hasičů

 

O nadaci

Nadace je zřízena s cílem pomoci zlepšit životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, v přímé souvislosti s ní, nebo pro její výkon. Pomáhá i policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby. Od roku 2018 pomáhá policistům a hasičům, případně jejich rodinám k překlenutí nepředpokládané tíživé životní situace, vzniklé ze zdravotních, či sociálních příčin nebo v důsledku živelné katastrofy. Celé společenství Nadace policistů a hasičů čítá téměř 300 osob. 

Za ZZMV poskytl akci záštitu Mgr. Jan Louška, ředitel ZZMV.  

Už podruhé jsme akci poskytli naši záštitu a zdravotnickou pomoc. Na práci policistů a hasičů se díváme s úctou a respektem. Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra proto rádo podpořilo benefiční pochod ve prospěch Nadace policistů a hasičů, která pečuje o veterány. Skvělý počin. Jsme rádi, že jsme součástí.

Mgr. Jan Louška, ředitel Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra

A nezůstalo jen u slovní podpory. Kromě samotné záštity jsme přímo na místo vyslali dvě posádky záchranářů, které se skvěle postaraly o zdraví všech účastníků a partnerů. Všichni však došli do cíle. V pořádku a ve zdraví. Několika účastníkům jsme k tomu i pomohli a ošetřili jim drobná zranění. Povětšinou a naštěstí se jednalo jen o povrchové oděrky, puchýře a únavové stavy.

Velmi nás potěšila reakce hlavního štábu v čele s Janem Francem, který byl pro nás hlavním postavou štábu pořadatelů. 

Obrovský dík za opět naprosto profesionální zdravotnické zabezpečení Policejního pochodu Brdy! Odvádíte skvělou práci.

Jan Franc, štáb Policejní pochod Brdy

Organizátoři byli na téměř dvojnásobek účastníků skvěle a bezchybně připraveni. Klíčové bylo zajištění technické podpory příslušníků OOP Příbram – venkov. Ti předvedli a ukázali část své techniky, kterou zajišťují bezpečnost v CHKO Brdy. Přímo v terénu se pohybovaly čtyřkolky a automobil VW Amarok. Díky štábu organizátorů, a právě díky kolegům policistům, jsme mohli operativně koordinovat naši pomoc a podporu. Záchranáře a sanitní vozy jsme měli na trase rozmístěny tak, abychom mohli v co nejkratším čase dojet na kterékoliv místo na trati.
 
Vážíme si i slov uznání dalšího zástupce organizátorů, Mgr. Františka Pinkavy, předseda spolku.

Bez nadsázky můžeme říct, že se brdské lesy v den pochodu staly s počtem zúčastněných policistů na samotném pochodu nejbezpečnějším místem v ČR. A to vše i díky záchranářům ze Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra, kteří se postarali o všechny, které na cestě nebo v cíli postihly nějaké zdravotní komplikace či poranění.

Mgr. František Pinkava, předseda, Policejní klub Příbram z. s.


Už nyní pořadatelé pochodu plánují další ročník. A hodlají vyhovět i náročnějším chodcům. Ke 12, 15 a 30 km trase plánují zařadit i trasu dlouhou 55 km. Je vidět, že zájemců, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a současně pomoci druhým, je spousta.  Bonusem tras jsou navíc odkazy na vojenskou historii Brd, jako je například bývalé letiště, Jordán nebo „pohádkové" místo u lovecké chaty Carvánka.

Ještě jednou děkujeme za to, že jsme mohli být s Vámi. Vážíme si toho. Policejnímu klubu Příbram z. s. a Nadaci policistů a hasičů přejeme mnoho dobrého.

Foto: ©ZZMV

Jan Franc :-)

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky