Tragédii připomenul pietní akt a memoriál

Tragédii připomenul pietní akt a memoriál

Dnes, ve čtvrtek 13. června 2018, je to přesně 20 let, kdy se dva policisté dostali u Letkova na Plzeňsku do přestřelky se dvěma Srby. Strážmistra Jiřího Hrubého (23) tehdy zasáhly čtyři střely Fehima Hanuši. Kulka vystřelená z pistole přímo do srdce mu bohužel nedala šanci přežít.

Jiří Hrubý byl za svou službu a nejvyšší možnou oběť povýšen do hodnosti poručík in memoriam. Památku svého kolegy dnes přišly uctít desítky policistů z Čech i z Německa. Za účasti Hudby Hradní stráže a Policie ČR požehnal Mons. Emil Soukup, římskokatolický kněz, farář ve farnosti u plzeňské katedrály sv. Bartoloměje a kaplan Jeho Svatosti, nejen mramorovému památníku, ale celému pamětnímu místu.

Další policisté, hasiči, ale třeba i vězeňská služba pak vzpomínali na zavražděného kolegu při výročním Memoriálu Jiřího Hrubého. Záchranáři z Odboru mobilní terénní péče a zdravotníci z ObZZ Plzeň celý pietní a slavnostně sportovní den zdravotnicky zajistili. I přes dopolední nečas, déšť a náročný terén nemuseli řešit žádný úraz nebo komplikovaný zdravotní stav.

ZZMV skládá čest a úctu poručíku in memoriam Jiřímu Hrubému a také všem dalším policistům.

Jejich služba je náročná a nezastupitelná.

Foto: Plzeň - bezpečné město, ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky