Nejtvrdší hasiči z celé republiky se sjíždí do Plzně

Nejtvrdší hasiči z celé republiky se sjíždí do Plzně

Opět po roce se na náměstí Republiky vrací Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje v disciplíně TFA.

Jedná se o soutěž složenou ze čtyř jednotlivých úseků, ve kterých hasiči plní několik úkolů za sebou. Jde o simulaci zásahové činnosti v plné zásahové výzbroji jako zátěží.

Nejtěžší disciplínou bude poslední úsek, v němž musí hasič s dýchacím přístrojem na zádech vyběhnout co nejrychleji na věž katedrály sv. Bartoloměje do výšky posledního patra pod zvony.

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra, ObZZ Plzeň, bude hasičům poskytovat zdravotnické zajištění. Připraven máme i prezentační stan pro hasiče, policisty, odbornou i laickou veřejnost, ve kterém všechny zájemce seznámíme s naší prací ve prospěch bezpečnostních sborů. Jako oficiální ambasadoři Aplikace Záchranka, projektu STK pro chlapy a Ruce na prsa, se zapojíme i do edukační činnosti ve smyslu péče o lidské zdraví, první pomoci a resuscitace. Na své si u nás přijdou i děti. Kostra Helenka nesmí chybět.

Pomáháme rádi
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky