ZZMV na BAHNA 2018

ZZMV na BAHNA 2018

Přijali jsme nabídku partnerů z řad Policie České republiky ke společné účasti na akci BAHNA 2018 - každoroční prezentaci Armády České republiky a klubů vojenské historie. Celodenní přehlídka se bude konat 23. června 2018 v lokalitě Zadní Bahna u Strašic, okres Rokycany. Vstup pro veřejnost je zcela volný a akce je vhodná i pro děti.

V březnu jsme se zúčastnili první velké společné porady organizačního štábu a všech zúčastněných stran. Je až neuvěřitelné, do jakých detailů je třeba organizaci tak velké akce promýšlet. A pochopitelně se neobejde ani bez součinnosti PČR a HZS. Naše účast je tedy logická a potřebná.

Prezentační stan ZZMV najdete mimo jiné ve společnosti Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Naši zúčastnění zdravotníci budou mít hned dvojí poslání. Budeme se věnovat edukaci laiků, předvádět ukázky první pomoci a záchrany života, práce s AED, resuscitaci a další. Podpořit nás přijede také tým STK pro chlapy, náš hlavní partner preventivního programu pro policisty a hasiče v problematice nebezpečí onemocnění rakovinou. Chceme prezentovat také naši techniku, zejména plně vybavenou sanitku VW Amarok, která se osvědčila i na zahraničních misích.

Naše stanoviště bude navíc sloužit také jako jedno z tzv. „MEDICAL POINT“, tedy místa, kde budou moci policisté, hasiči, případně i návštěvníci vyhledat zdravotní ošetření. Naši zdravotníci na místě zhodnotí stav pacienta a zajistí jeho případný přesun a předání záchranné službě. Zajistíme tak v našem segmentu okamžité poskytnutí odborné zdravotnické pomoci zraněným.

Účast na této přehlídce je pro nás také příležitost prezentovat ZZMV a naši práci nejen u veřejnosti, ale také i mezi jinými odbornými zdravotnickými institucemi, záchranými službami a dalšími profesionály.

Akci BAHNA pořádá každoročně Velitel společných sil a Nadace pozemního vojska AČR
v lokalitě BAHNA u Strašic, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech provozuje Nadace pozemního vojska AČR. Na akci se významně podílí také Policie České republiky a Hasičský záchranný sbor České republiky.

Kompletní informace, vč. programu, možností dopravy, parkování, mapy areálu a další, se dozvíte na speciálním webu akce Bahna 2018.

Foto: AČR | Plakát a program: Nadace pozemního vojska AČR

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV