ZZMV za dětmi na LDT Mladotice

ZZMV za dětmi na LDT Mladotice

Na pozvání NOS PČR jsme přijeli za dětmi a vedoucími na Letní dětský tábor v Mladoticích. Dětem jsme dovezli na ukázku nejen naše dvě sanitky se záchranáři, ale i rozšířený tým pracovníků ZZMV ObZZ Plzeň pod vedením Mgr. Jana Matouše.

Díky zapojení plzeňské zubní lékařky MUDr. Aleny Ferebauerové a zubní laborantky Ivety Vetýškové, jsme předvedli kompletní demonstraci zubní prevence, tedy co vše a správně dělat pro zdravé zuby a dásně. Na cvičném chrupu se děti učili kartáčkem odstraňovat zubní plak, výběr kartáčku, správné hygienické návyky a v neposlední řadě i pravidla související s naší životosprávou.

Záchranáři se zaměřili především na první pomoc a nácvik laické resuscitace. A dětem to šlo náramně. Jedna z malých tábornic si dokonce od zkušeného kolegy záchranáře vysloužila malý dárek – a to už je co říct.

Malé, ale stejně tak velké zaujala naše kostra HELEnka a poznávací motivační karty pro zdravý životní styl. Jako oficiální ambasadoři aplikace Záchranka jsme předvedli i funkčnost této mobilní aplikace.

Naše návštěva a prezentace činností ZZMV proběhla velmi úspěšně. Bylo skvělé pozorovat, jak jsou děti vedeny k péči o sebe i o zájem o své okolí.  

Foto: ©ZZMV
 
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky