Skvělí táborníci v TDPR Budislav

Skvělí táborníci v TDPR Budislav

Díky pozvání vedoucích pracovníků TDPR Budislav a Krajského ředitelství PČR v Hradci Králové, jsme mohli přijet za dětmi táborníky.

V kompletní sestavě spolu s MUDr. Jiřím Zetochou, vedoucím odboru a jeho týmem z ObZZ Hradec Králové, a záchranářkami z oddělení mobilní a terénní péče, jsme dětem představili nejen naši činnost ve prospěch policistů a hasičů, ale také jim předvedli základní ukázky první pomoci.

Táborníci si prohlédli sanitku, zdravotnické přístroje, naučili se poskytovat základní úkony při kardiopulmonální resuscitaci (KPR) i to, jak v případě dostupnosti použít automatický externí defibrilátor (AED). Pomocí edukačních karet jsme navázali tématy bezpečného chování a jednání, spolu s trendy prevence a zdravého životního stylu. Zcela pochopitelně nemohla chybět kostra HELEnka, ani kompletní velká kostra pro starší děti.

Aplikace ZÁCHRANKA, které jsme oficiálním partnerem, zaujala i všechny praktikanty a vedoucí. Jako praktická a účinná cesta k přivolání si pomoci se může hodit kdykoliv, nejen na táboře nebo o prázdninách.

Ještě jednou děkujeme za pozvání a těšíme se zase někdy příště

Foto: ©ZZMV 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky