V sobotu na Hrad žije první pomocí

V sobotu na Hrad žije první pomocí

Ostrava - Záchranný tým OS ČČK Ostrava pořádá akci HRAD ŽIJE PRVNÍ POMOCÍ, která je zaměřena zejména na poskytování první pomoci. ZZMV je už druhým rokem oficiálním partnerem akce. V pořadí už 11. ročník se uskuteční v sobotu 22. 9. 2018 již tradičně na Slezskoostravském hradě. 

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra se stalo aktivním partnerem této velmi zajímavé a vydařené akce. Kdykoliv po dobu akce nás můžete navštívit v prezentačním stanu ZZMV, kde Vám kolegyně a kolegové z ObZZ Ostrava představí naši činnost ve prospěch policistů a hasičů, předvedou ukázky první pomoci, aktivity v oblasti zdravovědy a prevence zdraví. Čekají na Vás hry pro děti, do kterých zapojíme i rodiče, a doslova osahat si můžete i naši sanitku.

Organizátoři ze ZT OS ČČK Ostrava připravili kombinaci soutěže nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému a současně i zážitkové trasy pro veřejnost. ZZMV se i zde aktivně zapojí. Připravili jsme pro soutěžící náročnou modelovou situaci a budeme působit i jako rozhodčí.

Akce Hrad žije první pomocí není jen o soutěžních a zážitkových trasách. Pro návštěvníky je po celý den připraven bohatý doprovodný program, na kterém se podílejí jak samotné složky IZS, tak partneři a sponzoři této akce. Tradiční měření krevního tlaku, maskování zranění, možnost vyzkoušet si resuscitaci na figurínách, statické ukázky, technika, komentované zásahy a ukázky činnosti jednotlivých složek IZS jsou nedílnou součástí každého ročníku této akce. 

Aktuální informace najdete zde. Mapa, místo konání akce zde.

Jsme rádi, že můžeme Hrad žije první pomocí podpořit.

Srdečně vás zveme a těšíme se, až se s vámi v sobotu 22. 9. 2018 v Ostravě na Hradě potkáme.
 

Plakát 11. ročníku HRAD ŽIJE PRVNÍ POMOCÍ | Zdroj Záchranný tým ČČK Ostrava

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky