Sirény se rozezní k uctění památky příslušníka HZS ČR

Sirény se rozezní k uctění památky příslušníka HZS ČR

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba rozhodl o uctění památky tragicky zesnulého příslušníka Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, nprap. Jiřího Rýznara, který zemřel při plnění služebních povinností v pátek 24. srpna 2018 cestou k zásahu. 

Uctění památky proběhne v pátek 31. srpna 2018 ve 12.00 hodin minutou ticha a v sobotu 1. září 2018 ve 12.00 hodin rozezvučením jednotného systému varování a vyrozumění (tzv. sirén) v Olomouckém kraji. Zvuku nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text. Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón v délce 140 sekund.  

V pátek se k minutě ticha, kterou za svého kolegu budou držet hasiči po celé České republice, může připojit každý, kdo chce uctít jeho památku. 

Nprap. Jiří Rýznar pracoval u profesionálních hasičů od března 1989. Od roku 1997 působil jako velitel družstva na stanici v Zábřehu. Požární ochraně zasvětil nejen svůj profesní, ale i soukromý život jako dobrovolný hasič u výjezdové jednotky i u občanského sdružení.  

Nprap. Jiří Rýznar byl držitelem medaile „Za věrnost“ II. stupně a Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Jánského za 40 bezpříspěvkových odběrů krve a krevní plazmy. 

Odchodem nprap. Jiřího Rýznara Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje ztratil oblíbeného a zkušeného kolegu, který byl vždy vzorem i autoritou pro ostatní hasiče.  

Čest jeho památce


Zdroj: www.hzscr.cz

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky