ZZMV opět na NATO DAYS 2018

ZZMV opět na NATO DAYS 2018

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra se bude už podruhé prezentovat na jedné z nejvýznamnějších tématických akcí a největší bezpečnostní přehlídce v Evropě - DNY NATO | NATO DAYS 2018.  

Akci je věnován celý víkend 15. – 16. září 2018 a koná se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Náš prezentační stan najdete v prestižní společnosti Policejního prezídia a policejních složek Krajského ředitelství PČR Moravskoslezského kraje. Dozvíte se vše o práci pořádkové speciální jednotky, cizinecké policie a dalších. 

Pro všechny velké i malé zájemce budeme mít připravenu celou řadu aktivit:

  • kostra HELEnka, edukační pomůcka pro menší děti, na kterou umisťují základní lidské orgány
  • kostra, skelet, pro spíše větší děti a dospělí umisťují názvy jednotlivých kostí
  • edukační karty s ilustračními obrázky k bezpečí a zdravému životnímu stylu
  • ANNIE, figurína pro nácvik KPR s použitím metronomu z Aplikace Záchranka a vyhodnocením účinnosti nepřímé masáže srdce
  • práce s AED, jeden z moderních přístrojů s vlastní komunikací, vč. elektrod
  • mobilní Aplikace Záchranka (ZZMV je oficiálním ambasadorem aplikace)

Součástí naší prezentace bude i informační stánek STK pro chlapy.  Stejně jako my se věnují i preventivním programům, konkrétně a zejména se ovšem zaměřují na osvětu a autovyšetřovací metody rakoviny varlat. Mají pro Vás připravenu i velmi zajímavou učební pomůcku. Budete překvapeni. ZZMV připravuje s nadačním fondem a projektem dlohodobou spolupráci. Společné představní na Dnech NATO 2018 doplní i možnost orientačních testů z kapky krve na cukr a cholesterol. 

Jak už jsme uvedli, Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě.  Jejím hlavním cílem je prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. 

Akce je řazena do „klubu prestižních evropských show“ a přestože náklady na ni každoročně rostou, veřejnost měla, má a vždy bude mít na tuto akci bezplatný vstup.

Hlavní program, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Nikde jinde přitom není možné na jediném místě shlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného. Součástí akce v rámci doprovodného programu jsou však také besedy, filmové projekce a semináře.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, které jsou nejnavštěvovanější dvoudenní rodinnou akcí v České republice, však nejsou pouze show s atraktivním programem. Jsou zejména významnou platformou pro vysvětlování důležitých bezpečnostních témat s ojedinělou příležitostí pro připomenutí si našich bohatých tradic.

JSME RÁDI, ŽE BUDEME U TOHO A TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky