Miss Tatra 2018 mají hasiči z Duchcova

Miss Tatra 2018 mají hasiči z Duchcova

Zbirožské hasičské tatrování se konalo 8. září 2018 a jak jinak, než za velkého zájmu odborné i laické veřejnosti. Organizátoři připravili bohatý program, který se skládal ze dvou hlavních soutěží. Porota i veřejnost vybírali tu nej hasičskou Tatru a současně dvoučlenné týmy hasičů pak soupeřili v Mistrovství České republiky ve výměně předního kola Tatry 815.

O zdravotnické zajištění závodníků i všech návštěvníků se postarala zkušená posádka kolegů záchranářů z oddělení mobilní a terénní péče. K dispozici měli naši nejnovější sanitku typu Amarok.

Soutěži o nejkrásnější auto předcházela krajská kola. Letos se do finále soutěžete probojovalo 34 Tater, přičemž ta nejvzdálenější dorazila až z Broum v Moravskoslezském kraji. Volby královny mezi Tatrami v kategorii MISS Sympatie se zúčastnilo 444 hlasujících diváků. Ti jako tu nejkrásnější zvolili Tatru SDH Cheznovice.

Odborná porota, která se zaměřila nejen na estetický vzhled, ale také na to, jak se o Tatru její majitelé starají, korunovala titulem Miss Tatra 2018 krásku SDH Duchcov. První vicemiss se stala svěřenkyně SDH Nový Rychnov a druhou vicemiss se stala Tatra reprezentující červené barvy SDH Pacov.

A jak dopadlo MČR ve výměně předního kola na Tatře 815? S rekordem

Nejrychleji to zvládli vítězové loňského ročníku: František Sadílek a Michal Král z HZS Středočeského kraje. Jejich čas byl 4 minuty a 33 sekund, což byl nový rekord soutěže. Druzí byli profesionální hasiči z HZS Královéhradeckého kraje, Milan Rotter a Miroslav Reil s časem 4 minuty a 59 sekund a třetí místo patřilo borcům z SDH Tuchořice Petru Hrdličkovi a Václavu Pilařovi s časem 5 minut a 24 sekund.

Skvělá akce se skvělou reakcí od všech účastníků

Zdroj: HZS | Foto: ©ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky