Bezpečná Šumava 2018

Bezpečná Šumava 2018

Zveme vás na akci Bezpečná Šumava, která se koná 22. září 2018 ve Slunečné u Prášil v době od 10:00 do 15:00 hodin. Smyslem akce Bezpečná Šumava je ukázat, že všichni záchranáři, kteří se podílí na záchraně života a zvýšení bezpečnosti v území, jsou sehraný tým. A obzvlášť to platí v Národním parku Šumava. Na rozsáhlém a členitém území, které se rozprostírá přes tři státy a v České republice přes dva kraje, jeden záchranářský tým neznamená nic. Životně důležitá je spolupráce.


 

​Na místě najdete i silný tým ZZMV. Naši zkušení záchranáři a zdravotníci představí např. sanitní vůz typu Amarok, předvedou základy první pomoci, KPR a další zdravovědné ukázky.

Organizátorem Bezpečné Šumavy je Správa NP Šumava společně s Odborem záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR a Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje.

Jedná se již o osmý ročník akce, během které se veřejnosti představí jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému ČR. K vidění bude vrtulník LZS AČR, zásahové vozy HZS Plzeňského i Jihočeského kraje a sborů dobrovolných hasičů obcí na území parku, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Policie ČR a mnoho dalšího.

Návštěvníci se mohou těšit na statické i dynamické ukázky.

Těšíme se na setkání


Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19