Společné století

Společné století

Všechno nejlepší, republiko. Také Ministerstvo vnitra České republiky se připojuje k oslavám vzniku samostatného Československého státu. Jedním z vrcholů oslav 100. výročí bude slavnostní vojenská přehlídka, která se uskuteční v neděli 28. října na Evropské třídě.

Přehlídky se zúčastní více než 2000 osob s 200 kusy techniky. Stejně jako v roce 2008 se v pochodovém proudu představí více než 1700 vojáků Armády České republiky, ale i téměř 300 příslušníků dalších složek Integrovaného záchranného systému, např. hasiči, policisté a záchranáři, či příslušníci Celní správy se speciální technikou. Novinkou bude účast čestných stráží Slovenska, Francie, Spojených států, Velké Británie a Itálie. Do přehlídky bude tentokrát zapojena také aktivní záloha, počítá se i s účastí válečných veteránů. 

"Veliká láska, láska bez výhrad, láska celého člověka k celému člověku, nemůže pominout léty ani smrtí. A takto to máme i s naší mladou republikou."

Tomáš Garrigue Masaryk, první československý prezident


Odkaz na akce pořádané v souvislosti s největším svátkem století: 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky