Blahopřejeme Martině Vondrákové a Jiřině Volinové

Blahopřejeme Martině Vondrákové a Jiřině Volinové

Soutěž o nejlepšího zdravotníka resortu Ministerstva vnitra vyhrála Martina Vondráková, staniční sestra z Karlových Varů. Titul Anděl v modrém, mimořádné ocenění za záchranu života, si převzala Jiřina Volinová z Františkových Lázní. Blahopřejeme také všem dalším finalistkám. 

Nejlepším nelékařským zdravotnickým pracovníkem ZZMV roku 2018 se stala Martina Vondráková, zkušená staniční sestra z Lázeňského domu Tosca v Karlových Varech. Oceněna byla především za profesionalitu, vynikající odbornost, výsledky, osobní přístup a empatii k pacientům i kolegům. V hodnocení z celkem 83 nominací zaslaných našimi klienty a pacienty, především policisty a hasiči, získala nejvíce bodů. V historii soutěže se jedná o další rekordní počet.  

Mimořádné a výjimečné ocenění a titul Anděl v modrém, který ZZMV uděluje zcela výjimečně a výhradně pouze za záchranu lidského života a zdraví, si převzala Jiřina Volinová, staniční sestra z Lázeňského domu Luna ve Františkových Lázních. Neváhala, a poskytla vysoce odbornou a efektivní první pomoc pracovnici lázeňského zařízení, která se již nacházela v bezvědomí. Svým včasným zásahem pacientce zachránila život.

Slavnostní vyhlášení resortní soutěže Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra se uskutečnilo ve středu 8. listopadu 2018 v aule Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.  

Soutěž je v mnoha směrech výjimečná. Žádný jiný resort, žádná zdravotnická organizace neoceňuje všechny zdravotníky nelékaře. Akce nabývá na významu, za což patří velké díky především všem těm, kteří ZZMV a soutěž podporují. Partnerů je několik, ale mezi nejvýznamnější jednoznačně patří Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR – Pojišťovna 211 a Zařízení služeb Ministerstva vnitra.

Je nám ctí, že patronát a záštitu nad soutěží převzali významní představitelé resortu ministerstva vnitra a bezpečnostních složek státu: Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra, Mgr. Jiří Kaucký, státní tajemník v Ministerstvu vnitra, genpor. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, PhD., policejní prezident, Policie České republiky a genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel, HZS České republiky.

Slavnost, jejíž moderátorkou se i letos stala pěvkyně Martina Kociánová, se konala již poosmé. Program slavnostního odpoledne zpestřilo vystoupení Tria Amadeus, společně s několika operními áriemi v podání Martiny Kociánové. 

Fotogalerii ze slavnosti najdete zde.

Ještě jednou blahopřejeme nejen vítězce, Modrému andělovi, ale také všem finalistkám

Foto: Petr Šedivý

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky