MEDICON 2018 nabitý přednáškami

MEDICON 2018 nabitý přednáškami

Na pozvání kolegů ze Slovenska jsme se ve dnech 9. – 10. listopadu 2018 zúčastnili Celoslovenské odborné konferencie zdravotnických pracovníkov MEDICON 2018, kterou připravili kolegové z odboru zdravotníctva Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Konala se v Kúpeľno – rehabilitačnom ústave MV SR Bystrá v Liptovském Jánu.

Kolegům ze Slovenska jsme ve dvou samostatných vstupech a přednáškách mohli představit strukturu, působnost a činnost Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra a náš systém zdravotnické péče poskytované migrantům a azylantům v zařízeních ZZC a PřS.

Konference byla skvěle organizována a celou dobu se odehrávala na velmi vysoké úrovni. Své příspěvky přednesli experti z mnoha medicínských oborů, např. MUDr. Juraj Papinčák, Ph.D. z kardiologické ambulance Nemocnice sv. Michala a. s., MUDr. Zuzana Kobzová z hematologické ambulance Nemocnice sv. Michala a. s. a celá řada dalších.

Druhý den odborné konference MEDICON 2018 pokračoval v naprosto stejném náročném, ale odborném duchu. K těm nejlepším patřila např. přednáška JUDr. Pavola Kádeka, Ph.D., z Ústav sociálneho lekárstva a lekárskej etiky, LF UK v Bratislave.

Slovenští kolegové připravili velmi kvalitní a stejně tak i intenzivní a náročný program. Celkem bylo na programu 26 přednášek. Slovenským kolegům, v čele s plk. MUDr. Gustávem Ušiakem, ředitelem odboru zdravotníctva SPŠ a OÚ MVSR, děkujeme za pozvání. Za setkání s ním a dalšími vynikajícími kolegy jsme velmi rádi. Odnesli jsme si celou řadu zajímavých informací i podnětů k naší práci. Jsme také potěšeni, že jsme se měli možnost opět setkat s MUDr. Máriou Gvozdjakovou, MPH, která stála u zrodu naší mezinárodní spolupráce a kterou jsme mohli všichni poznat na naší odborné konferenci v PLS v Praze v roce 2017.

Věříme, že takto dobře zahájená přeshraniční spolupráce bude mít další pokračování a výsledky.

Foto: ©ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky