Dnes je Mezinárodní den osob se zdravotním postižením

Dnes je Mezinárodní den osob se zdravotním postižením

Mezinárodní den osob se zdravotním postižením si připomínáme každoročně 3. prosince již od roku 1981, kdy byl Valným shromážděním Organizace spojených národů poprvé vyhlášen.

Každoroční oslava Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením (IDPD) si klade za cíl podporovat porozumění tematice zdravotního postižení. Rovněž se snaží zvýšit povědomí o přínosech, které integrace osob se zdravotním postižením přináší do všech aspektů politického, společenského, hospodářského a kulturního života.

V současné době žije na světě více než 1 miliarda osob s nějakou formou zdravotního postižení. Osoby se zdravotním hendikepem jsou tak největší světovou menšinou.

Po celém světě, ale i v České republice je nespočet státních a neziskových organizací, které pečují o tělesně postižené, pomáhají jim integrovat se znovu do společnosti, například po úrazech, a žít tak co nejvíce plnohodnotný život.

Jednou z nejvýznamnějších institucí v resortu ministerstva vnitra, která podporuje zdravotně postižené příslušníky bezpečnostních sborů, je Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v nouzi.

Nadace je zřízena s cílem pomoci zlepšit životní podmínky rodinám a dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní, nebo pro její výkon a policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Zdroj: IDPD, NPaH

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 V. odborná konference ZZMV