Ostrava žije první pomocí a ZZMV bude při tom

Ostrava žije první pomocí a ZZMV bude při tom

Společně se Záchranným týmem Českého Červeného kříže Ostrava si vás dovolujeme pozvat na akci Ostrava žije první pomocí 2019, která se uskuteční 12. května 2019 v ostravském Trojhalí Karolina. Akce je určena pro širokou laickou i odbornou veřejnost.

Předchozích 11 ročníků se akce jmenovala Hrad žije první pomocí. Za tu dobu poskytla nespočet možností a zajímavých míst k uskutečnění všech nápadů na situační stanoviště, na kterých si mohly jak nezdravotnické složky Integrovaného záchranného systém (IZS), tak příznivci z řad veřejnosti vyzkoušet své schopnosti v poskytování první pomoci.

Při příležitosti 12. ročníku této oblíbené ostravské akce se organizátoři rozhodli pro změnu nejen místa konání, ale také názvu. Už ne "jen" hrad, ale celá Ostrava žije první pomocí.

V rámci uctění památky nedávno zesnulé velitelky Marcely Peterové, se Záchranný tým Českého Červeného kříže Ostrava rozhodl dát soutěži nezdravotnických složek název Memoriál Marcely Peterové. Čest její památce.

Kde se bude akce vlastně konat? Trojhalí Karolina je komplex budov v bezprostřední blízkosti OC Forum Nová Karolina. V minulosti sloužilo jako elektrocentrála a ústředna, dnes je z něj podstatná průmyslová architektonická památka a stalo se útočištěm mnoha významných akcí. Jmenovat můžeme například taneční soutěž Trend cup či sraz tunningových automobilů Tunning show. Špatného počasí se tedy bát nemusíme, celý prostor je zastřešený. Což je skvělé.

Koncept celé akce zůstává nezměněn, takže i nadále budete mít možnost se zdokonalit a vzdělat v oblasti první pomoci na zážitkových trasách pro veřejnost, které pro vás Záchranný tým Českého Červeného kříže Ostrava připravuje. Organizátoři nabídnou i velice pestrý doprovodný program, dětskou trasu první pomoci a budete mít tradičně možnost sledovat napínavou soutěž nezdravotnických složek IZS – Memoriál Marcely Peterové.

Rádi jsme přijali pozvání organizátorů a inovované akce se opět zúčastníme. Už potřetí. Přivezeme reprezentační stan, techniku a společně se zapojíme do preventivní a zdravovědné činnosti. Více informací najdete i na speciálním webu akce.

Kolegům organizátorům přejeme úspěchy v přípravě i při samotné realizaci.

Zdroj: Záchranný tým ČČK Ostrava, ZZMV
Foto z předchozích ročníků: ZZMV


Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky