Dnes je první jarní den

Dnes je první jarní den

Vyšní Lhoty, PrahaKdy oficiálně začíná jaro? Může to být různé a záleží na tom, který rok se zrovna píše. V letošním roce začne jaro právě dnes, ve středu 20. března ve 22:58 hodin přesně. První jarní den označujeme jako jarní rovnodennost, protože noc a den jsou v podstatě stejně dlouhé.

 Jaro začínáme vidět i v okolí pracovišť ZZMV. I tam, kde ještě donedávna ležel sníh. Přikládáme pár fotek z centra Prahy i z Vyšních Lhot.

A jarní únava? Máme pro vás radu, která vás možná překvapí. Cvičte, když jste unavení. Zdá se vám to bizarní? Možná, ale účinné.

Když jste vyčerpaní, pak jít si zaběhat se zdá být tou poslední věcí, na kterou byste měli chuť. Ale zapotit se při cvičení je ideální způsob, jak setřást únavu – alespoň tedy podle studie zveřejněné v časopise Medicine and Science. Z ní vyplývá, že po 30 minutovém cvičení střední intenzity se nálada zlepší. Cvičení pomůže kyslíku účinněji proudit v těle a zahnat únavu.

 A tady máte další rady na jarní únavu.

Foto: ©ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky