Policejní pochod Brdy 2019 opět s podporou ZZMV

Policejní pochod Brdy 2019 opět s podporou ZZMV

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra se i letos stalo oficiálním partnerem Policejního pochodu Brdy, který pořádá Policejní klub Příbram. Po celou dobu konání akce se postaráme o zdravotnické zajištění, na místě budeme mít záchranáře, zdravotníky a vzhledem k náročnému terénu i dva sanitní vozy.

Pochod se koná v sobotu 18. května 2019. Startuje se hned ráno v obci ObecniceUž nyní je přihlášeno 1 000 účastníků pochodu. V loňském roce jich bylo 800. 

Pro letošní ročník připravili pořadatelé hned 4 trasy:

Extrém:

  • Trasa v délce zhruba 59 km bude startovat již v pátek 17. května 2019 večer, v 22:00 h. Během trasy nastoupáte i naklesáte přes 1100 m a projdete se opravdovými skvosty CHKO Brdy, počínaje chatou Carvánka, přes okolí bývalých dopadových ploch, okolo loveckého zámečku Tři Trubky, přes Padrťské rybníky a mnoho dalšího. Trasa toho nabídne opravdu mnoho, ale bude Vás také stát hodně sil. Medaile za tuto trasu bude od ostatních odlišena ratolestmi na stuze i ministužce.

Dlouhá:

  • Trasa v délce zhruba 33,5 km Vás tentokrát provede krásnými výhledy, nebude však zapomenuto za "pohádkovou" loveckou trasu Carvánka.

Krátká:

  • Krátká trasa se částečně podobá té minulé, ale uvidíte i nová místa k vidění. Je v délce 16,5 km.

Kočárková:

  • Novinka, trasa v délce 12 km, která je sjízdná i s kočárky. Na této trase však není nárok na pamětní medaili. 

Zdálo by se, že jde jen o jednu z mnoha turistických výprav do jednoho z nových a nejatraktivnějších míst České republiky – CHKO Brdy. Není tomu tak. 

Hlavním účelem a cílem pochodu je, v první řadě, pomoci druhým. 

Účastníci totiž podpoří Nadaci policistů a hasičů. Výtěžek ze zápisného bude věnován právě této nadaci. To je také jeden z hlavních důvodů, proč ZZMV podporuje právě tento pochod. 

Pochod pořádáme na podporu Nadace policistů a hasičů. Nejméně 100,- Kč z každého startovného je použito na podporu Nadace policistů a hasičů. Loni se nám díky účastníkům podařilo připravit dar pro nadaci ve výši 50.000,- Kč. Zároveň však chceme na existenci této nadace upozornit, jelikož se stará o sirotky a rodiny policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu své služby, tedy zemřeli, aby ostatní mohli žít. Současně se pak nadace stará i o policisty a hasiče, kteří jsou těžce tělesně postiženi následkem úrazu utrpěného v rámci jejich služby. Tito lidé obětovali hodně, někteří dokonce vše. Naší pomoc si rozhodně zaslouží. Využíváme tedy potenciál, který nám překrásné Brdy nabízí, abychom spojili příjemné s užitečným a mimo jiné i vyplnili pomyslnou mezeru, kdy většina obdobných pochodů, až na výjimky, se koná převážně na Moravě.

Jan Franc
spolupořadatel pochodu, člen Policejního klubu Příbram

Byť název pochodu nese označení „policejní“, pochod je otevřen všem zájemcům, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a pomoci druhým. Více informací o organizaci, trase a podmínkách, najdete na speciální webové stránce Policejního pochodu Brdy.

Těšíme se na všechny účastníky


Foto: PPB 2018 | ©ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky