XII. Den s Policií ČR na Letenské pláni

XII. Den s Policií ČR na Letenské pláni

Praha | Letenská pláň v sobotu patřila Krajskému ředitelství policie hlavního města Prahy, které připravilo XII. Den s Policií ČR.

Krásné počasí, přehršel dynamických i statických ukázek a hlavně, bezmála sedmnáct tisíc návštěvníků. 

Návštěvníky této akce čekalo mnoho zajímavého. U jednotlivých stánků se mohli dozvědět, co vše zúčastněné složky dělají, co je jejich náplní práce a čím vším se v rámci svých pravomocí zabývají. Zároveň si malí i velcí návštěvníci mohli doslova osahat a vyzkoušet výzbroj a výstroj všech těchto složek.

Naše posádka s lékařem, zdravotnickým záchranářem a sanitním vozem zajistila kompletní zdravotnické zabezpečení akce.

Další tým se pak věnoval prezentaci naší činnosti, edukaci návštěvníků a zdravotnické prevenci. Nechyběli ani naši stálí a skvělí partneři z STK pro chlapy. Přidala se k nám i laboratoř Spadia, která byla schopna na místě z odebrané kapky krve vyšetřit hodnoty cholesterolu a dalších. 

Na ploše pro dynamické ukázky pak mohli všichni přítomní shlédnout, jak zasahují policisté, strážníci, hasiči, záchranáři, celníci či příslušníci aktivních záloh Armády České republiky. Tyto všechny složky měly pro diváky připraveny buď inovované, či úplně nové ukázky.

Již tradičně nechyběl seskok parašutistů Útvaru rychlého nasazení Policejního prezídia Policie ČR, přistání vrtulníku Letecké služby Policejního prezídia Policie ČR, nebo fotbalové klání jízdních policií, mezi celky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a Městské policie hlavního města Prahy.

Pro všechny „vystavovatele“ byl velikou odměnou značný zájem o „XII. DEN S POLICIÍ“ ze strany široké veřejnosti. Na akci totiž letos zavítalo, dle hrubých odhadů, přibližně sedmnáct tisíc lidí, od těch nejmenších, až po seniory, což je za celou dobu, po kterou tuto akci pořádáme, doposud vůbec největší počet návštěvníků.

Zorganizovat takto velikou akci není nijak jednoduché. Blahopřejeme proto kolegům z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy nejen ke skvělé organizaci, ale i tak velkému počtu návštěvníků.

Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy
Foto: ZZMV


 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky