S prázdninami i větší pozor na cestách

S prázdninami i větší pozor na cestách

Blíží se léto, čas dovolených a prázdnin. Také ale čas dlouhých kolon na dálnicích a silnicích. Ty pak často způsobují horší problémy, než jen pozdní dojezd do cílové destinace.

K dopravním nehodám vyjíždějí hasiči častěji než k požárům.

Jen v loňském roce zasahovali u 22 265 dopravních nehod. Při vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla a záchraně života jde přitom o minuty. Jak rychle se hasiči ke zraněným osobám dostanou, je pak klíčové. Jako řidiči jim můžete pomoct tím, že budete vědět, jak správně tvořit uličku pro průjezd vozidel složek integrovaného záchranného systému. Pro připomenutí vám přikládáme skvěle zpracované video.

A co nezapomenout přibalit?

Pokud se již na cestu autem vydáváte, je potřeba počítat s tím, že v koloně můžete uvíznout. Myslete tedy na to, abyste měli dostatek paliva a nikdy nejeli jen s rezervou. Přibalte dostatečné množství tekutin a nějaké jídlo. Praktické jsou také zvlhčené ubrousky a powerbanka. Pokud cestujete s dětmi, přibalte nějakou zábavu pro ně.

Při vystupování z vozu dávejte pozor na to, co se děje za vámi a vždy před otevřením dveří kontrolujte situaci ve zpětném zrcátku. 

Rozhodně doporučujeme stáhnout si také aplikaci Záchranka. Ta můžu zachránit život nejen vám nebo vaší rodině, ale i komukoliv jinému, kdo bude potřebovat pomoci. Kromě jiného vás aplikace Záchranka spojí přímo s operátory zdravotnické záchranné služby, bleskově určí vaši lokalizaci a zprostředkuje rychlou a účinnou pomoc. Takže bez aplikace ani ránu. Tedy lépe, bez Záchranky žádný kilometr.


Zdroj: HZS
 
https://www.facebook.com/hasicskyzachrannysborcr/videos/336462067027242/

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky