Sokolí hnízdo a v něm 170 nadšených dětí

Sokolí hnízdo a v něm 170 nadšených dětí

Nové Hrady | Pomáháme a pečujeme nejen v našich ordinacích. Podporu poskytujeme i při méně formálních akcích Policie ČR. Vzděláváme, prezentujeme a snažíme se dělat radost.

Sokolí hnízdo rozhodně není běžný letní dětský tábor. Má to hned několik důvodů. Jednak jej najdete v jednom z nejkrásnějších koutů v naší zemi, v Nových Hradech, které jsou obklopeny jak čistou a nenarušenou přírodou, ale také historickými a kulturními památkami. Za další, koná se v Rekreačním zařízení Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Tábor má svou desítky let budovanou skvělou pověst, a dokonce má i svou vlastní hymnu. Tábor však výborným táborem, a to platí vlastně pro většinu podobných činností, tvoří lidé. Zapálení, ochotní, nadšení a plní nápadů. A tahle premisa platí pro všechny zapojené, pro vedoucí, praktikanty, kuchaře, zdravotnice a další spolupracovníky.

Když tohle všechno dáte dohromady, tak nevznikne jen „tábor“, ale pojem „Sokolí hnízdo“.

Máme tu letos opět 11 oddílů, to je víc jak 170 dětí. A myslím, že i dětí nadšených. Poznáme to podle toho, že se nám děti vrací v dalších letech. To o něčem svědčí. Vždycky si říkáme, že je toho tolik a jak dlouhých to bude 14 dnů. Jenže než jsme se nadáli, je po víkendu a před námi už jen pár společných dnů. Strašně to letos uteklo. Ostatně, jako každý rok.

Mgr. František Med, hlavní vedoucí tábora


Tábor je připravován vždy s velkou pečlivostí. Plánuje se do každého detailu a hlavně, vždy a ve všem je na prvním místě dítě. Každý den jiná aktivita, celotáborová hra, sport, hry, ukázky práce policie, hasičů a dalších složek. Děti tráví čas víc než aktivně, je to samá táborová hra nebo bojovka, ale současně se při tom i něco naučí.

V úterý 24. července jsme za dětmi přijeli nejen my, ale s námi přijela i zásahová jednotka PČR, potápěči a další kolegové. Dětem jsme všichni připravili takové aktivity, u kterých se nejen zabavili, ale i něco nového naučili. A takto aktivně je veden celý táborový program. Nikdo se nestihne nudit. Někteří táborníci tak přímo poznají práci svých rodičů. A to je skvělé. 

Hymna LDT Sokolí hnízdo:

V údolí pod Hrady tábor stojí,
kolem les dětský smích oživí,
kamarád příteli ruku podá,
nikdo se legraci nediví.

Tráva je zelená, lesy voní,
rybníky sluníčko prohřívá,
při hraní, při práci, v každé době,
každý si písničku zazpívá.

Jak voda Stropnice dny tu plynou,
život je divoká bystřina,
na tábor pojedem všichni zase,
každý z nás na něj rád vzpomíná.

Ref.: Voláme na shledanou, na shledanou, na shledanou Hnízdo sokolí

Zpívá se na melodii trampské písně: „Rodné údolí“


Foto: Michal Chytrý a ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky