ZZMV opět na NATO DAYS 2019

ZZMV opět na NATO DAYS 2019

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra se bude už potřetí prezentovat na jedné z nejvýznamnějších tematických akcí a největší bezpečnostní přehlídce v Evropě – DNY NATO | NATO DAYS 2019.  

Akci je věnován celý víkend 21. – 22. září 2019 a koná se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Náš prezentační stan a současně Medical Point najdete v prestižní společnosti Policejního prezídia a policejních složek Krajského ředitelství PČR Moravskoslezského kraje a Hasičského záchranného sboru. Tam se dozvíte vše o práci pořádkové speciální jednotky, cizinecké policie a dalších. 

V našem prezentačním stanu ZZMV budeme mít pro všechny velké i malé zájemce připravenu celou řadu aktivit:

  • kostra HELEnka, edukační pomůcka pro menší děti, na kterou umisťují základní lidské orgány
  • skelet kostry, pro spíše větší děti, které s dospělými umisťují názvy jednotlivých kostí
  • edukační karty s ilustračními obrázky k bezpečí a zdravému životnímu stylu
  • edukační pexeso ZZMV
  • ANNIE QCPR, figurína pro nácvik KPR s použitím metronomu z Aplikace Záchranka a vyhodnocením účinnosti nepřímé masáže srdce
  • práce s AED, jeden z moderních přístrojů s vlastní komunikací, vč. elektrod
  • mobilní Aplikace Záchranka (ZZMV je oficiálním ambasadorem aplikace)

 Součástí naší prezentace bude i informační stánek STK pro chlapy a diagnostické laboratoře SPADIA.  

Stejně jako v ZZMV, se i v Nadačním fondu Petra Koukala, projekt STK pro chlapy, věnují preventivním programům. Konkrétně a zejména se ovšem zaměřují na osvětu a autovyšetřovací metody rakoviny varlat. Mají pro Vás připravenu i velmi zajímavou učební pomůcku. Budete překvapeni. Díky laboratoři SPADIA doplníme naši expozici také o možnost orientačních testů z kapky krve. Každý návštěvník si může nechat provést rychlý kapilární odběr a orientační test na cholesterol, triglyceridy, HDL a LDL. To vše za necelých 10 minut.
 
Naše stanoviště bude současně sloužit jako jedno z tzv. „MEDICAL POINT“tedy místa, kde budou moci policisté, hasiči, případně i návštěvníci vyhledat zdravotnické ošetření. Naši zdravotníci na místě zhodnotí stav pacienta a zajistí jeho případný přesun a předání záchranné službě. Zajistíme tak v našem segmentu okamžité poskytnutí odborné zdravotnické pomoci.

Účast na této přehlídce je pro nás skvělá příležitost prezentovat ZZMV a naši práci nejen u veřejnosti, ale také i mezi jinými odbornými zdravotnickými institucemi, záchrannými službami a dalšími profesionály.

Jak už jsme uvedli, Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě.  Jejím hlavním cílem je prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. 

Akce je řazena do „klubu prestižních evropských show“ a přestože náklady na ni každoročně rostou, veřejnost měla, má a vždy bude mít na tuto akci bezplatný vstup.

Hlavní program, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Nikde jinde přitom není možné na jediném místě shlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného. Součástí akce v rámci doprovodného programu jsou však také besedy, filmové projekce a semináře.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, které jsou nejnavštěvovanější dvoudenní rodinnou akcí v České republice, však nejsou pouze show s atraktivním programem. Jsou zejména významnou platformou pro vysvětlování důležitých bezpečnostních témat s ojedinělou příležitostí pro připomenutí si našich bohatých tradic.

JSME RÁDI, ŽE BUDEME U TOHO A TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky