Účasti ZZMV na cvičení si všímají i média

Účasti ZZMV na cvičení si všímají i média

Mosty u JablunkovaZ důvodů zajištění připravenosti Policie ČR k minimalizaci dopadů nelegální migrace do a přes Českou republiku, provedli policisté ve dnech 4.11  – 5. 11. 2019 cvičení na státních hranicích se Slovenskou republikou v padesátikilometrovém úseku, a to na vytipovaných místech bývalých silničních hraničních přechodů a jednoho železničního hraničního přechodu.

Součinnostního cvičení se zúčastní více než 150 příslušníků Policie ČR, přibližně 60 vojáků Armády ČR, tři desítky hasičů Hasičského záchranného sboru ČR stejně tak i Celní správy ČR a několik příslušníků Vězeňské služby ČR.

V místě vybudovaného registračního místa, jehož samotná výstavba byla provedena především ze strany hasičů, zajišťoval zdravotnický tým, lékaři, sestry a zdravotničtí záchranáři Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra, dva hlavní úkoly - zdravotnické zabezpečení celé akce a zdravotnickou triáž s navazujícími pracovišti Izolace a Ošetřovna.

Tak významné cvičení se neobešlo bez pozornosti médií a zpravodajských serverů. Už ráno, po zasedání hlavního řídícího štábu, vystoupil na tiskové konferenci nejen ministr vnitra Jan Hamáček, ale také Ing. Miroslav Červenka, ředitel ZZMV. Média pak i přímo na místě monitorovala situaci a poskytovala informace.


 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky