Držíme smutek se všemi hasiči

Držíme smutek se všemi hasiči

Karviná | Tragická událost zasáhla Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Při vyšetřování uhašeného požáru v Petrovicích u Karviné zemřel vyšetřovatel hasičů, který se propadl střechou do haly. I přes následné oživovací pokusy nepřežil pád z výšky.

„Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení našeho hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci na těchto několika řádcích vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem. Tato ztráta bude obtížně nahraditelná,“ uvedl ředitel HZS MSK brig. gen. Vladimír Vlček.

"Málo kdo si skutečně uvědomuje, že hasiči, ale také i policisté, každý den, každou hodinu, nasazují své zdraví a dokonce i svůj život za naši bezpečnost. Je to oběť, kterou bychom mi všichni oceňovat a vážit si jí. Vyslovuji hlubokou lítost nad tragédií všem blízkým, rodině, přátelům a kolegům hasičům ze sboru."

Ing. Miroslav Červenka, ředitel Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra

Hasiči v kraji drží smutek. Připojujeme se.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky