Blahopřejeme Jitce Horákové, Ludmile Nováčkové a Jaroslavu Denemarkovi

Blahopřejeme Jitce Horákové, Ludmile Nováčkové a Jaroslavu Denemarkovi

Praha | Soutěž o nejlepšího nelékařského zdravotníka resortu ministerstva vnitra vyhrála Bc. Jitka Horáková, DiS., fyzioterapeutka Polikliniky Praha. Titul Anděl v modrém, mimořádné ocenění za celoživotní dílo, si převzala Ludmila Nováčková z LD Mercur z Mariánských Lázní. Mimořádnou cenu ZZMV za práci v oblasti zdravotnického záchranářství a vzdělávání příslušníků bezpečnostních sborů obdržel Jaroslav Denemark, DiS., zdravotnický záchranář.

Nejlepším nelékařským zdravotnickým pracovníkem ZZMV roku 2019 se stala Jitka Horáková, fyzioterapeutka Polikliniky Praha. Oceněna byla především za profesionalitu, vynikající odbornost, výsledky, osobní přístup a empatii k pacientům i kolegům. V hodnocení z celkem 87 nominací zaslaných našimi klienty a pacienty, především policisty a hasiči, získala nejvíce bodů. V historii soutěže se jedná o další rekordní počet.  

Mimořádné a výjimečné ocenění a titul Anděl v modrém, který ZZMV uděluje zcela výjimečně, výhradně pouze za záchranu lidského života a zdraví nebo za celoživotní dílo, si převzala Ludmila Nováčková, staniční sestra z Lázeňského domu Mercur v Mariánských Lázních. O naše klienty a pacienty, tedy policisty a hasiče, s láskou a příkladnou starostlivostí pečuje více jak 40 let!  
Poprvé ve své existenci udělilo ZZMV Zvláštní cenu, výjimečné ocenění, za mimořádnou práci vykonanou ve prospěch příslušníků bezpečnostních složek státu v oblasti zdravotnického záchranářství a edukace první pomoci. Převzal ji Jaroslav Denemark, zdravotnický záchranář z oddělní mobilní a terénní péče.

Slavnostní vyhlášení resortní soutěže Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra se uskutečnilo ve čtvrtek 21. listopadu 2019 v aule Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.  Slavnost, jejíž moderátorkou se i letos stala pohotová, milá a laskavá moderátorka a pěvkyně Martina Kociánová, se konala již podeváté. Sopranistka Hana Žárová přednesla a capella státní hymnu. Program slavnostního odpoledne zpestřilo vystoupení skvělého kytarového Dua Manéra.


Soutěž je v mnoha směrech výjimečná. Žádný jiný resort, žádná zdravotnická organizace neoceňuje všechny zdravotníky nelékaře. Akce nabývá na významu, za což patří velké díky především všem těm, kteří ZZMV a soutěž podporují. Partnerů je několik, ale mezi nejvýznamnější jednoznačně patří Ministerstvo vnitra České republiky, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR – Pojišťovna 211 a Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra.

Děkujeme.


Je nám ctí, že patronát a záštitu nad soutěží převzali významní představitelé resortu ministerstva vnitra a bezpečnostních složek státuJan Hamáček, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra, Mgr. Jiří Kaucký, státní tajemník v Ministerstvu vnitra, brig. gen. Mgr. Jan Švejdar, policejní prezident, Policie České republiky a genpor. Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel, HZS České republiky.

Ještě jednou blahopřejeme nejen vítězce, Modrému andělovi a držiteli Zvláštní ceny, ale také všem finalistkám


Foto: Scarlett

 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 V. odborná konference ZZMV