S prevencí v Háječku

S prevencí v Háječku

Hradec Králové | Badmintonový turnaj policistů v Hradci Králové "OPEN badec Háječek 2019" jsme podpořili nejen zdravotnickým zabezpečením, ale spolu se vzácným hostem, Petrem Koukalem, i prevencí s STK pro chlapy a Ruce na prsa.

Policisté a policistky jsou nejen skvělí hráči a hráčky, ale současně i pozorní a zvídaví posluchači a posluchačky, mající zájem o své zdraví. Skvělé.

Jsme rádi, že se nám daří skvěle naplňovat Memorandum o spolupráci s programy STK pro chlapy a Ruce na prsa (Dialog Jessenius). Preventivní péče a předcházení onkologickým onemocněním u policistů i hasičů je díky naší vzájemné spolupráci konkrétní a přináší výsledky.

Turnaje se osobně zúčastnil i Petr Koukal, špičkový hráč, olympionik a nejúspěšnější reprezentant České republiky v badmintonu. Petr si nejen zahrál, ale předvedl i několik ukázek ze svého tréninku. To vše mělo samozřejmě velký ohlas. 

"Jsem moc rád, že se badminton stává populární i v řadách našich přátel Policie ČR, a to nejen na Hradecku. Velmi se těším, až se nám třeba podaří uspořádat nějaký celorepublikový turnaj. Do té doby přeji všem, aby se u mého krásného sportu skvěle bavili a vyhýbala se jim všechna zranění.“

Petr Koukal, olympionik a zakladatel Nadačního fondu Petra Koukala, projekt STK pro chlapy

Všichni hráči a hráčky podali skvělé sportovní výkony a přitom se ještě naučili jak samovyšetřit prsa nebo varlata a předcházet tak závažným onkologickým onemocněním. Příběh Petra Koukala dokazuje, jak moc je taková prevence důležitá.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 V. odborná konference ZZMV