ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pět nových sanitek pro klienty ZZMV

Pět nových sanitek pro klienty ZZMV

Pět nových a plně vybavených sanitních vozů dnes převzali lékaři a záchranáři ze Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Všechna vozidla byla dnešním dnem ihned zařazena do ostrého provozu.

„Nové sanitky chápu zejména jako investici do kvality péče o zdraví těch, kteří nás, tedy celou společnost, chrání a udržují v bezpečí“, prohlásil při slavnostním předání sanitek k záchranářům Ing. Vilibald Knob, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce ekonomiky a provozu.

Pan náměstek, spolu s ředitelem ZZMV, Ing. Miroslavem Červenkou, popřáli posádkám nových sanitek štěstí a polili jejich kapoty vodou z léčivého minerálního pramene z Karlových Varů, kde také pracují lékaři a zdravotníci ZZMV. Tímto symbolicky uvedli sanitní vozy do provozu.

Sanitky a jejich posádky čeká náročný každodenní i mimořádný provoz. I proto náměstek ministra vnitra, Vilibald Knob, upozornil na úspěšnou modernizaci techniky a práci záchranářů.

„Zcela nepochybně se jedná o další krok modernizace lékařské a zdravotnické techniky ZZMV. Jsem si ale vědom, že sanitní vůz, jakkoliv by byl supermoderní, není sám o sobě nic. K tomu, aby technika přinášela užitek, jste velmi zapotřebí také Vy – záchranáři, lékaři a zdravotníci. To právě Vy a Vaše instituce uvádíte techniku v život a díky ní i životy a zdraví zachraňujete.“

Ing. Vilibald Knob, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce ekonomiky a provozu

Pět sanitek bude zajišťovat přepravu pacientů a každodenní lékařskou a zdravotnickou službu hned v několika krajích. Sanitky jsou vybaveny podobně jako například vozy rychlé zdravotnické pomoci. Sloužit bude především k zajištění lékařské a zdravotnické služby při výcviku Policie ČR a Hasičského záchranného systému ČR. S jejich pomocí budou zabezpečovány například střelby, potápění, slaňování a jiné specifické činnosti PČR. Stane se také součástí zajištění doprovodu vládních delegací a lékařských služeb. Nové sanitky nabízejí větší komfort a umožní bezpečnější provoz posádkám a pohodlnější přepravu pacientů.

Foto: ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV