ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

eRouška 2.0 | Chráním sebe, chráním Tebe!

eRouška 2.0 | Chráním sebe, chráním Tebe!

Chraňte sebe i své blízké s chytrou aplikací eRouška. Dnes ráno byla vydána nová verze aplikace - eRouška 2.0.

Aplikace eRouška vás anonymně upozorní na rizikové setkání s jiným uživatelem eRoušky, který byl pozitivně testován. Vy tak můžete ochránit sebe i své blízké před  nepříjemnými dopady COVID-19.

Jak eRouška chrání vás a vaše okolí?

eRouška je součástí systému Chytrá karanténa Ministerstva zdravotnictví ČR

Když jste nakaženého potkali

Když s eRouškou potkáte dalšího uživatele, u kterého se později prokáže onemocnění Covid-19, tak vám aplikace zobrazí anonymní upozornění na možné riziko nákazy koronavirem a doporučí vám další postup. Třeba jste jen delší dobu seděli u vedlejšího stolu v restauraci, ale vůbec se neznáte. Bez eRoušky by vás nebylo možné varovat.

Když se nakazíte vy

Pokud u vás test prokáže nákazu Covid-19, hygienik vám po telefonátu zašle v SMS unikátní kód, kterým umožníte odeslání svých anonymních identifikátorů (klíčů) do eRoušek ostatních uživatelů. V každé z nich algoritmus vyhodnotí, jestli vaše vzájemné setkání bylo rizikové. Pokud ano, zobrazí se jim varovná notifikace. Díky tomu je možné na riziko upozornit uživatele, které osobně neznáte, jen jste s nimi třeba jeli autobusem. A ti tak mohou chránit svou rodinu a okolí.

Nikdo se tedy z aplikace nedozví, od koho upozornění na nákazu přišlo. Prohlédněte si, jak eRouška funguje v přehledné infografice.


 
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV