ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zdravotníci ZZMV s policejními potápěči v Bosně a Hercegovině

Zdravotníci ZZMV s policejními potápěči v Bosně a Hercegovině

Mostar | Policejní potápěči odboru speciálních potápěčských činností a výcviku Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky pomáhali na břehu Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině s vyzdvižením munice a odminováním rozlehlého prostoru.

Probíhala již dvacátá pátá expertní mise v rámci programu bezpečnostně rozvojové spolupráce České republiky se zeměmi Západního Balkánu. Kromě českých policejních potápěčů se na odminovacích pracích pod vodní hladinou Mostarského jezera společně podílí Pyrotechnická služba Policie České republiky, Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky Hlučín a jednotky Federálního úřadu civilních ochrany (FUCZ) a Republikového úřadu civilní ochrany Republiky srbské (RUCZ).

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra všem členům mise kryje záda, pečuje o jejich zdraví a vykonává i preventivní zdravotnickou činnost. Díky odbornosti lékařů a zdravotnických záchranářů, jejich sanitnímu vozu a vybavení, jsme schopni v případě potřeby ihned na místě poskytnou i urgentní první pomoc.

Potápěči a pyrotechnici měli v plánu prohlédnout a odminovat území o rozloze přibližně 1200 m2. V rámci spolupráce, která trvá od roku 2012, již bylo vyzdviženo mnoho tun munice, která byla předána místním orgánům k bezpečnému zničení.

Čeští policejní potápěči také provádí pro spolupracující jednotky z Bosny a Hercegoviny speciální potápěčský výcvik, aby tyto aktivity mohli v budoucnosti provádět samostatně.

Kolegům z oddělení mobilní a terénní péče děkujeme za skvělou práci a reprezentaci na zahraniční misi. 


Foto: PČR


 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19