ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Od středy roušky i venku nebo v autě

Od středy roušky i venku nebo v autě

Od pondělí platí omezení vztahující se na svatby a pohřby. Od středy pak bude povinné nosit roušky i venku.


Mít zakrytá ústa a nos je povinné ve všech vnitřních prostorech staveb mimo bydliště nebo místo ubytování. Od středy 21. října budou ale roušky povinné i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Výjimku budou mít členové jedné rodiny nebo lidé při sportování.

Povinné budou také roušky v autě, pokud v něm člověk nepojede sám nebo jen se členy své rodiny.

Stále platí mít roušky ve vozech veřejné dopravy i na jejích zastávkách, nástupištích, v přístřešcích MHD a čekárnách.

Z povinnosti platí několik výjimek: roušku nemusí nosit třeba zaměstnanci vykonávající práci na jednom místě při dodržování dvoumetrového rozestupu, lidé pracující ve vysokých teplotách, redaktoři, moderátoři a jejich hosté, řidiči veřejné dopravy pokud nejsou v kontaktu s cestujícími, pacienti v nemocnicích, sportovci, děti do dvou let či děti a pracovníci v mateřské škole atd.


Shromažďování je ve vnitřních i venkovních prostorách omezené na maximálně šest osob (s výjimkou rodiny a zaměstnání a dále jednání veřejné správy či politických stran). I profesionální sportovci mohou trénovat maximálně po šesti. Při tréninku se musí rozdělovat do skupinek.

Omezení platí například pro sportovní či náboženské akce, taneční akce, přehlídky či ochutnávky.

Zcela zakázána jsou kulturní představení, veletrhy, kongresy, poutě, zavřená jsou vnitřní sportoviště, zoologické zahrady, muzea, galerie, hrady a zámky.

V nákupních centrech, obchodech a provozovnách služeb se smí lidé pohybovat maximálně ve dvoučlenných skupinách, které mají mezi sebou dvoumetrové rozestupy (s výjimkou dítěte do 15 let v doprovodu dospělého ze společné domácnosti).

Pokojně se shromažďovat (například při povolené demonstraci) může nejvýše 500 lidí ve skupinách po maximálně 20 lidech, skupiny musí být od sebe alespoň dva metry a všichni účastníci musí mít roušku.

Svatby a pohřby se mohou konat jen s omezeným počtem účastníků, může jich být nejvíce 30. Následné svatební oslavy a smuteční hostiny v restauracích (mají výjimku) mohou být do půlnoci

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV