ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

PES na čtvrtém stupni

PES na čtvrtém stupni

Skóre v protiepidemickém systému PES, podle kterého se v Česku mění opatření proti onemocnění covidem-19, kleslo na 57 bodů, to znamená třetí stupeň. V předchozích čtyřech dnech bylo 62. Za neděli laboratoře prokázaly 1509 nových případů, nejméně od 28. září.

Česko se formálně od pondělí přesunulo do čtvrtého stupně, rozhodla v pátek vláda. Znamená to zmírnění některých omezení, viz matice opatření.
 
Zákaz vycházení až po 23. hodině
Po přesunu do čtvrtého stupně PES je od pondělí povoleno shromažďování až šesti lidí namísto dosavadních dvou. Svateb, pohřbů nebo bohoslužeb se bude moci účastnit až 20 lidí.
Zákaz vycházení je od 23:00 místo dřívějších 21:00. Obdobně se může prodloužit zavírací doba obchodů. Dál ale bude platit zákaz nedělního prodeje.

V prodejnách také zůstává omezená kapacita 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka. Tam, kde prodejci vyžadují vstup s vozíkem, bude platit výjimka pro matky a otce s kočárky. Děti do šesti let se do kapacity nebudou počítat. Stejná opatření jako v obchodech mají od pondělí platit pro farmářské trhy.

Od středy 25. listopadu se také do lavic vrátí závěrečné ročníky středních škol a obnoví se v nich praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. Zároveň se mohou začít scházet k výuce skupiny do 20 studentů posledních ročníků na vysokých školách.

Zdroj: MZČR

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV