ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o testování

Informace o testování

V České republice jsou nyní k dispozici dva druhy testů. První - PCR test - provádějí laboratoře a vycházejí z výtěru z nosohltanu a následné analýzy RNA koronaviru – tzv. přímý průkaz viru. Druhé antigenní testy prokazují protilátky, a to buď v laboratoři nebo rychlotesty. 

První typ testů lékaři prokazuje přítomnost viru, respektive jeho genetické informace za použití technologie – PCR. Ty podobně jako třeba u chřipky nebo boreliózy či žloutenky dokážou z krve nebo v případě covid-19 z výtěru z nosohltanu najít genetickou informaci viru – tedy prokázat, že vyšetřovaná osoba má daný virus. Vyhodnocení výsledků je průkazné, určitou nevýhodou je, že výsledek testu trvá několik hodin. Provádět je mohou jen laboratoře, které mají povolení od Státního zdravotního ústavu na základě prověření kvality práce v laboratoři. Testů je v současné době v České republice dostatek.

Tento velmi přesný a spolehlivý test provádíme pro pracovníky resortu MVČR v covidáriu pod naší Poliklinikou Praha v areálu Policejní akademie ČR v Praze (POLAC):

  • po - pá od 8:00 do 9:00 hodin
  • sobota a neděle uzavřeno (desinfekce, dekontaminace)

Podrobné informace můžete získat i na speciálním webu Covid Portál.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV