ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak se nenakazit hoaxy

Jak se nenakazit hoaxy

V souvislosti s pandemií koronaviru SARS-CoV-2 se v České republice, stejně jako jinde v Evropě a ve světě, objevila řada dezinformací, hoaxů, fabulací či manipulací ve snaze tuto situaci zneužít v souladu se zájmy nejrůznějších aktérů.

Níže přinášíme přehled nejvýznamnějších narativů s dezinformačním potenciálem objevujících se v této souvislosti na kvazi-mediální scéně a šířených prostřednictvím sociálních sítí či řetězových e-mailů v České republice v období od března do května 2020. 

Přehled vychází z činnosti Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH), které sleduje dezinformační kauzy týkající se vnitřní bezpečnosti vyskytující se v českém informačním prostoru. Přestože se CTHH v rámci své působnosti věnuje pouze oblasti vnitřní bezpečnosti, na základě rozhodnutí ministra vnitra rozšířilo svůj záběr za účelem detekce a reakce dezinformačních narativů týkajících se pandemie. Aktuální přehled dezinformačních narativů vztahujících se k pandemii COVID-19 a souvisejícím tématům lze nalézt na tematických stránkách Ministerstva zdravotnictví, se kterým v této věci CTHH i nadále spolupracuje.

Na stránkách Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra najdete přehled nejvýznamnějších narativů s dezinformačním potenciálem objevujících se v této souvislosti na kvazi-mediální scéně a šířených prostřednictvím sociálních sítí či řetězových e-mailů v České republice v období od března do května 2020.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV