ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Blahopřejeme všem sestrám

Blahopřejeme všem sestrám

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost získaly všechny sestry za boj proti covid-19.

Cenu Františka Kriegla pro roky 2020 a 2021, která nese jméno statečného lékaře, se porota rozhodla udělit symbolicky všem sestrám, které odvážně a obětavě pomáhají už víc než rok zvládat pandemii covidu-19. V Nadaci Charty 77 – Konta Bariéry ji převzala prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová za všech 80 tisíc sester.

Tato cena se uděluje za občanskou odvahu. Jsou chvíle, kdy člověk musí podstoupit určité riziko. Zdravotní sestry ho podstoupily, a to je ta občanská odvaha."

Miloš Rejchrt, předseda poroty Ceny Františka Kriegla.

Blahopřejeme všem našim sestrám ZZMV. ????????


Martina Šochmanová potvrdila, že poslední rok byl pro všechny zdravotníky velmi náročný, museli  bojovat nejen s obrovskou únavou, ale také se strachem o život.

„To je přirozené, že se obáváte smrti, když ošetřujete nemocné. Bohužel byly i případy, že také sestry skutečně onemocněly a zemřely. Zdravotníci pracují v riziku, jsou na to zvyklí. Ale tady byla i veliká obava, že virus přinesou domů a nakazí své nejbližší.  Proto celá řada zdravotnických zařízení vyčlenila pro sestry, které po službě nechtěly jít domů, ubytovny. Bylo to náročné. Jsem moc ráda, že teď už máme očkování.“

Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester


Gratulujeme také všem sestrám a bratrům v dalších zdravotnických zařízeních.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV