ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vláda oznámila další opatření

Vláda oznámila další opatření

Vláda ČR dnes po svém jednání potvrdila novoroční protiepidemická omezení a představila další nová opatření, vč. uvolnění třetího očkování pro starší 18 let.

⚠ Silvestr a konec roku 2021 - platí již oznámená omezení


Oslavy konce roku doprovází přechodné zpřísnění protiepidemických opatření, které platí až do 2. ledna. Restaurace mohou mít otevřeno i po 22. hodině, avšak u stolu smí sedět jen čtyři lidé, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti, a do klubů či barů může jen tolik lidí, kolik je míst k sezení. Omezená je také kapacita účastníků oslav a večírků.

⚠ Očkování třetí dávkou vakcíny


Od 4. ledna 2022 se budou moci po pěti měsících od druhé dávky očkování proti covidu přeočkovat všichni starší 18 let. Dle odborníků je zřejmé, že třetí dávka chrání dostatečně všechny proti závažnému průběhu onemocnění i v případě mutace omikron.

⚠ Testování ve firmách


Vláda na dnešním jednání rozhodla o znovuzavedení povinného testování na covid ve firmách. Testování bude probíhat v intervalu tří až pěti dnů, podstoupit ho budou muset i očkování. Detaily bude ještě vláda projednávat v rámci tripartity. Počítá se ovšem se zavedením od 17. 1. 2022.

Zdroj | Vláda ČR

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV