ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pomoc Ukrajincům

Pomoc Ukrajincům

Kdo může, pomáhá. Všechny složky Ministerstva vnitra dělají maximum pro zvládnutí situace a pomoc Ukrajincům. Pracovníci ZZMV v první linii pomoci ve Vyšních Lhotách i jinde.

Enormní nárůst počtu Ukrajinců prchajících před válkou na naše území znamená extrémní zátěž také pro všechny složky Ministerstva vnitra. Díky obrovskému nasazení našich zaměstnanců, pomoci neziskových organizací i solidaritě občanů se však situaci daří zvládat. 

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra má své týmy lékařů, zdravotníků a členů štábu na mnoha pracovištích po celé zemi, vč. Přijímacího humanitárního střediska Vyšní Lhoty.


Hlavní pomoc zastřešuje internetová stránka nasiukrajinci.cz, která nabízí odkazy pro zájemce o pomoc i pro uprchlé Ukrajince. Ve všech krajích aktuálně vznikají už zmíněná krajská asistenční centra pomoci Ukrajině. Ta řeší nejdůležitější témata, tzn. ubytování, logistiku, humanitární pomoc, dopravu. Tato místa budou také koordinovat pomoc velkého rozsahu (každé centrum má speciální kontaktní e-mail) a budou fungovat jako hotspoty sloužící k registraci nově příchozích Ukrajinců prchajících před válkou.  


 
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV