ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

WHO hlásí 62 útoků na ukrajinská zdravotnická zařízení

WHO hlásí 62 útoků na ukrajinská zdravotnická zařízení

Jsme i na dálku v myšlenkách se všemi kolegy zdravotníky, s lékařkami a lékaři, zdravotními sestrami, kteří i přes vlastní nesmírné utrpení vynakládají veškerou svou energii na záchranu životů druhých. To vše bez ohledu na své vlastní životy. Všichni bez výjimky mají náš nekonšený respekt, úctu a uznání.

Čest památce všem zdravotníkům, kteří již byli zabiti nebo zraněni při výkonu svého poslání. Mír, ne válku.


"Světová zdravotnická organizace od začátku ruské invaze zaznamenala 62 útoků na zdravotnická zařízení. Zemřelo při nich 15 lidí a dalších minimálně 37 bylo zraněno, píše BBC. Deset nemocnic bylo zničeno úplně, uvedlo ukrajinské ministerstvo zdravotnictví."

Světové organizace WHO, UNICEF a UNFPA vydaly společné prohlášení, ve kterém se, mimo jiné, píšeDnes vyzýváme k okamžitému zastavení všech útoků na zdravotnictví na Ukrajině. Tyto strašlivé útoky zabíjejí a způsobují vážná zranění pacientům a zdravotníkům, ničí životně důležitou zdravotnickou infrastrukturu a nutí tisíce lidí, aby se vzdali přístupu ke zdravotnickým službám navzdory katastrofickým potřebám. Útok na ty nejzranitelnější – miminka, děti, těhotné ženy a ty, kteří již trpí nemocí a nemocemi, a zdravotníky, kteří riskují vlastní životy, aby zachránili životy – je činem bezohledné krutosti."

Zdroj | Seznam Zprávy, BBC, WHO

Foto | Reuters: Lékař Anatolij Pavlov si fotografuje zničenou psychiatrickou nemocnici ve městě Mykolajiv.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV