ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mezinárodní policejní mistrovství České republiky 2022 v jezdectví

Mezinárodní policejní mistrovství České republiky 2022 v jezdectví

Již po třiadvacáté zavítají o víkendu do Brna nejlepší jezdci na koních, kteří zároveň vlastní služební průkaz policie. Mistrovství se koná ve dnech 17. - 18. června 2022, a to i s tradičním doprovodným programem. 

Mezinárodní policejní mistrovství České republiky 2022 v jezdectví se koná pod záštitou policejního prezidenta genmjr. Martina Vondráška, hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Lékařský tým ZZMV bude mít v péči zdravotnické zabezpečení pro všechny závodníky a návštěvníky. Další tým ZZMV se zúčastní doprovodného programu.

Těšíme se na Vás.

Slavnostní zahájení závodů proběhne za účasti jízdních ekip na náměstí Svobody v pátek o půl páté odpoledne. Předcházet mu bude od 15:30 hodin koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky a programem světových populárních melodií. 

Sobota pak už bude patřit závodům.  Diváci mají do areálu Panská Lícha vstup zdarma, parkování je zajištěno, místo je dostupné i MHD. V rámci doprovodného programu budou k vidění komentované ukázky z činnosti speciálních policejních jednotek. 

Na programu budou dvě hlavní jezdecké disciplíny. Při skokovém derby musí jezdci se svými koňmi překonat bezchybně překážky při dodržení stanoveného času. Druhá soutěž (policejní parkur) je kombinována tak, aby co nejvíce přiblížila divákům policejní práci jízdních jednotek a jejich výcvik. Mezi atraktivní překážky patří skok přes oheň, sklopná lávka, střelba na terče a voda. Diváky vždy nadchne i soutěž ve skoku mohutnosti, tam vítězí jezdec, který se svým koněm bezchybně překoná nejvyšší výšku.

Zdroj a plakát: KŘ PČR Jihomoravského kraje

Foto  | ročník 2018  a 2019

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV