ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časté otázky a odpovědi k očkování

Časté otázky a odpovědi k očkování

Ministerstvo zdravotnictví připravilo přehlednou brožuru, ve které najdete odpovědi na nejčastější dotazy v souvislosti s očkováním proti onemocnění covid-19.
 

Jen málo preventivních opatření v oblasti ochrany veřejného zdraví se totiž může porovnávat právě s přínosem očkování. Díky očkování se podařilo snížit nejen počet onemocnění, ale zejména počet případů trvalého poškození zdraví či úmrtí na nejrůznější infekční nemoci.

V současné době máme k dispozici vakcíny, které zabraňují více než dvaceti život ohrožujícím nemocem a pomáhají lidem všech věkových kategorií žít delší a zdravější život.

Díky očkování se podařilo snížit nejen počet onemocnění, ale zejména počet případů trvalého poškození zdraví a úmrtí na různé infekční nemoci. Při pohledu na vývoj počtu případů onemocnění je pozitivní efekt očkování evidentní jak v ČR, tak i globálně.

Díky očkování se podařilo vymýtit pravé neštovice, blízko eradikace je také přenosná dětská obrna — před zahájením očkování na toto onemocnění způsobující závažné trvalé následky umíraly jen v tehdejším Československu desítky dětí a stovky byly celoživotně postiženy trvalými následky. U celé řady dalších onemocnění se podařilo redukovat jejich výskyt na minimum, a to zejména v Evropě.

V současné době máme k dispozici vakcíny, které zabraňují více než 20 život ohrožujícím nemocem a pomáhají lidem všech věkových kategorií žít delší a zdravější život. Očkování v současnosti každoročně zabrání 3,5-5 milionům úmrtí na nemoci, jako je záškrt, tetanus, černý kašel, chřipka a spalničky.

Ministerstvo zdravotnictví připravilo brožuru, ve které najdete odpovědi na nejčastější otázky ohledně očkování.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV