ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

ZZMV uzavřelo Memorandum o spolupráci s MUNI a PČR

ZZMV uzavřelo Memorandum o spolupráci s MUNI a PČR

Brno | V úterý 21. března 2023 podepsali Ing. Miroslav Červenka, ředitel ZZMV, prof. MUDr. Martin Bareš, Ph.D, rektor MUNU a genmjr. Mgr. Martin Vondrášek, policejní prezident, třístranné Memorandum o spolupráci mezi Zdravotnickým zařízením Ministerstva vnitra, Masarykovou univerzitou a Policií České republiky.

Strany se dohodly v rámci své působnosti vzájemně spolupracovat s cílem vytvořit komplexní systém péče a podpory pro studenty Lékařské fakulty univerzity tak, aby byla studentům předestřena možnost uplatnění se v následném profesním životě v resortu Ministerstva vnitra se všemi jeho specifiky.

ZZMV disponuje několika akreditovanými pracovišti pro zajištění atestace v oboru všeobecné praktické lékařství podle zákona č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta. Absolventi Lékařské fakulty univerzity mohou atestovat pod odborným dozorem dlouholetých zkušených lékařů – školitelů ZZMV a získat praxi v ambulantní sféře se specifickými prvky při péči o příslušníky bezpečnostních sborů.

Ing. Miroslav Červenka, ředitel ZZMV


Slavnostního aktu podpisu memoranda se zúčastnili také prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MBA, FESAIC, proděkan pro rozvoj a studium v klinických oborech všeobecného lékařství, LF MU a brig. gen. Ing. Leoš Tržil, MBA ředitel Krajského ředitelství PČR JMK.
 
Je pro nás velkou ctí spolupracovat s tak vysoce renomovanými institucemi, jakými jsou Masarykova univerzita a Policie České republiky.

Všem, kteří se na vzniku Memoranda o spolupráci podíleli děkujeme. Je to další krok dopředu ve zdravotní péči o resort Ministerstva vnitra.

Těšíme se na nové kolegyně a kolegy atestanty, odborné přednášky, stáže a další spolupráci.

Curare et sanare summa virtus


Foto | MUNI 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV