ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Světový den zdraví

Světový den zdraví

Světový den zdraví byl vyhlášen 7. 4. 1950, kdy také vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization).

Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň připomínkou toho, že WHO se snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci.

Prevence je také jedním z hlavních cílů i Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Právě proto spolupracujeme s našimi partnery z projektu STK pro chlapy a Dialog Jesenius – projekt Ruce na prsa nebo Aplikace Záchranka. Společně se snažíme na naše pacienty a klienty z řad bezpečnostních složek státu působit v oblasti zdravého životního stylu a prevence civilizačních chorob.  

WHO je agentura Organizace spojených národů. Je koordinační autoritou v mezinárodním veřejném zdraví. Centrálu má v Ženevě ve Švýcarsku. WHO byla založena Spojenými národy 7. dubna 1948. Tento den se na celém světě slaví jako Světový den zdraví. Současnou generální ředitelkou je do 1. července 2017 Dr. Margaret Chan. WHO zdědila mnoho mandátů a zdrojů po svém předchůdci, Zdravotní organizaci (Health Organisation – HO), která byla agenturou organizace Společnost národů (Liga Národů). Převzala plnění povinností a úkolů Mezinárodního úřadu veřejného zdravotnictví (OIHP) se sídlem v Paříži, tak jak byly stanoveny v mezinárodní úmluvě podepsané v Římě 9. prosince 1907.

Zkuste se v pátek 7. dubna na chvíli zastavit a zamyslet se, co pozitivního byste každý sám mohl vykonat pro udržení svého zdraví. A třeba to může být i jen maličkost, změna stravy, samovyšetření nebo naplánování pravidelných návštěv u lékaře a víc pohybu – alespoň 6 tisíc kroků denně, ideálně 10 tisíc. Začít můžete už teď na Velikonoce.
 

ZZMV a jaro plné zdraví

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV