ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

ZZMV na misi v Bosně a Hercegovině

ZZMV na misi v Bosně a Hercegovině

Zdravotníci ZZMV zajišťují potápěče ze speciálních jednotek při odminovávání řeky Uny v Bosně a Hercegovině.
 
Jedná se o osmou expertní misi MVČR v projektu Bezpečnostní rozvojová spolupráce OSPČV ŘSPP PP ČR se zemí Bosna a Hercegovina v oblasti společného potápěčského a pyrotechnického výcviku. Cílem a hlavním posláním projektu a jeho misí, je ochrana životů a zdraví obyvatel. Na odminovacích pracích v oblasti Bosonska Otoka se společně podílí kolegové z Pyrotechnické služby Policie ČR, Zásahové jednotky Policie ČR, Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru Hlučín. Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra všem zajišťuje zdravotnickou podporu a zajištění. Za bosenskou stranu se účastní pyrotechnici z jednotek Federální civilní ochrany Bosny a Republikové civilní ochrany Republiky Srbské.

Policejní potápěče, pyrotechniky a náš zdravotnický tým navštívila v úterý 25. 4. 2023 mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně České republiky v Bosně a Hercegovině Ivana Hlavsová.

Setkání se účastnili také Ing. Miroslav Červenka, ředitel ZZMV, Bc. Lukáš Holík, vedoucí odboru mobilní a terénní péče ZZMV.
Přítomní byli také zástupci PČR, genmjr. Ing. Tomáš Lerch, první náměstek policejního prezidenta a dále zástupci Ministerstva bezpečnosti Bosny a Hercegoviny, správ civilní ochrany a zástupci vedení města.
 
Potápěči ze speciálních jednotek se opět vrátili na řeku Unu do oblasti Bosenska Otoka, kde pátrají po leteckých pumách, minách, granátech a další nevybuchlé munici z dob konfliktu na Balkánském poloostrově.

Foto ZZMV 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV