ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Šumaman 2023 | Přední Výtoň

Šumaman 2023 | Přední Výtoň

Horní Výtoň – Jednadvacátého ročníku vytrvalostního závodu Šumaman 2023 se účastnilo 17 týmů složených především ze zásahových jednotek Policie ČR, hasičů, vojáků nebo jiných zapálených nadšenců.

Po celou sobotu 13. května 2023 soutěžili o pohár Krajského ředitelství policie České republiky. Šumaman 2023 prověřil závodníky hned v několika disciplínách na zhruba 40 kilometrů dlouhé trati. Závod startoval už v 6 hodin ráno. Týmy musely absolvovat běh náročným a členitým šumavským terénem, jízdu na horském kole a plavby na raftu. K tomu všemu plnily úkoly na několika velmi náročných stanovištích. Těch bylo hned devět. Čekalo je překonání traverzu, slaňování, střelba, přelezení sítě zavěšené v korunách stromů, poskytování první pomoci a přenos raněného, překonání provazových žebříků a podobně. Pro každé stanoviště byl určen časový limit. 

Před polednem přiletěl policejní vrtulník. Posádka předvedla ukázky jeho spolupráce se zásahovými jednotkami. Svoji práci předvedli i policejní kynologové. Po celý den probíhali dětské závody Šumaman junior 2023 a soutěže určené všem věkovým kategoriím. 

ZZMV se na akci podílelo hned ve dvou směrech. 

Naši zdravotníci i se sanitkou po celou dobu závodu zajišťovali zdravotnický dozor. Zkušená a sehraná záchranářská posádka naštěstí neměla moc práce.  I tak ale bylo moc hezké slyšet slova uznání od pořadatelů i závodníků. Během celého dne ošetřili všechna zranění a utrpěné šrámy závodníků i návštěvníků.

Dále jsme měli pro všechny připraven náš prezentační stan. Děti si mohly vyzkoušet několik vědomostních zdravotnických her, složit kostru, popsat a správně umístit lidské orgány. Dětem i dospělým jsme po celý den ukazovali, jak poskytovat základní první pomoc, resuscitovat, jak používat AED a další. Byli jsme opět potěšeni velkým zájmem o prezentaci ZZMV. Děkujeme organizátorům a všem malým i velkým návštěvníkům.

Na konci dne jsme byli společně s organizátory rádi, že se každý závodník dostal do cíle ve zdraví. Kromě několika drobných zranění jsme naštěstí nebyli nuceni řešit žádný komplikovaný případ nebo stav.

Z našeho pohledu vyhráli všichni. Jednoznačně. S ohledem na náročnost disciplín a klima jsme měli nemálo obav a starostí. Každému týmu proto ještě jednou blahopřejeme, máte náš obdiv.

Konečné pořadí:

  1. ZJ Královéhradeckého kraje
  2. PČR Plzeň
  3. ZJa - Singingrock

Pomáháme rádi.

Foto | ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV